Autor Zpráva
Bazant
Profil *
Nechápu už nic,
když na Seznamu vyhledám "plastová okna", tak úplně první je web, kterému Jyxo našel 1 zpětný odkaz a teprv pod ním web, na který Jyxo našel 98 000 odkazů. Ne že by mě nějak víc zajímal přímo tento příklad, ale jak to tak sleduji, stejně nepochopitelně (alespoň pro mě) řadí Seznam i jiné výsledky. Ostatní weby, které jsou na výše zmíněný dotaz níže, než web s tím jedním zpětným odkazem, mají také po několika desítkách tisíc nebo aspoň stovkách odkazů (až na jednu vyjímku).
Vysvětlí mi to někdo? Jak řákám s tímhle se setkávám pměrně často (nejsem ale profesionál, jen se v tom tak šťourám:-)
smajli
Profil
jestli to nebude v placených záznamech
Mistr
Profil
Bazant
úplně první je web
Myslíš web Plastová okna a dveře Macek? Viděl bych to na důvod, že má na Tebou zadané hledání (plastová okna) nejlepší webovou adresu, totiž www.plastovaokna.cz. Kdežto ten druhý (firma RI okna) webovou adresu tak "vhodnou" nemá (www.ri-okna.cz).
Petra
Profil
Je to asi stejný případ jako proč mám proboha čtyřku z fyziky, když z tělocviku mám jedničku. Počet zpětných odkazů nalezených na Jyxu prostě výsledky vyhledávání na Seznamu nijak neovlivňuje. Pro Seznam může být první web na daný dotaz relevantnější než druhý. A jestli je ten první ten který tam vidím teď tak ten je prostě relevantní dost. Tak proč by tam neměl být.
Bazant
Profil *
Petra
A čím je ten web s plastovými okny relevantnější než ty ostatní?
Není snad u tak silně konkurenčních slov relevance obsahu moc slabým faktorem, než aby jej vynesl na 1. příčku?
Marek Prokop
Profil
Bazante, jestliže má nějaký web s plastovými okny 98 tisíc kvalitních zpětných odkazů, pak mu přes ně zřejmě chodí pár desítek tisíc návštěvníků denně, neví, kam dřív skočit, a nějaké vyhledavače mu jsou ukradené. No, a pokud ty odkazy kvalitní nejsou, nevidím důvod, proč by na ně měly vyhledavače brát zřetel.

Plastová okna sice momentálně nesháním, ale kdybych sháněl, byl bych s výsledky hledání na Seznamu spokojen. To je vše, o co vyhledavači jde. Nikde přeci není psáno, že první musí být ten nejlepší.
Bazant
Profil *
Dobrá, dobrá.
Už jen poslední otázka, asi se Vám bude ale zdát docela hloupá.
Proč je ten web na zmíněné sousloví na první příččce? (konkrétní zaměřitelné příčiny)
Já bych taky byl spokojen s výsledky Seznamu, kdybych ty služby hledal, jako člověk, který se zajímá o SEO z toho ale nejsem moudrý ani trochu. Je to snad v tomto případě hlavně o obsahu?
J
Profil *
Je to snad v tomto případě hlavně o obsahu?
Doufejme :-) A jestli opravdu ano, chvalmež Seznam :-)
Plaváček
Profil
Bazant

Na první pohled to vypadá, že je to dáno právě obsahem (+ zřejmě nějaký malý plusový bodík k dobru za klíčové slovo v názvu domény, přestože kdysi Yuhů tvrdil, že vliv doménového názvu ve výsledcích významně potlačili).

Projel jsem si oba weby analyzérem (vyzkoušej: http://www.ranks.nl/cgi-bin/ranksnl/spider/spider.cgi?lang=en ). První web je na tom z hlediska hustoty a umístění klíčových slov (plastová okna) mnohem lépe. Pro Seznam je zřejmě z hlediska obsahu relevantnější web první. Google to vidí jinak, tam je web ri-okna.cz na zvolené sousloví na první pozici.

A druhá věc - žádný vyhledávač není dokonalý a chová se podle svého. Kupříkladu právě dnes zřejmě Seznam stávkuje, protože na slovo "letenky" mi vrátil tohle: http://search.seznam.cz/search.cgi?w=letenky .
habendorf
Profil
Kupříkladu právě dnes zřejmě Seznam stávkuje, protože na slovo "letenky" mi vrátil tohle: http://search.seznam.cz/search.cgi?w=letenky .

