« 1 2 3 »
Autor Zpráva
H13
Profil
Tak tento článek o reklamě - to je prostě maso - asi to zapomněli vypustit na Silvestra:

http://www.novinky.cz/internet/blog--nebojte-se-klikat-na-reklamu_1056 50_2kgt2.html
jonge
Profil
Bože, kdo to psal? Hulán?

A až Seznam zkrachuje, jaký budete používat email? A až zkrachuje Atlas, Centrum?
Gmail, Yahoo, Hotmail...

A poznámka na konec: Pokud se vám nelíbí stránky, na kterých je použita flashová reklama, kdy se vám přes celou obrazovku rozjede nějaká šílená animace, mám pro vás jednu radu: nechoďte na takové weby.
Jak mám vědět, že na onom webu bude flash reklama přes celou stránku?
habendorf
Profil
Bože, kdo to psal? Hulán?

Máš to tam napsaný - LH aka Timy.
jonge
Profil
habendorf
:-] tak jsem se "TROŠKU" sekl :o)

Lukáši, nic proti tobě.
Michalek II
Profil *
A co jako? vždy't autor má v podstatě pravdu, sice z jeho články přímo čiší jeho zahořklost z neúspěchu jeho webového projektu, ale pravdu má ....
H13
Profil
Podle mýho názoru se dá mezi řádky vyčíst dobrej úmysl autora (podpora lidí, kteří poskytují informace zadarmo, nechození na stránky, které vás otravují reklamou), ale to je tak vše. Článek má podle mě úplně opačnej efekt než zamýšlel autor... a podle mě je to úlet novinek a seznamu, protože jako blog se to dá překousnout, ale dávat to na stránku seznamu - do nejdůležitějších zpráv ...

Michalek II
V čem má pravdu - kdo se bojí reklamy? Taky by mohl vyjít článek: "Nebojte se spamu" - ti co posílají spam, si také musí vydělat na připojení k internetu, na svoji doménu...
Bubák
Profil
A poznámka na konec: Pokud se vám nelíbí stránky, na kterých je použita flashová reklama, kdy se vám přes celou obrazovku rozjede nějaká šílená animace, mám pro vás jednu radu: nechoďte na takové weby.
To je jediné, s čím bych nesouhlasil. Vím o poměrně kvalitním zahraničnom webu, kde občas bývá velmi otravná flashová reklama. Tak jsem v jednom prohlížeči pro onen web zakázal flash a je to.
Bohužel to odnesli i "majitelé" normálních flashových reklam na onom webu.

Jak mám vědět, že na onom webu bude flash reklama přes celou stránku?
Jak mám vědět, že na onom webu nebude flash reklama přes celou stránku?
H13
Profil
Jak mám vědět, že na onom webu bude flash reklama přes celou stránku?
Jak mám vědět, že na onom webu nebude flash reklama přes celou stránku?

Jenže uživatele, pro které byl určen článek, zajímá pouze první otázka, resp. obava z reklamy přes celou stránku. Takže druhá otázka v kontextu zmiňovaného článku podle mě nedává smysl.
Miloš
Profil
Já z toho článku mj. vyrozuměl, že kdo neklikne na reklamu, je srab a připomíná mi to jednu vykopávku, která sháněla do postele kohokoli a na mé odmítnutí mluvila cosi o zbabělcích.
Podotýkám, že je to čistě můj dojem z článku; nerad bych jeho autorovi podsouval něco, co neřekl a pak s tím polemizoval (viz bod 25 (Hastroš) na konci článku).
Je to ale silný dojem, proto ho zmiňuju. A na reklamu neklikám nikoli proto, že bych se něčeho bál, ale proto, že mě to, co reklama přináší, v 99% nezajímá.
Railbot
Profil
Celkem dobrý a realistický článek.
Gekon
Profil
Článek se mi líbil, vede k zamyšlení.
H13
Profil
Protože je zde mnoho pozitivních reakcí, přečetl jsem si tento článek ještě jednou a zkusil jsem se na něj podívat pozitivněji, jenže se mi zdá ještě horší než když jsem ho četl poprvé – chápu myšlenky tohoto článku a myslím, že vím co chtěl autor vyjádřit, ale s mnoha věci prostě nemůžu souhlasit.

„Nebuďte zlomyslní a nepřející“ – „reklama není zlo“ – ano, ale co to má společného s naší zlomyslností a nepřejícností – uživatel ve většině případů nekliká na reklamu kvůli zlomyslnosti ani kvůli nepřejícnosti – prostě ho nezajímá.

„Polovina lidí si sice reklamy všimne, ale protože se jedná o hnusnou komerční reklamu, kterou oni patrně pohrdají, nekliknou, i kdyby reklama vedla na sebevíce zajímavější věc.“ – opět si myslím, že uživatel nekliká na reklamu kvůli tomu že ji pohrdá, prostě ho nezajímá

„Dokonce si ještě pomyslí cosi špatného o majiteli stránek“ – myslím, že hodně málo lidí si např. o seznamu myslí něco špatného zrovna kvůli reklamě.

