Autor Zpráva
oogi
Profil *
Je lepší nechat parametr v názvu statické URL - např. stranka.cz/nejaky-hezky-clanek-p123
nebo to udělat bez parametru s tim ze by byla url clanku ulozena v DB.... - stranka.cz/nejaky-hezky-clanek

Na tyto URL by byla podstrčena jina stranka přes mod_rewrite - v 1. případě se veme číslo za parametrem p a dle něj se najde članek, v druhém případě se najde v DB clanek odpovidajici URL

1.varianta: Nebude ten parametr kazit SEO?
2.varianta: v DB bude muset být kolonka URL, ale url stránek budou bez parametrů (pokud bude na dané url pouze jeden článěk)

Co se Vám zdá výhodnější?
oogi
Profil *
No tak se k tomu někdo vyjádřete prosím...
Hlavně mi jde o to, zda parametr s id v URL, který nebude nikde na té stránce, nějak může pokazit SEO...?
oogi
Profil *
př:
www.stranka.cz/nejaky-hezky-clanek-p123

zda to "p123" může pokazit SEO ?
samuraj
"pokazit SEO"
Jestli ti jde o každý pikoprocento výhod co získáš, když to uděláš bez toho ID, tak asi může..
Ale spousta serverů to takto používá a nevidím v tom žádný problém. Nějaký 3místný číslo ti nemůže nijak závažně rozhodit hustotu klíčových slov v adrese...
oogi
Profil *
samuraj
To je jasny, ale ja jsem zkoušel některá slova dát do Seznamu, a u některých stránek s ID to nezvýraznovalo klíčová slova v URL...

Jinak, co je rychlejší? Když se odkaz na stránku vygeneruje, nebo jen načte z DB ? - mám na stránce až 100 odkazů jako katalog a potřebuju aby to bylo rychlý....
oogi
Profil *
Takže nikdo nevi... ? Napíšu tedy konkrétněji....

Takže jednoduše - je nějaký rozdíl mezi:
www.stranka.cz/nejaky-hezky-clanek-123 a www.stranka.cz/123/nejaky-hezky-clanek
Je rozdíl zda má stránka koncovku .htm , .html , nebo je to složka ?:
www.stranka.cz/nejaky-hezky-clanek a www.stranka.cz/nejaky-hezky-clanek.htm a www.stranka.cz/nejaky-hezky-clanek.html
Vadi nejak delsi struktura k danemu clanku - zda to nejak vyrazne zhorsuje SEO pro "nejaky hezky clanek" ?:
www.stranka.cz/clanky/z-domova/nejaky-hezky-clanek a www.stranka.cz/nejaky-hezky-clanek

Dík za každou odpověď....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.