Autor Zpráva
Jal
Profil *
Budu delat web o jednom seriálu a potřeboval bych poradit s výberem domény.
Např to bude web o seriálu: The War at Home

Je lepší adresa:
www.thewarathome.cz
nebo
www.the-war-at-home.cz

Z praktickeho hlediska mi pripada lepsi prvni varianta, nemusi se tam psat pomlcky, je zde nejaky rozdil z hlediska SEO?
djlj
Profil
Z hlediska SEO je lepší druhá varianta, nicméně já byl rozhodně volil první, protože psaní s pomlčkami je zbytečně zdlouhavé. Můžeš si zaregistrovat obě domény a přesměrovávat.
Aesir
Profil
Jal:

Nejsem na SEO expert, ale můj názor je ten, že u domény jde síš o to, aby se lidem dobře pamatovala. Stejně tak, pokud bude někdo hledat informace o seriálu The War at Home, tak možná zkusí zadat adresu naslepo a určitě do ní nebude cpát pomlčky.
souki
Profil
Nedávno jsem četl výtah ze školení Seznamu a ti jednoznačně doporučují druhou variantu. Ale osobně mám stejný názor jako djlj
Richi
Profil
pravdaže první, pak stačí dát jako title stránky "The War at Home" a máš to skoro ze jedno, mimoto zrovna tyhle slova jsou tak krátké že třeba vyhledávače asi ignorují slova jako "the" a "at" ...
souki
Profil
Richi
imho je pak pro vyhledávače název www.thewarathome.cz stejný jako www.bflmpsvz.cz
Petra
Profil
Jal
Pokud chceš relevantní radu, musíš říct konkrétní věc/produkt/seriál kterému chceš dělat web, ne "např třeba The War ...". Ať už s ohledem neb bez ohledu na SEO se na tu otázku obecně odpovědět dost dobře nedá a možná existuje i úplně jiný typ domény, který by pro to byl nejvhodnější.

Jedinou obecnou pravdou je, že pomlčky umožní vyhledávačům slova v URL rozpoznat. Druhá věc je, jak jsou pro tebe ta klíčová slova v doméně důležitá? Má předmět toho webu vůbec ve vyhledávačích nějakou konkurenci? Existuje větší množství daších webů (myslím ceých webů, ne jednotlivých stránek) věnovaných stejnému tématu? Pokud ano, dokážeš těmto webům konkurovat kvalitou obsahu? Pokud ano, tak si vymysli nějakou hodně dobře zapamtovatelnou doménu a na blbosti jako SEO se vykašli.
D1ce
Profil
Jal
Já bych nic neriskoval a registroval obě doméný už kvůli squaterům a na té variantě s pomlčkamí bych web provozoval a ta druhá by vracela redirect moved permanently na tu první.
souki
Profil
Petra
a na blbosti jako SEO se vykašli.
Takové rouhání... Ještě nás pan Google všechny pošle do pekla...
habendorf
Profil
Petra
a na blbosti jako SEO se vykašli.
Takové rouhání... Ještě nás pan Google všechny pošle do pekla...


Přece tam nebude posílat svoje certifikovaný profíky :o)
http://www.dobryweb.cz/nas-tym/
Jal
Profil *
Petra
Pokud chceš relevantní radu, musíš říct konkrétní věc/produkt/seriál kterému chceš dělat web


Má to být konkrétně na seriál: My Name is Earl
Na CZ internetu není žádná konkurence :)
quinux
Profil
Jal
Má ten seriál nějaký český název a bude ten web česky? Pokud jsi na obě otázky odpověděl ano, tak použij český a nikoliv originální název. Čeští fanoušci zcela jistě nebudou hledat podle originálního názvu, když ten seriál budou znát pod českým názvem.
Jal
Profil *
web bude cesky, ale serial se v cesku zatim nevysilal a tak je znamy jako my name is earl

http://www.csfd.cz/film.php?221183
Marek Prokop
Profil
My Name is Earl je snad ještě horší než původní příklad. Dvě stop slova + dvě zcela obecná a mnohoznačná slova, žádná rozumná dvojslovná ani trojslovná fráze. Z toho plyne, že název s pomlčkami nemá žádný smysl, resp. jeho zápory by jednoznačně převažovaly nad klady.

Petra má pravdu, dejte na ni.
Dolphi
Profil
mne.cz
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0