No tak to je celkem soda :o)
Plaváček
Profil
Tak Seznam už nestávkuje, ale byl to hezký pohled :)
Bazant
Profil *
Jo, právě že jsem zkoušel ten ranks.nl a vliv obsahu mi přijde jako jediné rozumné vysvětlení, proč je ten web vpředu. Schválně jsem na webu, který teď optimalizuju, zvýšil hustotu KW's, tak uvídím co se bude dít. Nasbíral jsem na ten web totiž už hodně odkazů a pořád je dost nízko... Jestli se to nějak projeví, dám vědít..
Pe
Profil *
Schválně jsem na webu, který teď optimalizuju, zvýšil hustotu KW's, tak uvídím co se bude dít.

Príliš to s hustotou neprežeň. Ja mám jednu frázu (2 slová) len v title (v texte sa nenachádza) a som na 2 pozicii v google.sk z cca 3 700 000 stránok.
Bazant
Profil *
Pe
Řekl bych, že to asi nebude moc konkurenční fráze, když jsi tak dobře umístěný.

Já osobně jsem předpokládal, že stačí, když je hustší výskyt KWs hlavně v začátku stránky a v důležitých HTML značkách. To moje klíčové slovo je v 1.p, mn.č., měl jsem je tam asi 7 x + 4 KWs v jiném pádu a čísle + asi 6 KWs v 1.p, j.č. - těch 6 vyplynulo přirozeně z texu. Domníval jsem se, že klíčové slovo budou vyhledávače (ty co umí skloňovat a časovat) brát stejně ať je v jakémkoliv tvaru, tak jsem to nechtěl přeplácávat, nebo tomu tak není? Nebo záleží na konkurenčnosti? (Mimochodem na Googlu jsem byl na první stránce 3 týdny po započetí optimalizace). Projel jsem to teď analyzerem a zjistil, že hustota onoho slova v 1.p, mn.č. je celkem cca 0,8%, tak jsem ji zdvojapůlnásbil, uvidím. Předtím mě nenapadlo, že by to mohlo mít zásadní vliv. Zajímalo by mě, jaká by měla být správná hustota 2, 3, nebo 4 slovných spojení, tam ta hustota roste sama s každým dalším slovem.
Plaváček
Profil
Bazant

Hustota klíčových slov se doporučuje v rozmezí 2 - 10 %, ale samozřejmě záleží na konkrétní stránce. Text by měl být čitelný především pro uživatele. Je dobré si také uvědomit, že Google neumí skloňovat, zatímco Seznam ano.

Jo, odkaz http://vyhledavace.info/seo-faq/19/hustota-slov a ještě jeden odkaz http://interval.cz/clanky/testovani-webovych-stranek/
Bazant
Profil *
Tak nevím, projel jsem ostatní weby umístěné na první stránce, některé nemají ani odkazy, ani se klíčové slovo nevyskytuje na stránce tak často, aby se mohlo mluvit o vlivu hustoty, prostě rozumem popsatelné příčiny, proč jsou ty weby přede mnou, neexistují, až na jeden jediný, a sice ten, že mají klíčové slovo v doméně druhého řádu. Tudíž nejlepší optimalizace pro Seznam je, pokud to za to stojí, koupit doménu s klíčovým slovem. Anebo druhá velmi úspěšná praktika - pagerank a podobně. Výsledek stejný, pardon, lepší a práce zhruba několikasetkrát méně.
Markus
Profil *
Zeptam se takto. Stranka s plastovymi okny ma adresu napr. www. popo.cz, je lepsi udelat napr. domenu třetí řádu tedy www.plastovaokna.popo.cz aby to vyhledavace nasli? (stranka www.popo.cz by mela SEO)
Markus
Profil *
A je potom lepsi dat www.plastovaokna.popo.cz nebo www.plastova-okna.popo.cz
Inpocasi
Profil
Reakce k letenkám:
Ono poslední přepočítání seznamu hodně změnilo výsledky k horšímu. Tento týden je stále ve výsledkách spusta chyb, i přesto že postupně ubívají. Nejhorší to bylo v pondělí.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0