„Lidi, kteří nikdy a zásadně neklikají na reklamy, protože považují majitele stránek za kapitalistickou vyžírku, mnohdy začnou používat hromadné prostředky pro blokování reklam na stránkách“ – to, že uživatel nekliká na reklamu a blokuje reklamu, přeci neznamená, že si o majiteli myslí, že je kapitalistická vyžírka (toto je návrat do občanské nauky 80. let). Máme svobodu, uživatelé se mohou svobodně rozhodnout, zda klikat na reklamu a zda ji blokovat

„Takovýmto lidem bych s chutí zablokoval nejen reklamy, ale také celý obsah stránek.“ – bez komentáře

„Docela by mne zajímalo, jestli tito lidé předtím, než si přečtou noviny, vezmu nůžky a vystřihnou z novin všechny reklamní bloky.“ – každé médium je jiné a internet dává možnost blokovat a neklikat na reklamy – připadá mi to jako útok na svobodu uživatele. Jestliže je v novinách reklama, neznamená to, že si ji čtenář všimne, stejně jako u internetu ji prostě přehlédne

„A až Seznam zkrachuje, jaký budete používat email? A až zkrachuje Atlas, Centrum? Kolik firem by muselo zkrachovat, než byste vy, kteří tak rádi blokujete reklamy, pochopili, že ti kapitalističtí vyžírkové taky z něčeho musí žít?“ – toto prostě odporuje základům jedné vědní disciplíny – ekonomie (kapitola Trh)

„Pak si tam budete chtít dát reklamu a hle - budete nadávat na všechny, kteří mají bloklou reklamu“ – podmínky jsou dány předem

„Takže ponaučení zní: neblokujte si reklamy a pokud vás nějaká reklama zaujme, nebojte se klinkout“ – a nechejte si posílat spamy, pouštějte k vám do bytu všechny obchodní zástupce, rozdávejte svá telefonní čísla různým firmám, …

Nemůžu si pomoct, ale toto mi zní jako falešná propaganda reklamy na internetu


Gekon
Ano tento článek vede k zamyšlení

Railbot
Nemyslím si, že článek je realistický - realistické je to, že uživatelé ve většině neklikají na reklamu, protože je prostě nezajímá a ne proto, protože si o majitelých stránky myslí, že jsou to kapitalističtí vyžírkové nebo proto, že by sami byli zlomyslní a nepřejícní
quinux
Profil
H13
uživatel ve většině případů nekliká na reklamu kvůli zlomyslnosti ani kvůli nepřejícnosti – prostě ho nezajímá.
Máš nějaké podklady ze kterých vycházíš nebo si to myslíš jen podle sebe? Nemusíme chodit daleko, i tady je dost majitelů stránek, kteří mají nasazeny nějaké reklamní systémy bbkontext, adfox, sklik, adsense.. a už se jich tu dost chluvilo, že jim ta reklama docela slušně nese (tedy alespoň zalatí doménu a hosting což není málo)

myslím, že hodně málo lidí si např. o seznamu myslí něco špatného zrovna kvůli reklamě.
Potom je zajímavé, že seznam má tak velkou a pořád stoupající návštěvnost.

připadá mi to jako útok na svobodu uživatele. Jestliže je v novinách reklama, neznamená to, že si ji čtenář všimne, stejně jako u internetu ji prostě přehlédne
Je jedna věc, že ji přehlédne nebo si jí nevšímá a druhá, že ji úmyslně blokuje. Spousta lidí utrácí za drahé časopisy nemalé peníze a ještě si z těch 100 stránek kupují 40 stránek reklamy. Třeba na idnes.cz neplatíš za čtení novin a nepříjde ti potom blbý jim odepírat příjem blokováním reklamy?

toto prostě odporuje základům jedné vědní disciplíny – ekonomie (kapitola Trh)
Nejsem ekonom, ale pokud na seznamu zruší reklamu tak zpoplatní veškerý obsah nebo si nedokážu představit jak zaplatit HW a 200 lidí.

