« 1 2 3 »
Autor Zpráva
Kajman
Profil *
Ještě jedna věc mě zaujala... že na http://blog.lide.cz/ilblog/2005/03/16/65 je zmiňován naprostý skok v počtu vyhledávání směrem nahoru. Podle dosavadních osobních zkušeností s novým fulltextem bych si tipnul, že je o tím, že prostě lidé nemohou nalézt, co chtějí, protože relevance nabízených stránek je ve většině případů mnohem horší než ve staré verzi.

To mi připomíná to, jak se kdysi byl Bill Gates vychloubal, kolik terabajtů dat jim přislo (za první dny uvolnění) ve zprávách, které hlásí havárii xp.
fooltext
Profil *
Nový seznamácký fooltext je amaterismus. Moje stránky www.cokoliv.cz které mají v title "cokoliv" nedokáže najít. Přitom starý dobrý jyxo na seznamu byl ok, našel přes 100 odkazů. Jakýkoliv exotický fulltext vyhledávač mně najde bez problémů. Podle refererů mně seznambot navštěvuje často. Seznamáci by měli zavřít krám. V ničem nesjou originální, i ten tzv. našeptávač je ukreden (aspoň graficky) z Opery 8 (beta). Podle mně byl vyměněn program. tým, protože takový paskvily profíci nedělaj. Ajo, taky jste narazily na spousta 404 v katalogu seznamu? Kdyby to trvalo 2-3 dny tak ok, ale je tomu tak již několik týdnů. No ale fuuuuuuuuuuuuuuj.
fooltext
Profil *
www.cokoliv.cz je haha někým registrována, to jsem psal jen jako příklad...
Yuhů
Profil
Kajmane,

> Disallow: amp;

> Ale asi to takhle stejně nefunguje, protože si o ty stránky s nepřevedeným
> ampersandem žádá stále, tak moc netuším, čím by to mělo být :-)

Tim mu ale nezakážeš amp v URL. Tím mu zakážeš URL, která řetězcem amp začínají. Tím pádem mu nezakážeš nic, protože všechna URL musejí v robots.txt začínat lomítkem.

Mimochodem -- tahle chyba s převáděním/nepřeváděním entit v URL už by měla být opravena.
Yuhů
Profil
Kajmane,

v počtu vyhledávání směrem nahoru. Podle dosavadních osobních zkušeností s novým fulltextem bych si tipnul, že je o tím, že prostě lidé nemohou nalézt, co chtějí, protože relevance nabízených stránek je ve většině případů mnohem horší než ve staré verzi.

Tím se to vysvětlit nedá. Pokud si pamatuju, Ivo se vyjadřuje o počtu návštěv, nikoli o počtu hledání.
Kajman
Profil *
Yuhů napsal:

> Mimochodem -- tahle chyba s převáděním/nepřeváděním entit v URL už by měla být opravena.

No, asi jen tam, kde to ukládají a teď ještě používají staré získané adresy...

dnes tj. 2005-04-04 v 01:00:14 prosil o tuhle stránku http://www.piskvorky.cz/index.php?kat=5&yd=6

Snad to časem vybublá.

--

A s tím robots.txt to byl jen takový hloupý pokus a zapomněl jsem to tenkrát zase smáznout. Jen jsem to uváděl, protože to bylo asi jediné, co mě napadlo, že by to mohlo ovlivnit.

No a ještě k tomu počtu vyhledávání - dal jsem dříve špatný odkaz na relativní článek, správný je http://blog.lide.cz/ilblog/2005/03/15/64
Ale asi se to zvedlo hlavně kvůli našeptávači. :-)
Yuhů
Profil
> Snad to časem vybublá.

asi jo

> Ale asi se to zvedlo hlavně kvůli našeptávači. :-)

ne, to je stejný typ chybné úvahy. Nikdo nemluví o počtu hledání. Jde o počet Unique Visitors.
Spíš myslím, že si někdo v Iauditu hrál s metodikou.
llook
Profil
Doteď jsem považoval za největší chybu hledání na Seznamu neodlišené :visited odkazy, ale ten javascript je mnohem horší problém.
Nedávno jsem smál slavnému výroku o stránce, která je o <td>, ale tohle od toho není moc daleko.
To znamená, že ten vyhledávač bere i klíčová slova z javascriptu.
habendorf
Profil
llook: Podívej se přímo v tomto threadu na můj příspěvek z 15.3.2005 19:12:34 :o))
Yuhů
Profil
> ale tohle od toho není moc daleko.

tam bude chybka v parseru. Tenhle řádek pravděpodobně parser zmate:

new_window.document.writeln("</style>");

tak, že považuje zbytek skriptu za text.
Kajman
Profil *
Tak ty html entity v uri to stále nepřevádí (nebo to ještě neprobublalo, ale to se mi zdá divné).

BTW: podařilo se vám už někomu přidat web, který fulltext seznamu neznal? Když to spustili, tak jsem vyplnil ten přidávací formulář, asi po dvou týdnech ještě použil formulář, kde se hlásí, že se to přidání stále nepovedlo. No, zase uběhlo pár týdnů a pořád nic. Zkoušel jsem jen jeden webík http://okenko.jinak.cz a prostě se mi to nedaří (i když web je dávno v katalogu a SeznamBot na něj chodí minimálně 7 měsíců). Byl už někdo úspěšný?
Kajman
Profil *
Zase si vyleju srdíčko... s tím převáděním html entit to byl asi informační šum, protože se nic nezměnilo.

