Autor Zpráva
Szucs
Dobrý den, viete mi prosím Vás poradit, ako dosiahnut nasledovne?

Mam www. stránka.sk/index.php?obsah=14 napríklad

Rad by som, aby v URL bolo napisane www.stranka.sk/varenie.html ako priklad

Ked som do .htaccess dal
RewriteEngine on
RewriteBase /
RewriteCond %{QUERY_STRING} ^obsah=([^&]+)$
RewriteRule ^index.php$ %1.html? [R=301,L]
RewriteRule ^([^/]+).html index.php?rw=1&obsah=$1 [L,QSA]

Tak som dostal www.stranka.sk/14.html

To sa sice blizi mojim predstavam, ale ako dosiahnut,aby tie cisla, ktore predstavuju stranky boli nahradzovane radsej konkretnymi nazvami stranok?

Dakujem
jonge
Buď si stránky přejmenuješ z 14.php na např. varenie.php, nebo pokud používáš databáze tak si vložíš o jeden sloupec navíc s názvem.
szucs
Buď si stránky přejmenuješ z 14.php na např. varenie.php, nebo pokud používáš databáze tak si vložíš o jeden sloupec navíc s názvem.

To sme sa nerozumeli.
pred aplikaciou modulu mod_rewrite som mal URL www. stránka.sk/index.php?obsah=14, pricom parameter obsah=14 ukazoval na subor varenie.php
Po aplikacii vyssie uvedeneho mod_rewrite mi URL ukazuje na www.stranka.sk/14.html , ale ja potrebujem, aby ukazoval na www.stranka.sk/varenie.html .
V prispevku pisete, aby som premenoval 14.php na varenie.php. ale u mna fyzicky neexistuje 14.php, to vzniklo vdaka modulo mod_rewrite so snahou premenit dynamicke URL na staticke.

Prosim o radu
Vdaka
Marek Prokop
Szucsi, proč se trápíte věcmi, které neumíte, když je dnes už umí dost redakčních systémů. Namátkou: Textpattern, Drupal, Lucid CMS a plno dalších. Jestliže chcete uspět ve vyhledavačích, neztrácejte čas s dávno vyřešenými technickými detaily a věnujte se důležitějším věcem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.