Autor Zpráva
miloš
Profil *
Zdravím,
jak máte specifikovanou smlouvu na SEO služby. SEO není můj obor, ale budu nyní optimalizovat web na jednoduché fráze na které si troufnu. Zakazník trvá na smlouvě. Asi by se dala použít klasická smlouvo o dílo, ale přeci nemáte někdo něco lepšího? Nějaký obecně použitelný mustr případně na milosnaseznamu@seznam.cz
Dík
Ice
Profil
miloš
Smlouvu sice nemám, ale vzhledem k tomu jaký je SEO "prales" tak to vem kolem právníka. Dost věcí se tam musí ošetřit.

- ty ho na ta slova dostanes. Po pul roku zmeni seznam vahy a pan je na druhe strance....
- ne vsechny fraze ti vyjdou
- pak v jakych vyhledavacich se ma objevovat
- ....

Smlouvu o dílo bych viděl tak se zárukou 1 den. Viz seznam a jeho indexování. "jednou jsi nahoře a jednou najednou zmizíš na týden úplně..."
bures
Profil
Nikde není psáno, že by ta smlouva musela mít jako metriku seznam slov a jejich pozice (třeba vztažené na čas). Vyhledávač nejde řídit. A co platí dnes nemusí platit zítra.

Smlouva může být postavena tak, že vykonáte nějaké činnosti (analýza, změna obsahu, atp.).
Joker
Profil
bures
Tak tak. Já bych to nekomplikoval, prostě udělá se to-a-to a zaplatí se za to tolik.
Karel23
Profil *
Zákazník dělá velmi dobře, že trvá na smlouvě protože to je jeho záruka, že dostane následně zpět třebas peníze až uvidí, že jsi stejný podvodník jako kdekdo jiný, prootže garantovat nějaké konkrétní výsledky pro konkrétní vyhledávače rozhodně nelze obzvlášť třebas dlouhodobě, ovšem na seznamu je to problém i krátkodobě.
Joker
Profil
Však nemusí garantovat nějaké umístění ve vyhledávačích, smlouva může vypadat třeba tak, že prozkoumá kód webu a vyplodí nějakou analýzu na téma co by se dalo zlepšit. Případně že udělá nějaké dané změny v kódu.

Záleží, co je zákazník ochotný zaplatit ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0