« 1 2 3 »
Autor Zpráva
k
Profil *
quinux
Ano mluvil jsem o pomalem pripojeni. Take kdyz mate otevreny 3krat FF v kazdem 5 tabu a v kazdem tabu vam bezi flash banner tak to dost zere systemove prostredky.

Nebudu si kupovat něco co mám již několik let.
Ale pamatujes si co ta reklama nabizela za produkt(tusim ze to je nejaka sleva)?
Timy
Profil
Hele, ono se to dostalo i tady...

Miloš
"Já z toho článku mj. vyrozuměl, že kdo neklikne na reklamu, je srab a připomíná mi to jednu vykopávku, která sháněla do postele kohokoli a na mé odmítnutí mluvila cosi o zbabělcích."
http://lukee.blogy.novinky.cz/0701/nebojte-se-klikat-na-reklamu#koment ar-1294 (jo, na Hastroše jsem si v komentářích hodněkrát vzpomněl...)

H13
"uživatel ve většině případů nekliká na reklamu kvůli zlomyslnosti ani kvůli nepřejícnosti – prostě ho nezajímá."
Však to je v pořádku, viz předchozí odpověď. Ale těžko neklikne na reklamu z nezájmu, když ji má bloknutou :-).
Timy
Profil
H13
"a podle mě je to úlet novinek a seznamu, protože jako blog se to dá překousnout, ale dávat to na stránku seznamu - do nejdůležitějších zpráv ...
Opravdu si myslíš, že jsem byl nadšený z toho, že se to dostalo do novinek a na seznam...? Původně to byl pouhý zápisek v blogu.
quinux
Profil
k
Take kdyz mate otevreny 3krat FF v kazdem 5 tabu a v kazdem tabu vam bezi flash banner tak to dost zere systemove prostredky.
Promin, ale nestěžuj si na to, že flash žere systémové prostředky, když sám dobrovolně používáš firefox (nejsem vyjímka), který sám o sobě žere těch systémových prostředků víc než by měl. ;o)

Ale pamatujes si co ta reklama nabizela za produkt(tusim ze to je nejaka sleva)?
Pamatuji. Sms o víkendech zdarma od zítřka do března pro všechny nové i stávající zákazníky ;o)
Timy
Profil
Bubák
"Jak mám vědět, že na onom webu nebude flash reklama přes celou stránku?"
To je zajímavá otázka, pravda, to jsem nedomyslel.
k
Profil *
quinux
Huste:)

když sám dobrovolně používáš firefox
Jasne muzu pouzivat Links ale v nem tech reklam taky moc neuvidim:)
Anonymní
Profil *
Timy

Opravdu si myslíš, že jsem byl nadšený z toho, že se to dostalo do novinek a na seznam...? Původně to byl pouhý zápisek v blogu.

Právě naopak a taky jsem to tak napsal, že to byl úlet novinek a seznamu a ne tvůj. Kdyby to zůstalo v blogu je to v pohodě. Je to tvůj pohled na věc, možná by jsi příště volil jiná slova, ale s myšlenkou toho článku souhlasím. Jenomže se to dostalo na Seznam do hlavních zpráv a průměrní uživatelé (nechci aby to vypadalo jako diskriminace) prostě neumí číst mezi řádky. Většina z nás tady ví o tom, že je potřeba podporovat různé weby pomocí kliknutí na reklamu a že není nic zadarmo, jenže některé úseky toho článku vyvolaly podle mně opačný efekt (viz. diskuze na novinkách).
H13
Profil
Sorry, nepříhlásil jsem se, tak ještě jednou:
Timy

Opravdu si myslíš, že jsem byl nadšený z toho, že se to dostalo do novinek a na seznam...? Původně to byl pouhý zápisek v blogu.

