« 1 2 3
Autor Zpráva
Kajman
Profil *
hm, to okenko.jinak.cz tam fakt není. Záhada.

No, SeznamBot tam nechodí nikterak často, letos tam má nějakých 503 přístupů (google má 10x víc) a z toho jen 18 na hlavní stránku (teda asi má o něco víc, protože z jedné ip si zapisuji další přístup až za 5 minut). A protože chodí i na jednotlivé podstránky, tak to zaindexované asi nějak má (ale asi nechodí na odkazy, co jsou až v podstránkách).

V těch jejich přidávacích formulářích jsem to samozřejmě už několikrát přidával a upozorňoval, že to nepomohlo, ale pořád prd. Když spustili nový fulltext, tak mně to celkem vadilo, protože tam denně pár lidí chodilo, když hledali cíleně "okénko" a zůstali tam. Ale už jsem se s tím nějak smířil a oni si určitě jinou cestičku našli.

Seznam je prostě fuj. Třeba člověk chce hledat "zebřičky" a on mu pořád vnucuje žebříčky. V Jyxu to dává jenom zebřičky a v morfeu se to dá aspoň nastavit.

A to, že ingoruje rel=nofollow, také není zrovna vizitka vyhledávače, který bojuje proti seospamu.

BTW: Seznamácké výsledky mají náhledy, tak se to dá rychle odlišit od výsledků googlu.
Yuhů
Profil
> A to, že ingoruje rel=nofollow, také není zrovna vizitka vyhledávače, který bojuje proti seospamu.

Jyxo rel=nofollow taky ignoruje, to nevadí?
Kajman
Profil *
Jyxo rel=nofollow taky ignoruje, to nevadí?

Vadí, protože to je jediná systémová obrana proti přidávání spousty bezduchých příspěvků do různých vzkazů a komentářů, které jsou psány jen pro vytvoření odkazu. No, u jyxa je ještě víc nepřijemné, že ani nebere v potaz noindex a nofollow umístěné v meta elementu robots, ale tohle je thread o seznamu, tak haním jeho fulltext ;-)
Gorr GrimWolf
Profil
napsal : > Takže se tam dá vyhledávat špatně.

Yuhů napsal: fakt miluju tyhle silácké výroky.

Já to nemyslel jako siláckej výrok. Nebudu mluvit za někho jiného ,ale mě se lépe vyhledává na Google. Já nevím proč. Asi trochu více relevantnější odkazy a že stránka působí jako vyhledávač a né jako portál.

Je samozřejmě lepší když to lidem nabídne přímo seznam.cz (ten lepší vyhledávač) než aby se učili na nový, ale podle mě se to moc seznamu nedaří. To vyhledávání v jeho katalogu a potom v internetu mělo něco do sebe a mě se to celkem líbilo...
Yuhů
Profil
> To vyhledávání v jeho katalogu a potom v internetu mělo něco do sebe a mě se to celkem líbilo

možná se ti to líbilo, protože znáš Google a chtěl jsi alternativu.

Mně se taky lépe hledá na Googlu a vím proč --
* Google má lepší toolbar (na tom od Seznamu se nedají vypnout popisky)
* na Google není žádný pes
* a v Seznamu přetrvávají některé bugy, které se teprve řeší
* homepage Seznamu je zbytečně velká
Gorr GrimWolf
Profil
Se všemi body souhlasím--

Ten Pes je vážně hroznej. Kdyby alespoň vybrali nějakýho pěknýho ale ten vořech:D
maso
Profil *
S tím http://okenko.jinak.cz/ je to fakt síla, chudáci ti co uvěří reklamám - najdu tam co neznám - ono to asi bude pravda, protože pokud vyhledavač nezná stránky, tak ..... no nebudu to více rozvádět, nechci někoho naštvat.
Kajman
Profil *
Tak dneska nebo o víkendu se tam Okénko konečně dostalo :-) Možná to bylo tím, že SeznamBot špatně strávil robots.txt a ten nový, co tam byl půl roku, nějak ignoroval.
« 1 2 3
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0