Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Jsem uplny zacatecnik v mod_rewrite a htaccess.

Mam web, kde mam udelano jednoduche presmerovani z www.example.com/dir na go.php?prvni=dir

Delam to takhle:

RewriteEngine On
RewriteRule ^([A-Za-z0-9-]+)/?$ go.php?prvni=$1 [L]


Nyni bych to rad zkusil aplikovat na jiny server, ale nevim si rady. Potreboval bych, aby se predavaly hodnoty 1 - 3 adresaru - napr.
www.example.com/dir/ se predalo na go.php?prvni=dir&druhy=treti=
www.example.com/dir/dir2 se predalo na go.php?prvni=dir&druhy=dir2treti=
www.example.com/dir/dir2/dir3 se predalo na go.php?prvni=dir&druhy=dir2treti=dir3

Jak na to, prosim? Diky moc za radu. Jsem schopen vytvorit jen variantu, kdy jsou vytvoreny vzdy dva podadresare, nebo vzdy tri, nebo vzdy jeden - ale nedokazu to vzajemne kombinovat.

Pripadne: jak vyjmu z tohoto zpracovani nejaky fyzicky existujici adresar, napr. img?

Diky moc.
k
Profil *
zkombinujes to tak ze pises ty pravidla zvlast:

RewriteRule ^([A-Za-z0-9-]+)/?$ go.php?prvni=$1 [L]
RewriteRule ^([A-Za-z0-9-]+)/([A-Za-z0-9-]+)/?$ go.php?prvni=$1&druhy=$2 [L]

http://www.regexp.cz/
Anonymní
Profil *
Perfektni, funguje, diky moc!

Nevedel by jeste nekdo, jak vyjmout ze zpracovani ten fyzicky existujici adresar, napr. img?
k
Profil *
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=37 751
Anonymní
Profil *
Podrobne jsem si to prostudoval, ale to neni presne ono, ja to nechci zakazovat nebo povolovat pro urcite ip. To s tim img byl jen priklad. Rad bych totiz, kdybych kdyz budu mit fyzicky existujici adresar, tak aby se "spustil" a pokud mozno to nemusel mit pro kazdy takovy pripad osetreno zvlast v htaccess.

Napr.
www.example.com/dir (fyzicky neexistujici adresar, vykona se podle nastaveni htacccess)
www.example.com/admin (fyzicky existujici adresar, v htaccess o nem pokud mozno neni zminka, "spusti se" automaticky www.example.com/admin/index.htm)
Hu_GO
Profil
Nedalo by se to udelat tak, ze bys fyzickym adresarum, ktere chces pouzivat, zacinal vzdy na jeden stejny znak - třeba "_"
takže bys měl namisto
/admin/ : /_admin/
/img/ : /_img/

v htacces potom nastavis, aby se podsouvani indexu nevztahovalo na adresare, ktere zacinaji podtrzitkem
( coz jak koukam uz mas: RewriteRule ^([A-Za-z0-9-]+)/?$ go.php?prvni=$1 [L] )
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0