a nechejte si posílat spamy, pouštějte k vám do bytu všechny obchodní zástupce, rozdávejte svá telefonní čísla různým firmám
To už přeháníš ;o)

realistické je to, že uživatelé ve většině neklikají na reklamu, protože je prostě nezajímá a ne proto
Ano, neklikající uživatelé generují ročně miliardové zisky googlu ;o)
Miloš
Profil
quinux
Třeba na idnes.cz neplatíš za čtení novin a nepříjde ti potom blbý jim odepírat příjem blokováním reklamy?
Kecy v kleci – i když reklamu neblokuju, stejně na ni neklikám, protože mě nezajímá, tak jaký upíraný příjem, když výsledek je tentýž sám – jako kdybych ji blokoval?
Miloš
Profil
Na PC-Helpu jsem na téma reklamy založil anketu.
gyoja
Profil
Pokud je klikací reklama schopna třeba Googlu vydělat miliardy, pak funguje i přes "ignorantství" nás "neklikačů".
Trh je trh a to že někomu nevydělává reklama znamená jen to, že ji dělá blbě.
Myslím tím, že je nezajímavá, že je na nezajímavém místě, že je na nezajímavý produkt, že je "nasírací" (třeba onen flash přes stránku).
Trh je pouze moderně zaobalený potravní řetězec i se svými dravci, kořistí, mrchožrouty, chcíplinami z hladu, které si neumí zaopatřit potravu.
A žádný blog ani diskuzní fórum na tom nezmění.
Jak pravil klasik v pohádce o třech veteránech. "Všechno pomine". Seznam, Atlas, Google, Microsoft, blogy, celý internet, vy i já.
A jestli kliknu nebo ne, na tom nic nezmění.
quinux
Profil
Miloš
Kecy v kleci – i když reklamu neblokuju, stejně na ni neklikám, protože mě nezajímá
Myslím, že bannery se platí pořád za zobrazení nikoliv za klik. Když jí zablokuješ tak se nezobrazí a nezapočte se imprese (nevím jak je to technicky, takže jen odhaduji, že to tak funguje). Tím je připravíš o zisk :)
Darth Nihilius
Profil
Argument typu: "Blokuju reklamu, protože mne nezajímá a stejně bych na ni stejně neklikl" je podobný tomu známému "stejně bych si ten drahý software nebo hudbu nekoupil, takže když si ho stáhnu, (ukradnu) je to v pohodě, protože nikomu nevznikne škoda"
Možná se budete divit ale málokdo dělá stránky z čisté filantropie, stojí to čas a peníze. Reklama je většinou jediný způsob pro webmastera jak zaplatit vynaložený čas a prostředky. Blokováním reklamy ho o tyto peníze okradete. Podle mne je z morálního hlediska blokovač reklamy stejný zloděj jako ten kdo používá kradený soft.
k
Profil *
Darth Nihilius
Rekl bych ze to je problem admina. Kazdy admin muze nabidnout,ze registrovanym uzivatelum se reklama zobrazovat nebude ale bude se jim zasilat jednou tydne na mail a to do te doby dokud mu neposlou danou sumu na ucet. Nebo nejakou jinou alternativu.
Kazdopadne na zaplaceni straveneho casu(bez zisku) postaci reklama textova. Ale kdo by tohle chtel,ze kdyz vam web muze vydelavat:)
llook
Profil
Darth Nihilius
A čím je pro tebe z morálního hlediska ten, kdo při sledování videa přeskakuje reklamní bloky.
Railbot
Profil
llook
U televize je reklama úplně o něčem jiném. Tam je jedno jestli ji někdo přetáčí na videu nebo o reklamy chodí na záchod. Ta reklama už je zaplacená a televize za ní už má dávno peníze. Ale za reklamu na webu se dostávají peníze až za skutečná zobrazení. Chápeme, že jo.

Ale s Darth Nihilius nesouhlasím. Každý má samozřejmě právo vybfrat si, jestli bude reklamu na webu trpět nebo ne. Těch lidí, co blokují každé okýnko reklamy je minimum. Jinak by většina velkých webů už dávno neměla z čeho žít.
quinux
Profil
k
ze registrovanym uzivatelum se reklama zobrazovat nebude ale bude se jim zasilat jednou tydne na mail a to do te doby dokud mu neposlou danou sumu na ucet
1) buď si za registraci necháš platit tak jako to třeba dělá bonusweb u programu profi, ale to si myslím, že nemá moc úspěch když to stojí 1000 Kč
2) pokud mi bude chodit reklama na mail bude končit stejně jako většina ostatních mailů ve složce spam

Takže raději si tu reklamu zobrazím na wbeu než abych mě zapráskaný mail

Kazdopadne na zaplaceni straveneho casu(bez zisku) postaci reklama textova. Ale kdo by tohle chtel,ze kdyz vam web muze vydelavat:)
Pouze textové reklamy IMHO neuživí velký server.

llook
A čím je pro tebe z morálního hlediska ten, kdo při sledování videa přeskakuje reklamní bloky.
Myslíš ukázky nových filmů před začátkem filmu? Osobně je přeskakuji jen když jsem je již viděl (a to né vždy), ale jinak ne, proč taky, těch pár minut mě nezabije ;o)
llook
Profil
Railbot
Ta reklama už je zaplacená a televize za ní už má dávno peníze. Ale za reklamu na webu se dostávají peníze až za skutečná zobrazení.
Tím, že ses na ní nedíval, jsi nedal šanci aby tě ovlivnila, čímž snižuješ její přínos pro inzerenta a tím pádem i její cenu. Lidé, kteří si během reklamy odskočí, přepnou nebo přetočí, snižují televizi příjmy.

