Autor Zpráva
fd
Profil *
cau,mam na webuasi 5krat h1 a vsechny tam potrebuju,muzu se zeptat jaky h1 bere?bere to h1 ktery je prvni??thx
Plaváček
Profil
fd

Je možné, že nebere žádné. Každopádně je to fuk, kašli na vyhledávače a udělej web tak, aby byl srozumitelný pro lidi. Roboti se obslouží sami.
Joker
Profil
Řekl bych, že "bere" všechny nadpisy. Proč by měl brát jen jeden?
nicmund
Profil
Podle mě započítává všechny nadpisy, ale čím delší nadpis (nebo čím víc nadpisů), tak má nadpis menší váhu. (má úvaha)
marvas
Profil
Podle mě započítává všechny nadpisy, ale čím delší nadpis (nebo čím víc nadpisů), tak má nadpis menší váhu. (má úvaha)
Bola by sranda dať celý text do h1 namiesto p.
Marek Prokop
Profil
Fd, co myslíte slovem "bere"? Fultextové vyhledavače čtou, zpracovávají a zařazují do svých databází celý text stránky, který jsou schopné ze zdrojového kódu vydestilovat a o kterém předpokládají, že ho mohou uživatelé vidět. HTML značky na tento proces žádný další vliv nemají.
Pavel Calta
Profil *
H1 by se na jedné stránce mělo objevovat pouze jednou u ostatních je to už jedno.
Dero
Profil
H1 by se na jedné stránce mělo objevovat pouze jednou u ostatních je to už jedno.

Dokolečka omílaná nepravda se doufám pravdou nikdy nestane.

H1 se na stránce má objevit přesně tolikrát, kolikrát jej struktura stránky vyžaduje. Pravda, nejčastěji je potřeba jen jednou, ale mohu snadno uvést příklady stránek, kdy jsou potřeba dvě, tři, i více H1ček.
Pavel Calta
Profil *
Jestli to tak není tak to je pro mně novina. Z knížky od Radima Smičky vím, že se smí použít pouze jednou.
Dero
Profil
Pavel Calta: Radima Smičku obdivuji za to, že své dílo zpřístupnil volně na internetu. Možná je to ale částečně tím, že se v něm vyskytují různé mouchy a nepřesnosti.

Použití více H1 nemohou vyhledávače nijak penalizovat - představte si situaci, kdy v recenzi/eshopu porovnáváte ve dvou sloupcích dva různé produkty. Názvy produktů si každý zaslouží samostatný nejvyšší nadpis stránky. Pouze se váha H1 rozloží mezi více prvků. To však není takový problém, protože se v poslední době zdá, že vyhledávače prvkům Hx zase takovou váhu nepřisuzují. Spíše jdou po title a celkové hustotě klíčových slov v textu.
Marek Prokop
Profil
"Z knížky od Radima Smičky vím, že se smí použít pouze jednou."

A odkud víte, že v knížce Radima Smičky nejsou chyby? Věříte všemu, co se kde o SEO napsalo? To je hodně špatná zásada. Chcete-li v SEO opravdu uspět, věřte jen tomu, na co přijdete sám.
Bubák
Profil
Z knížky od ... vím
V knížkách se píše věcí, navíc často "autoři" některá "moudra" bez oveěření opisují, tím se liší od opravdovách autorů (bez uvozovek).

Jeden český autor "kdysi" napsal, že stránka nesmí odkazovat na sebe a pak s "poděšením" sledoval, kolik "autorů" tenhle nesmysl opsalo.
Pavel Calta
Profil *
Já už se nehádám. Já jsem vždy vycházel z předpokladu, že h1 můžebýt jen 1x. takže porovnání dvou mixérů:

<h1>porovnání dvou mixérů</h1>
<br>
<br>
<h2>mixér1</h2> <h2>mixér2</h2>

.....
Marek Prokop
Profil
V uvedeném příkladu mi připadá použití nadpisů správné -- jedno H1, dva H2.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0