« 1 2 3 »
Autor Zpráva
Acci
Profil
Už jste zaregistrovali, jestli vaše stránky navštívil bot Seznamu? Ivo Lukačovič se chlubí, že Seznam bude mít obrázky všech zaindexovaných stránek a že už by měly být u všech populárnćih stránek hotové. Na mé stránky ještě žádný bot nedošel
Ivorius
Profil
U me zatim asi taky nebyl.
Marty
Profil
No u mě zatím taky nebyl, asi nejsem pro seznam dostatečně populární... :)
Jinak jsem dneska narazil na článek o myšlenkách pana IL na lupě.
Je evidentní, že ten člověk si dost věří...
Marty
Profil
Tak se na ten novej fulltext jděte podívat, právě ho spustil...
Acci
Profil
Marty
Díky za info, jdu ho testovat
habendorf
Profil
No tak teda nevím, zdá se mi že výsledky vyhledávání jsou úplně ujetý, nemůžu si pomoct.

Na search1 jsem na "staré pohlednice" první ze 6 770, na search mě přestalo na pátý strance bavit hledat se, nalezeno 600(?) odkazů.

Mimochodem třeba na googlu jsem na "staré pohlednice" taky první, ze 45 700.

Ten skript co na titulce nabízí výrazy je taky úžasnej, člověk aby se pomalu bál zadat třeba "kuna" někde před dětma.
Marty
Profil
Nemůžu si pomoct, ale mě se to prostě líbí.
Možná to bude tím, že jsem se ve výsledcích posunul o dost nahoru.
BTW.: ten našeptávač se dá vypnout, je tam na to položka v menu
mat
Profil
mě docela potěšilo ono doplňování slovních spojení - až jsem takřka zamáčkl slzu, když na mě vykouklo z našeptávače, že slovní spojení životopisy online hledalo už celých pět lidí...:)

já musím říct, že si nemůžu na seznamácké vyhledávání stěžovat (ani teď ani předtím, přivádí mi na stránky kolem 65% návštěvníků - z toho ale jen tak 5% přes index)

dodám, že google mi občas bere dech (a rozum), těm jeho tanečkům prostě někdy nerozumím - rok jsem byl první na klíčové slovo životopisy, po posledním "přesmyku" jsem druhý za webem, který nemá seo, není aktualizovaný, obsahuje životopisy snad jen v názvu atd. - ale má spoustu zpětných odkazů a je "stabilní", kdežto já měnil před dvěma měsíci doménu...

a ještě dodám k tomu napovídači - mě například může napovědět, na které osobnosti se mám zaměřit (doufám, že tohle nečte konkurence)
Petra
Profil
Tak já teda nevím, namátkou jsem vyzkoušela vyhledat "html" a vyskočilo na mne z 10 odkazů 6 absolutně nerelevantních. Na "php" 8 z 10. Pokračovat se bojím :-)
mat
Profil
Petra

hlavně ten na třetím místě - na klíčové slovo html je julian zahorovsky (hledat u nás). Snad se to časem nějak usadí... a asi nevzdělaně se zeptám: jyxo se už na seznamu ze hry? Tohle hledá ten nějaký nový vyhledávačí engine ala seznam?
habendorf
Profil
Petra: Abs. souhlas, je to pěkně ujetý. Snad to jsou jen porodní bolesti.
Fred
Profil
No už jsem si našel stránku, kde byli jenom tři výsledky, vyčistil, nadělal screenshoty a vložil je do ní. Na těch malých obrázkách totiž vypadají jak se zdá nejlíp takový ty vyšperkovaný tabulkárny. Zas další věc co pro ní bude asi třeba ladit. To mě teda potěš p... A ten našeptávač, je to sice asi dobrý, ale hledající bohužel nejspíš přestanou velmi rychle přemýšlet a pak se jim bude placený obsah podsouvat snadněji.
Ivorius
Profil
na dotaz aikido je zase na 5. miste Wi-Fi Mariánské Lázně. Myslíte ze seznamu zalezi na domene?
Hanz
Profil
Zkoušel jsem tam hledat pojem Flash a :
Třetí místo Cinestar.cz
A šesté Česká podnikatelská pojišťovna :o)
l.o.l.
mgiel
Profil
je to hezky ale nelibi se mi to :( spis vysledky ...

