Autor Zpráva
knedle
Profil *
Zdravim,

netusi nekdo, zda toplist udelal nejake zmeny v pocitani svych statistik?

za posledni 3 dny (zhruba od stredy 10.1.07) mi jeho hlavni statistika - Prumer/den - vyrazne vzrostla, ac pocet navstevniku se drzi na stale stejne urovni

namatkou jsem se dival i na jine weby a vysledek byl stejny - narust cca o 70% oproti realnemu poctu navstevniku

tusi nekdo o co jde? chyba nebo nova featura?
smajli
Profil
bůh ví co počítá, ale staistiky to nejsou
Bubák
Profil
www.toplist.cz/faq.html#Q6
5. Průměrná návštěvnost. Počítá se za posledních 7 dní.
Ale ať počítám, jak počítám, dopočítat se nemůžu. nesedí mi to ani za posledních 7 dní, ani za celoi dobu provozu počítadla.

Spočítal jsem to i pro JPW, taky to nesedí:
www.toplist.cz/toplist/?search=ps%E1t&a=s průměr 19277.56
celkem 6491951 od 27.4. 2003 - stáří (1357.7 dnů) => průměr 4781,58
za posledních 7 dnů (11905+12544+12956+13039+12424+9927+9807)/7 = 11800,29
Průměr podle Toplistu: 19277.56

bůh ví co počítá,
Taky si to říkám, a to jsem ateista. Kupecké počty umím, usnadnil jsem si je tabulkovým kalkulátorem.
ZipoN
Profil *
Odpověď je asi tady
http://franci.sblog.cz/toplist

Irelevantní odkaz zrušen moderátorem.
MartinSS
Profil
uz jim to blbne hodne dlouho, chodim se tam divat spise ze zvyku.....
mirio
Profil
Zvláštní, já mám přesně opačný problém, čísla se liší až o 100 (!!!) unikátních návštěv za den (AWStats vs Toplist).
Podívejte se sami: AWStats vs Toplist
Petra
Profil
mirio
Pokud vím, Awstats počítá všechny přístupy na stránku, Toplist od jednoho uživatele jeden přístup za 30 minut. Awstats bere data z access logů, tj. již ve chvíli, kdy dojde k vyžádání stránky, Toplist až ve chvíli, kdy se načte počítadlo / skript (to se z různých důvodů nemusí načíst vůbec).

Ten rozdíl je opravdu velký, ale odhadovala bych to buď na vlastní refreshe nebo cizí refreshe - ale v Awstats bude zaznamenáno, která IP tam kolik té návštěvnosti nadělala.
MartinSS
Profil
Vypada to ze uz by to mohlo byt spraveno, alespon dnes to ukazuje celkem realne.
Bubák
Profil
Pomalu se přibližují, pro JPW nynější hodnoty:
průměr za posledních 7 dní "ručně" 12208,29
průměr za posledních 7 dní podle Toplistu: 11979.41

Zatímco předtím byl údaj přibližně o 2/3 nadsazený, nyní jsou přibližně o 2% pod. Může to být i tím, že každý jinak chápeme, co je "posledních 7 dní".
MzK
Profil *
Je to ještě horší http://mozektevidi.net/?clanek=toplist-ma-problemy
Retal
Profil
mirio
čísla se liší až o 100 (!!!) unikátních návštěv za den
!!! = :-D

Petra
Pokud vím, Awstats počítá všechny přístupy na stránku, Toplist od jednoho uživatele jeden přístup za 30 minut
Neříká se prvnímu pageview a druhému návštěva? :)
meca
Profil
Co vím, tak největší rozdíl mezi TopListem a AwStatem je ten, že TopList měří pouze ty stránky, na kterých je umístěný měřící kód, kdežto AwStat vpodstatě stránky všechny. Že v tom není rozdíl? Co RSS čtečka? Různé chybové stránky? Atd...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0