Autor Zpráva
Bebeto
Profil *
Může nějak uškodit sloupec, který se bude načítat se stejným obsahem na všech stránkách pomocí include. Může to uškodit SEO? Například tam budu mít partnerské stránky. Načítá se sloupec jednou, nebo pokaždé?
djlj
Profil
Ne, ničemu to neškodí.
Marek Prokop
Profil
Technicky to opravdu ničemu neškodí. Obsahově to ovšem škodit může. Záleží na tom, co v tom sloupci bude, jak bude rozsáhlý a jak bude jeho obsah souviset se zbytkem stránky.
Bebeto
Profil *
Marek Prokop: Díky za připomínku. Škodit by tedy neměl. Ve sloupci bude
kontakt, aktuality k produktům + odkazy na ně do hlouby webu, tématicky spřátelené stránky, krátké novinky.
Bebeto
Profil *
Jen ještě, jestli se mohu zeptat. Vím, že to sem nepatří, ale jak je to s include - ten sloupec se bude načítat pokaždé, nebo jako by to byl iframe jen jednou?
nightfish
Profil
Bebeto
sloupec se při každém načtení stránky na serveru vloží do generovaného HTML kódu a tento se pošle prohlížeči - není žádný způsob, jak by se prohlížeč mohl dozvědět, že zrovna ta konkrétní část stránky se includuje...
Anonymní
Profil *
nightfish
A co při vkládání obsahu pomocí include ? Načítání menu atd. se nijak neurychlí ?
Petra
Profil
Anonymní
Ne, způsob jakým je složena stránka na straně serveru nemá vůbec žádný vliv na rychlost zobrazení.
Bebeto
Profil *
nightfish: Takže logicky můžou škodit partnerské stránky, nebo-li zpětné odkazy v includovaném sloupci. Protože pak předávám na každé stránce, kde sloupec bude generován PageRank. Je to tak?
Darth Nihilius
Profil
Předávání Pageranku ničemu neškodí.
Bebeto
Profil *
Já to myslel tak, že mám partnerské stránky a předáváme si PR - tim, že generuju obsah sloupce na každou stranu konkrétně ty spřátelené stránky, tak jestli mi to neuškodí. Poněvadž vlastně je budu mít na každé straně - to by mě mohlo přeci zrujnovat. Nebo ne?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0