Autor Zpráva
Ošklivý sup
Profil *
...tedy spoň pro mne.

Mám web jazykovky s bežnými kurzy pro čechy a teď tam potřebuji přidat kurz češtiny pro cizince :)

Což mě docela vyvedlo z míry. Nejdřív jsem ho dostal v češtině, udělal jsem tedy normální stránku kurzu a namítl že by asi neměla být v češtině. Tedy dostal jsem anglickou a holandskou verzi popisu kurzu. A teď moc nevím co s tím :)

mám asi 2 problémy:

1) jak vůbec tu stránku realizovat na webu (dát všechny verze do jedne stránky? Ale co menu, odkazy na ní atd? Nebo pro každou jazykovou verzi udělat vlastní stránku, ikdyž jde stale o jeden a tentýž kurz?)

2) Jak pak takový výsledek optimalizovat pro vyhledávače (jednak netuším jestli neudělá nějaký problém s výskytem cizího jazyka na českém webu, tady by asi nahrávalo verzi pro každý jazyk vlastní stránka, a jak konkrétně vůbec optimalizovat - nemam tušení o tom kdo a odkud a jak tohle vůbec hledá - takže jak začít a kam s optimalizací směřovat).
gwh
Profil
No já bych to rozdělil podle url takto: www.example.cz/cs/, www.example.cz/en/, www.example.cz/nl/, ...
Vytvořil bych hlavní strukturu, udělal v ní všechny jazykové verze a na nějaké zažité místo (pravý horní roh) bych umístil (výrazněji) přepínání jazyka. No a nejspíš bych ještě vyřešil automatické přepínání jazyka podle původu návštěvníka hned při vstupu na web.
Ošklivý sup
Profil *
gwh: to jsi nepochopil. Ja mam cely web cesky a tohle co jsem psal se tyka pouze jedne stranky (ze 40 asi)
nightfish
Profil
Ošklivý sup
v tom případě vytvořit pro ostatní jazykové verze jiná URL (ideálně v tom oném jazyce) a rozmístit odkaz na ně na příhodná místa - texty odkazů bych udělal anglicky/holandsky (vlámsky?)
Marek Prokop
Profil
Vzhledem k tomu, že čeština pro cizince je zcela jiná služba pro zcela jinou cílovou skupinu než běžné jazykové kurzy pro Čechy, uvažoval bych o samostatném webu zřejmě i na samostatné doméně.

Píšete, Ošklivý supe, že se jedná o jedinou stránku, jenže to asi není tak úplně pravda. Je to prostě kompletní jednoproduktový web, kde musí být i něco o firmě, obchodní podmínky, kontakty, reference, kde nás najdete, proč u nás atd.

Navíc budete pro tento produkt zřejmě dělat i zcela samostatný link building, budete chtít stránku samostatně zaregistrovat do úplně jiných katalogů než základní web atd. To vše hovoří pro samostatnou doménu druhého řádu, nebo alespoň zřetelně odlišenou doménu třetího řádu.
Ošklivý sup
Profil *
Marek Prokop: to ano, mate pravdu. Problem je ze to trochu komplikuje to, ze sice by to bylo idealni aby to melo uplne samotstatny web se vsim vsudy, nicmene je to asi tak 1/50 z toho co jazykovka nabizi (kdyz pominu to ze kurz teprve hodla nabizet a zatim an neni jiste to ze se ujme). Prirovnal bych to k eshopu kde jeden produkt ze stovek je urceny pro cizince.

Ted aktualne mam skutecne tu jedinou stranku, ani tu ne, jen strucne info o kurzu ve dvou jazycich a premyslim co s tim. Udelat pro kazdy jazyk vlastni miniweb bude zrejme nad moznosti jazykovky, ale zkusim o tom vice popremyslet.

Mate nekdo zkusenosti s podobnymi kurzy, respektive v jakych jazycich je uvadet? Jestli treba jen v jazycich ktere zna dany lektor, nebo klidne i jinych?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0