Právě naopak a taky jsem to tak napsal, že to byl úlet novinek a seznamu a ne tvůj. Kdyby to zůstalo v blogu je to v pohodě. Je to tvůj pohled na věc, možná by jsi příště volil jiná slova, ale s myšlenkou toho článku souhlasím. Jenomže se to dostalo na Seznam do hlavních zpráv a průměrní uživatelé (nechci aby to vypadalo jako diskriminace) prostě neumí číst mezi řádky. Většina z nás tady ví o tom, že je potřeba podporovat různé weby pomocí kliknutí na reklamu a že není nic zadarmo, jenže některé úseky toho článku vyvolaly podle mně opačný efekt (viz. diskuze na novinkách).
Darth Nihilius
Profil
Tim ze stravim vice casu na internetu sam sebe okradu o drahoceny cas
Ano tím časem zaplatíš za možnost navštívit ty stránky. Kdybys měl platit penězma, strávíš ten čas prací abys je vydělal a mohl jimi zaplatit. Když konzumuješ, musíš platit. Když nechceš platit, nekonzumuj. (nenavštěvuj stránky)
tim ze navstivim mene stranek kvuli tomu,ze se mi dlouho nacitali reklamy na webu site.com jsem nenavstivil web site2.com cimz web site2.com prisel o penize -> site.com prostrednictvim sve reklamy a me osoby tedy okrada autory site2.com
To je úplně zcestný závěr. Podle této logiky by přišel o peníze nejen web site2.com ale všechny weby co jsou a nenavštívil jsi je. A co lidé kteří nejsou pripojeni k infernetu vůbec? Ti by tak páchali národohospodářskou škodu velkého rozsahu :-))
Railbot
Profil
Darth Nihilius
Dívat se na reklamu nebo nedívat, to je jedno. Ukrást nebo neukrást software už jedno není, protože ta první možnost je nelegalní, dokonce trestný čin. Což nedívání se na reklamu není. Snad ti došlo, že dáváš úplně nesmyslné příklady.
Railbot
Profil
Timy
Mimochodem. Když se ti nelíbí, že ten tvůj článek přistál v Novinkách na Seznamu, tak proč jsi k tomu uveřejnění dával souhlas? Nebo nedal? Každopádně jsi mohl požádat o okamžité odstranění. Takže zase tolik ti to asi nevadilo.
k
Profil *
Darth Nihilius
:) Samozrejme je nutne brat to s nadhledem.
quinux
Profil
Railbot
Dívat se na reklamu nebo nedívat, to je jedno. Ukrást nebo neukrást software už jedno není, protože ta první možnost je nelegalní, dokonce trestný čin. Což nedívání se na reklamu není. Snad ti došlo, že dáváš úplně nesmyslné příklady.
Nedívat se na reklamu není trestným činem, ale když už zacházíme tak daleko tak její blokování pomocí nějakých nástrojů by mohlo být porušením autorských práv, protože jsi bez souhlasu majitele stránek tyto stránky (zablokováním reklamy) změnil. Ale to už zacházíme do extrémů ;o)
Railbot
Profil
quinux
To není extrém, ale absurdno. Protože když já si vypnu obrázky, tak stránku taky "měním", ale jen na svém výstupu, nikoli její základ. Hezký nesmysl jsi napsal :)) To je jako říct, že vypnutím zvuku u televize porušuješ autorská práva filmu, protože ho měníš :)))
Dero
Profil
Mimochodem. Když se ti nelíbí, že ten tvůj článek přistál v Novinkách na Seznamu, tak proč jsi k tomu uveřejnění dával souhlas? Nebo nedal? Každopádně jsi mohl požádat o okamžité odstranění. Takže zase tolik ti to asi nevadilo.

Já myslím, že kdyby si Timy mohl vybrat, jestli chce ten článek takto prezentovat, tak by řekl bez váhání "ne". Teď už se stalo a je to nadále jen zajímavá zkušenost. Prostě už na tom nesejde. Taky si myslím, že to je deníčkový zápisek a že je hrubá chyba ho tímto způsobem prezentovat, ale jak víme, Novinky.cz jsou bulvár a jde jim o kontroverzi. To článek přesně splňuje.

Osobně s ním také nesouhlasím, ale plně respektuji Timyho názor a nebudu ho proto napadat.
Miloš
Profil
Všichni tu ale pořád vycházíme z předpokladu, který vyjádřil quinux: „Myslím, že bannery se platí pořád za zobrazení nikoliv za klik. “
Je tento předpoklad vůbec správný? A pokud, tak ve všech případech? Nebo se tu honmíme za duchy?
Railbot
Profil
Miloš
Jestli ve všech případech to asi nikdo vědět nebude, není jak to s jistotou dokázat. Ale vě většině případů ano. Za klik se platí reklamy typu AdSense apod.
Darth Nihilius
Profil
Dívat se na reklamu nebo nedívat, to je jedno. Ukrást nebo neukrást software už jedno není, protože ta první možnost je nelegalní, dokonce trestný čin.
Nedívat se/neklikat na reklamu je něco jiného než blokovat reklamu pomocí software. Klikat tě nikdo nenutí. Pokud ale blokuješ, nezapočítá se provozovateli webu imprese banneru a on nedostane zaplaceno. On samozřejmě za tvůj přístup zaplatit musí, datové přenosy nejsou zadarmo. Takže ho okradeš o jeho peníze. To že to není nijak trestně postižitelné (zatím, v US už byly nějaké žaloby proti výrobcům podobných blokovacích programů) je věc jiná. Krádež je ale krádeží i když je právně nepostižitelná. Ale to už si musí každý srovnat se svým svědomím... :-)
habendorf
Profil
Tohle je thread úplně o ničem. Nechcete to už zamknout?
Miloš
Profil
Darth Nihilius
Krádež je ale krádeží i když je právně nepostižitelná.
Krádež je neoprávněné přivlastnění si cizího majetku. O jaké krádeži mluvíš?
Miloš
Profil
Darth Nihilius
v US už byly nějaké žaloby proti výrobcům podobných blokovacích programů
Tam je možné žalovat i to, když si upeču vlastní kočku v mikrovlnce, že v návodu nebylo nic o nevhodnosti sušení domácích mazlíčků, takže na to, že něco v Americe, bych nebral příliš zřetel.
Kolik lidí blokuje reklamy? A i kdyby všichni – tak by se holt časem ukázalo, že tudy cesta nevede; neboj, trh se o sebe postará, pokud ho nebudeme příliš regulovat.
Timy
Profil
Railbot
Nedával jsem konkrétní souhlas. Při založení blogu souhlasíš s tím, že mohou článek otisknout na novinkách nebo v Právu.