jediny co mne zaujalo jsou ty počty vyhledávání :)
Menci
Profil *
habendorf
No tak teda nevím, zdá se mi že výsledky vyhledávání jsou úplně ujetý, nemůžu si pomoct.
Já podobně! Půl roku su na moje klíčové slovo 9. , teď jsem se nanašla ani na 15. stránce - nemůžu být úplně smazaná?
Přitom daleko vpředu jsou stránky, kde jsem to moje slovo ani nenašla a dokonce i nefunkční stránky!
A když se srovnám s konkurencí někde na žebříčku podle počtu přístupů, tak su na tom líp, ale v Seznamu od včerejška chybím. Přitom uznávám, že ze Seznamu jsem mívala nejvíc přístupů.
Dokonce jsem našla dřív jednu moji ubohou starou stránku, kterou jsem zapomněla zrušit na Quicku.
Nějak se to nepovedlo.
Můžem si nějak pomoct?
Hanz
Profil
Menci
S tou pozicí asi ne, ale můžeme si zlepšit náladu s Google :o)
(má stránka byla na třetím místě a teď jsem jí tam ani nenašel takže odhaduju že to dokonce i mazali).
habendorf
Profil
Tak dneska dle toplistu ani jeden přístup ze seznamu :o)
Na druhou stranu to možná nic neznamená, viz Yuhůův weblog .

Google OK, pořád 1. z asi 45.000 :o)
habendorf
Profil
ROFL!!! Zkuste zadat document.writeln :o)

1. místo - Božena Spáčilová - batika
2. místo - Láďa - film 2

atd., prostě stránky se spoustou JS v kódu.
Acci
Profil
Rěkl bych, že nový seznamácký fulltext dosť zvýhodňuje úvodní stránky. Spíše než fulltext, bych to přirovnal k fulltextovému prohledávání automaticky generovaného katalogu (samozřejmě tam nejsou jen úvodní stránky)
Marty
Profil
A taky přhnaně zvýhodňuje, pokud se hledané slovo vyskytuje v url adrese, někdy to stačí i na třetí místo(na stránce se pak dané slovo ani nevyskytuje).
Hanz
Profil
Marty
Souhlasím! Skus jen tak ze srandy zadat hledání slova index :o) l.o.l.
habendorf
Profil
Hanz: pěkná trefa, naschvál jsem zkusil default, taky gut :o)
mat
Profil
seznam s tím fulltextem začal, asi bude třeba fakt chvíli počkat, než se to usadí - seznam tahá výsledky z nějaké "staré" databáze - jak jinak si vysvětlit, že třeba mě ho háže na mnohá klíčová slova na třetím a čtvrtém místě - jednou s doménou zivotopisyonline.cz a těsně pod tím zivotynawebu.net (tahle doména už dobré dva měsíce neexistuje...)
Marty
Profil
index, default, main - to jsou prostě klasiky
Ve skutečnosti jsem ani nečekal, že by nová technologie byla díruvzdorná, nějaký čas asi budeme muset nechat seznam team aby ty bugy vychytal.
Hanz
Profil
Marty
Řekl bych že to jsou trochu větší díry :o)
Mohlo je napadnout že nemůžou dávat na přední místa stránky, které obsahojí hledané slovo v jiné části než je doména druhého řádu.
lukysy
Profil
lol... :o)
Já veděl, že jednou to bude užitečný dát do nadpisu (H2) článku mé klíčové slovo (Všehochuť): http://search.seznam.cz/?w=v%B9ehochu%BB&mod=f-p-1-s-c&r=&ie=iso

Takže Všehochuť je na prvním místě na Google a Seznamu (prozatím)

Jinak je to vyhledávání celkem nic moc, protože dává celkem blbosti (jak výsledky)
Kajman
Profil *
No, seznambotu jsem si všiml v logu dávno, protože je hloupej. Najde v html odkaz typu neco.cz/?seznam=bot&odflaknuty a pro servru později chce neco.cz/?seznam=bot&odflaknuty. Tzn. ani nepřevede speciální entity - nebude tedy dostávat korektně spoustu podstránek. Před půl rokem jsem je na to zkoušel upozornit, ale žádná změna (možná se to ani nedostalo k lidem, ke kterým mělo). A pokud nemají vychytané ani takové základní věci, neočekávám žádné převratné algoritmy v porovnávání relevance.
Kajman
Profil *
A když na ty výsledky teď koukám, tak je zajímavé, že stránky na které přes toho půl roku chodil zaindexované nemá ;-)
Možná je problém v robots.txt, kde jsem mu kdysi dal:
User-agent: SeznamBot
Disallow: kolik=
Disallow: amp;

Ale asi to takhle stejně nefunguje, protože si o ty stránky s nepřevedeným ampersandem žádá stále, tak moc netuším, čím by to mělo být :-)
Kajman
Profil *
A nefunguje ani pokročilé vyhledávání - omezení na doménu či vyhledávání stránek, které neobsahují nějaké slovo.
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0