Autor Zpráva
MMarkus
Profil *
V jakém pádu mají být slova v elementu description pro SEO? Stačí 1.pád? To samé mě zajímá o obsahu, má se tam objevovat více pádů nebo pouze 1pád? Co je pro SEO lepší? Např slovo nábytek, nábytku, nábytkem atd.
A kolik těch slov má být zvýrazněmo, každé nebo jen jedno?
nightfish
Profil
optimalizujete pro návštěvníky, ne pro vyhledávače...
pište tak, aby text byl srozumitelný a obsahoval klíčová slova/fráze v různých tvarech

A kolik těch slov má být zvýrazněmo, každé nebo jen jedno?
ty, co si zvýraznění zaslouží
Petra
Profil
Obecně platí, že váš text by měl být bohatý na tvary a pády slov, některé vyhledávače nepoznají, že první a druhý pád je totéž.

V jakém pádu mají být slova v elementu description pro SEO? Stačí 1.pád?
Nejspíš v tom, na který se snažíte optimalizovat, resp. který očekáváte, že budou uživatelé hledat.


To samé mě zajímá o obsahu, má se tam objevovat více pádů nebo pouze 1pád? Co je pro SEO lepší? Např slovo nábytek, nábytku, nábytkem atd.
Napište normální text o tom vašem nábytku a než ho dopíšete, úplně zapomeňte na SEO.

A kolik těch slov má být zvýrazněmo, každé nebo jen jedno?
Viz předchozí bod. Zvýrazňujte taková slova, která jsou v textu důležitá, která je třeba zdůraznit. V textu o nábytku je obvykle nesmysl zdůrazňovat nábytek, když ten text je o nábytku.
DJ Miky
Profil
Elementem description myslíte META element description? Pokud ano, tak ho vynechte, pro vyhledávače je zbytečný, akorát zabírá místo v kódu...
nightfish
Profil
DJ Miky
Elementem description myslíte META element description? Pokud ano, tak ho vynechte, pro vyhledávače je zbytečný, akorát zabírá místo v kódu...
no...má dosti velký význam, neboť jej vyhledávače zobrazují na SERP...a dobrý text v popisku výsledku může donutit uživatele kliknout víc, než útržky stránky, které se tam zobrazují, není-li meta description přítomen...
MMarkus
Profil *
Ještě by mě zajímalo, jestli vyhledávače zohledňují domény typu CZ a pak ostatní třeba EU,COM. Nebo je to jedno?
Nox_lbc
Profil
Ještě by mě zajímalo, jestli vyhledávače zohledňují domény typu CZ a pak ostatní třeba EU,COM. Nebo je to jedno?

To je buřt ;-)
Daze
Profil
Ještě by mě zajímalo, jestli vyhledávače zohledňují domény typu CZ a pak ostatní třeba EU,COM. Nebo je to jedno?

To je buřt ;-)


S tím tak úplně nesouhlasím, pokud jde o Google. Na "science" mi zobrazí na prvním místě českou stránku scienceworld.cz a tuhle zkušenost jsem si ověřil vícekrát. Jsem si takřka jistý, že při řazení pro první místo zohledňuje, odkud přišel požadavek, a pokud přišel z domény cz, dá výš cz. Opakuji, že jsem si toho všiml u více dotazů. scienceworld.cz jistě není na "science" světově nejlépe optimalizovaný. Pokud jste někdo mimo doménu cz, schválně to vyzkoušejte a dejte sem vědět výsledek.
djlj
Profil
Daze
Ano, možná zobrazí českou stránku, ale je jedno, na jaké doméně 1. řádu je umístěna (klidně .net nebo .com).
Petra
Profil
Na "science" mi zobrazí na prvním místě českou stránku scienceworld.cz

Na "science" mi zobrazí na prvním místě sciencemag.org, pokud vyhledávám v angličtině, scienceworld.cz, pokud vhledávám v češtině. Řekla bych, že taky hledáte v češtině (v URL parametr "hl"), proto vám to vrací českou stránku.
Daze
Profil
Ano, parametr "hl=cs" v URL je. Co si o něm mám myslet, nevím. Co přesně znamená? Hodí mi ho to totiž do URL, přestože mám vybráno "Prohledat Web", nikoli "Stránky pouze česky". Takže tak, jak hledám, asi hledá většina lidí, ne? Něco jiného je parametr lang_cs. Proto mě zajímá, co znamená hl=cs.
habendorf
Profil
hl = host language
demeter
Profil *
nee pane ucenej jaky y je v slove dygytani dyskoteka?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0