Autor Zpráva
alig
Profil *
Ahoj,kdyz udelam neco v <h1> a pak pomoci css nastavim ze h1 maa velikost pisma treba 5-bere to vyhledavac porad jako h1 i kdyz je to mensi ale v kodu je napsano <h1>neco</h1>?thx
DoubleThink
Profil *
Vyhledávače (zatím) neanalyzují CSS, takže rozdíl nepoznají.
fd
Profil *
a az ho analyzovat budou myslite ze jim to vadit bude?
quinux
Profil
fd
a az ho analyzovat budou myslite ze jim to vadit bude
Těžko, robot nemůže vědět z jakého důvodu je ta velikost taková jaká je.
Chamurappi
Profil
Reaguji na quinuxe:
Ale může vědět, že drtivá většina uživatelů vyhledávače uvidí ten text v takové velikosti, v jaké je. Být robotem, zajímá mě text velký, nikoliv text neviditelně onálepkovaný jako důležitý.
quinux
Profil
Chamurappi
To, že ten text zmenším neznamená, že ho zmenšuji nečitelně či nevýrazně k okolnímu textu. Nemyslím si, že by robot byl sám schopen opravdu s jistotou určit, že nastavená velikost je opravdu příliš malá.
marvas
Profil
A aj užívateľ si môže text zväčšiť ako potrebuje. Samozrejme ak nepoužíva IE alebo prvok nemá nastavený display: none. Tak si myslím, že aj keby sa niekedy v budúcnosti stalo, žeby roboty dokázaly rozpoznávať css tak veľkosťi textu by aj tak nedávali nejakú veľkú váhu. Podľa mňa ide hlavne o zachovanie sémantiky a o to, že text obalený elementom h1 má byť hlavným nadpisom na stránke.
venca163
Profil
quinux
no právě, co třeba brát to k okolnímu textu?
jestli třeba bude písmo obsahu stránky 3x větší než nadpis první úrovně, pak tu něco nehraje...a to může rozeznat i robot (až/jestli začne zkoumat css)
quinux
Profil
venca163
Jenomže to je problematické. Samozřejmě, že když bude H1 3x menší než P, tak asi není něco v pořádku, ale zase jak to ten robot s jistotou pozná? Když tu stránku bude dělat nějaký "začátečník", tak se mu může stát, že textu nastaví větší velikost textu, protože se mu velikosti "bijí" s nadřazenými prvky. To by pak, jen proto, že má "chaos" ve stylování měl být potrestán robotem, který se na tu stránku nepodívá, aby zjistil, že ve skutečnosti je ten nadpis opravdu větší než vypadá z uvedených hodnot. Popravdě mě nenapadá, co by vyhledávač získal tím, že bude prohlížet i css. Aby našel display:none? Ale, co když je ten display:none použit na něco co se pak při hoveru nebo javascriptem přenastaví na display:block?
venca163
Profil
quinux
jak to ten robot s jistotou pozná?
asi nijak, stejně jako s jistotou nepozná všechno nyní (jestli je vše podle pravidel=)

jen proto, že má "chaos" ve stylování měl být potrestán robotem...
potrestán v tom smyslu, že bude přesunut na horší pozice při vyhledávání a to je přiměřená daň za psaní špatných kódů...takových případů ale podle mě mnoho nebude

Popravdě mě nenapadá, co by vyhledávač získal tím, že bude prohlížet i css. Aby našel display:none?
vidíš, že napadá=)...ale nedokážu odhadnout, zda potom dokáže rozpoznat např. menu od skrytého textu plného klíčových slov...podle mých nynějších kapacit nepřicházím na řešení, které by se nedalo obejít...
ale doba kdy budou vyhledávače prohlížet i css je v nedohlednu ne?
quinux
Profil
venca163
potrestán v tom smyslu, že bude přesunut na horší pozice při vyhledávání a to je přiměřená daň za psaní špatných kódů...takových případů ale podle mě mnoho nebude
Proč by měl být potrestán za to, že napsal špatný kód, ale obsahově má ten web kvalitnější než všichni ostatní?

vidíš, že napadá=)...ale nedokážu odhadnout, zda potom dokáže rozpoznat např. menu od skrytého textu plného klíčových slov...podle mých nynějších kapacit nepřicházím na řešení, které by se nedalo obejít...
To už je spíš téma o umělé inteligenci :D

ale doba kdy budou vyhledávače prohlížet i css je v nedohlednu ne?
Nejspíše ano, byla to jen "filosofická" úvaha ;o)
venca163
Profil
Proč by měl být potrestán za to, že napsal špatný kód, ale obsahově má ten web kvalitnější než všichni ostatní?
samozřejmě je to pouze můj názor, ale:
to by ho teda musel mít opravdu obsahově o hodně kvalitnější, ale jinak?
měl by být potrestán za to, že nemá web optimalizovaný (v tomto případě - špatný kód = nemá web optimalizovaný). Proč taky ne? Proč zase křivdit člověku, co se o SEO zajímal a napsal kvalitní kód?
(tím nechci říct, že by obsah neměl mít největší váhu)

To už je spíš téma o umělé inteligenci :D
UI ze sci-fi filmů se jistojistě dožijeme=)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0