H13
"Právě naopak a taky jsem to tak napsal, že to byl úlet novinek a seznamu a ne tvůj. Kdyby to zůstalo v blogu je to v pohodě."
Přesně tak.
Darth Nihilius
Profil
Krádež je neoprávněné přivlastnění si cizího majetku. O jaké krádeži mluvíš
Obsah webu je duševní vlastnictví, to že si obsah webu stáhneš do cache browseru bez placení je neoprávněné přivlastnění. Mohlo by jít i o "neoprávněné užití díla" (§ 32 odst.1 písm.a) zákona č. 200/1990 Sb) Ale to už zabíháme opravdu do extrémů...
neboj, trh se o sebe postará, pokud ho nebudeme příliš regulovat.
V tom s tebou naprosto souhlasím, obyčejná bannerová reklama už je stejně za zenitem, většina lidí má podvědomou bannerovou slepotu i bez blokovačů, proto jsou reklamy čím dál vlezlejší a vlezlejší
Railbot
Profil
Timy
Jo takhle. To je přímo z blogovací služby na Seznamu. To jsem nevěděl. Omlouvám se.
Railbot
Profil
Darth Nihilius
bsah webu je duševní vlastnictví, to že si obsah webu stáhneš do cache browseru bez placení je neoprávněné přivlastnění
To nedělám já, ale software, jehož výrobce mu dal takovou funkci a já o tom nemusím vůbec nic vědět, takže když už postih, tak na výrobce softwaru. Ne na chudáka, který sotva ví jak se zapíná prohlížeč, natož jak funguje. Ale to je další absurdní příklad.
Miloš
Profil
Darth Nihilius
to že si obsah webu stáhneš do cache browseru bez placení je naprosto v pořáídku, protože po mně nikdo nežádá, abych platil.
Navíc jsi mluvil o krádeži v tom smyslu, že někdo blokuje reklamu: Podle mne je z morálního hlediska blokovač reklamy stejný zloděj jako ten kdo používá kradený soft. Ale to není neoprávněné přivlastnění si cizí věci.
Darth Nihilius
Profil
To nedělám já, ale software, jehož výrobce mu dal takovou funkci a já o tom nemusím vůbec nic vědět
:-))) To bych chtěl vidět jak by se BSA tvářila na piráta který by se hájil: To nedělám já, ale Bittorent, nemůžu za to že mu dal ten zlý výrobce takovou funkci že mi to nabízí ke stažení programy zdarma...
Railbot
Profil
Darth Nihilius
Ach jo. Plácáš jeden absurdnější příklad za druhým. Tak si to vezmeme polopatě.
Máme webový prohlížeč, ten se používá na co? na prohlížení stránek, správně. To, že stránky si někam stahuje není jeho primární funkce. Tudíž o tom nemusí vůbec nikdo vědět. Také jsem někdy letěl letadlem a využil jeho funkci létání, ale to neznamená, že se předpokládá, že vím, jak to celé vlastně funguje.
Bittorent má jakou základní funkci? Stahování dat, torrentů.
Už si rozumíme jaké dáváš absurdní příklady? :)
Railbot
Profil
Darth Nihilius
Mimochodem, BSA by mi mohla stejně jako každému jinému leda tak políbit šos. Ta nemá žádná práva a zrovna v ČR funguje jen jako PR agentura. To jen pro pořádek. Jak vidím, tak ale její strašák dobře funguje, když jako příklad uvádíš zrovna BSA.
Darth Nihilius
Profil
to že si obsah webu stáhneš do cache browseru bez placení je naprosto v pořáídku, protože po mně nikdo nežádá, abych platil.
Jak to že ne? Autor zpřístupnuje své duševní vlastnictví s tím, že jeho součástí je reklama jejímž shlédnutím zaplatíš za užívání jeho díla. Pokud si nainstaluješ blokovač, vstupuješ na stránky z úmyslem nezaplatit, a tím si jeho duševní vlastnictví přivlastnit neoprávněně. Stejné je to u software který je šířený zdarma, ale pri provozu se zobrazuje reklamní banner. Pokud si někdo pomocí ****** neb nějakého programku tento banner odstraní je to normální softwarové pirátství ->krádež
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0