No a že se mi nepodařilo přidat stránku do fulltextu ani za dva měsíce mi přijde také docela mrzuté.
Vojtos
Profil *
Mno ja se z fulltextu seznamu uz trochu na prasky udelal sem v ramci optimalizace pro vyhledavace upravy pro nas server alukola.cz a vysledek?

Centrum.cz - klicova slova alukola, alu kola = OK
Google.com - klicova slova alukola, alu kola = OK
Seznam.cz - klicova slova alukola alu kola = uplne na h.... dva mesice uz to se seznamem resim proc ten jejich uzasnej robot odmita vzit stranky v uvahu..odpovedi mi bylo ze slova na stranakach rozeznava jako neceske a proto je nezobrazuje. Nechapu co je na slovech litá kola, pneumatiky, autodoplňky neceskeho.
Gorr GrimWolf
Profil
Na seznamu se prostě nedá vyhledávat. dělá to nějak divně. To se nedá co dělat. Já hledám přes Google a sem spokojenej;)
mat
Profil
Na seznamu se prostě nedá vyhledávat

no nevím, na seznamu se vyhladávat dá, a docela dobře, jen ty entity to pořád bere špatně, třeba &ndash; (pomlčku) v title stránky to nezobrazí jako pomlčku ale jako entitu...
Kajman
Profil *
Třeba je to divný nedodělek schválně... aby si co nejvíc firem zaplatilo reklamu :-(
Gorr GrimWolf
Profil
no nevím, na seznamu se vyhladávat dá, a docela dobře, jen ty entity to pořád bere špatně, třeba &ndash; (pomlčku) v title stránky to nezobrazí jako pomlčku ale jako entitu...

Takže se tam dá vyhledávat špatně. Ale ve skutečnosti tu jenom seznam.cz není. Vyhledávačů je tu mnohem více záleží na každém co si vybere;)
Yuhů
Profil
> Takže se tam dá vyhledávat špatně.

fakt miluju tyhle silácké výroky.

Fakt je, že na Seznamu hledá asi polovička českých uživatelů internetu. Co je lepší? Zkusit jim přímo na Seznamu nabídnout lepší vyhledávač, nebo je marně přeučovat na jiný vyhledávač? Já jsem se pokusil o oboje, ale mám pocit, že se mi lépe povedlo to první, i když to možná není nic moc.
Papouch
Profil
Dokud bude Seznam ignorovat české stránky, které ostatní vyhledávače (třeba Google či Jyxo) neignorují (tj. mají je bez problému zaindexované), tak prostě nejde napsat, že Seznam vyhledává dobře, protože to není pravda. A myslím, že se uživatelé už učí hledat i jinde (alespoň z mého okolí).
VitaZ
Profil
Dokud bude Seznam ignorovat české stránky...
Zkus uvést nějaký link na stránky, které Seznam ignoruje a Google a Jyxo ne.
Papouch
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=13&topic=6 999 zde je popsán můj problém se Seznamem včetně linku
Yuhů
Profil
> můj problém se Seznamem včetně linku

to ale není žádný problém, jenom ses špatně koukal. Ty stránky ve výsledku jsou na šestém místě.
VitaZ
Profil
Papouch
Nezlob se, ale příliš se nedivím, že tvé stránky nejsou k nalezení. Celý obsah máš v rámcích, které se navíc načítají pomocí javascriptu. Roboti vyhledavačů na tvých stránkách nemají prakticky žádnou šanci. Doporučuji nastudovat něco o SEO.
Kajman
Profil *
Zkus uvést nějaký link na stránky, které Seznam ignoruje a Google a Jyxo ne.

http://okenko.jinak.cz/
Papouch
Profil
Nezlob se, ale příliš se nedivím, že tvé stránky nejsou k nalezení

Vůbec se nezlobím, žádný SEO expert nejsem. Ale předpokládal jsem (možná chybně), že pokud na úvodní straně webu nadefinuji rámce javascriptem, tak vyhledávače budou tento javascript ignorovat a indexovat budou tyto stránky podle klíčových slov v sekci <body>. A naopak při zobrazení stránek na klientovi se použije definice stránek pomocí rámců definovaných javascriptem a to co je v <body> se bude ignorovat. Tato berlička byla udělána právě proto, že vyhledávače stránky s rámy moc rádi nemají. Zajímavé je, že GOOGLE, JYXO či MORFEO stránky zaindexovaly naprosto v pohodě, ale Seznam ne, něco mu vadí.
VitaZ
Profil
http: // okenko.jinak.cz/
No nevím, ale okenko.jinak.cz Seznam indexuje. Alespoň když jsem dal vyhledat nějakou část textu na titulní stránce Seznam ji bez problémů našel.

Papouch
...vyhledávače budou tento javascript ignorovat...
To jsi předpokládal vcelku dobře, roboti se nikam nedostanou. Nevím jak se při vyhodnocování výsledků Seznam chová, ale je možné, že to torzo obsahu na titulní stránce nepovažuje za natolik relevantní, aby ho ve výsledcích nějak upřednostňoval.
Yuhů
Profil
hm, to okenko.jinak.cz tam fakt není. Záhada.

> No nevím, ale okenko.jinak.cz Seznam indexuje. Alespoň když jsem dal vyhledat nějakou část textu na titulní stránce Seznam ji bez problémů našel.

To to asi přeskočilo do světa, tedy do Google.
Fred
Profil
No ono to tam je, ale nějak podivně

0 výsledků na červnový vlčinec klakson
2 výsledky na vlčinec klakson
Yuhů
Profil
Frede, to jsi zase spadnul na search1, to je Google
Fred
Profil
LOL jsem to, ale lama. Vím, není to poprvé, na to si fakt musím dávat pozor, dík.
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0