Na webu to lze připodobnit k flat rate, i jeho hodnotu blokování snižuje. Princip je furt stejný. Chápeme, že jo?
Railbot
Profil
llook
To nemáš pravdu. Televizní příjmy se tím nesnižují, protože jak říkám - ta reklama už je predem zaplacená. A televizi je celkem fuk kolik lidí ji shlédne (to se ani nedá monitorovat). Jenže na webu se cena většinou právě odvíjí od počtu shlédnutí, kliknutí atd.
llook
Profil
Ta reklama je předem zaplacená inzerenty a inzerentům to není fuk. Proto jsou na hodně sledovaných televizích (třeba Nova) dražší reklamy než na nějakých okrajových kabelovkách (třeba Óčko). Proto jsou nejdražší reklamy těsně před zprávama (v tu chvíli už nikdo nepřepíná, všichni čekají na zprávy) a proto je tak populární product placing (nikdo nepřepne kanál proto, že Bond používá Sony Vaio).

Moc přesně se to monitorovat nedá, ale aspoň orientačně jo (a díky tomu mají různé reklamy různou cenu). Máme peoplemetry, GfK zkoušela už i audiometry (u těch by odbíhání teoreticky mohlo být změřitelné) a určitě se dá vymyslet spousta dalších věcí.
Railbot
Profil
llook
No jasně. Tady jde o to, že v TV je reklama už zaplacená a ty peníze televizi zůstanou tak jako tak. To že inzerent bude potom nespokojenej a reklamu přesune jinam už je druhá věc. Ale televize má pořád ty peníze a nemusí se až tak spoléhat na to, že zrovna na ten či onen pořad se bude dívat dost lidí, aby vůbec něco za tu reklamu dostala.
smajli
Profil
Z toho článku je pravidivý pouze předposlední odstavec.

Takže ponaučení zní: neblokujte si reklamy a pokud vás nějaká reklama zaujme, nebojte se klinkout. Pokud vás však žádná reklama nezaujme, neklikejte. Je to jednoduché.

finito.
Darth Nihilius
Profil
Každý má samozřejmě právo vybfrat si, jestli bude reklamu na webu trpět nebo ne
To je každopádně pravda.
Každý má také právo si svobodně vybrat, jestli si software koupí nebo ho ukradne, má také právo si vybrat jestli si v metru koupí lístek nebo pojede načerno, má také právo si vybrat jestli bude platit nájem nebo se stane neplatičem atd. Vše je věcí osobní volby každého z nás. Každý má právo se rozhodnout jestli bude zloděj nebo slušný člověk.
k
Profil *
Darth Nihilius
Takze tim ze pouzivam AdBlock jsem tedy prakticky zlodej nebot ochuzuju jine lidi. Ale tim ze si ji necham zobrazit, ak mi nacteni stranky zabere mnohem vic casu a tim padem nastanou 2 udalosti:

1) stravim na netu vic casu
2) stravim na netu stejnou dobu ale navstivim mene stranek

ad 1)
Tim ze stravim vice casu na internetu sam sebe okradu o drahoceny cas,behem ktereho mohu napr. pracovat na reklamnim systemu(:-D), nebo cokoli jineho. Volny cas je k nezaplaceni.

ad 2)
tim ze navstivim mene stranek kvuli tomu,ze se mi dlouho nacitali reklamy na webu site.com jsem nenavstivil web site2.com cimz web site2.com prisel o penize -> site.com prostrednictvim sve reklamy a me osoby tedy okrada autory site2.com

Je uplne jedno jestli budu reklamu blokovat(popr. nedivat se) nebo ne.
Kolik z vas zna reklamu od Vodafone se sobama? A kolik z vas si kvuli ni koupilo to co v ni nabizeji(sam to nevim)?
quinux
Profil
k
Tim ze stravim vice casu na internetu sam sebe okradu o drahoceny cas,behem ktereho mohu napr. pracovat na reklamnim systemu(:-D), nebo cokoli jineho. Volny cas je k nezaplaceni.
IMHO pokud máš pomalé připojení tak by se to dalo ještě pochopit, ale dnes je již spousta lidí co mají velmi rychlý internet na to, aby je načítání reklamy nijak nezdržovalo.

Kolik z vas zna reklamu od Vodafone se sobama? A kolik z vas si kvuli ni koupilo to co v ni nabizeji(sam to nevim)?
Nebudu si kupovat něco co mám již několik let. Proto, ale nezatratím veškerou reklamu.
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0