Autor Zpráva
skaj
Profil
Dobry den.

Vsichni urcite vite, ze kdyz klucina z Ceske republiky prijde na Google.com, tak mu to vypise po zadani hledaneho vyrazu jiny vysledek nez klucinovi, ktery zadal dany dotaz na Slovensku. Jako priklad si uvedme nasledujici:

Jsem klucina z CR, prijdu na Google.com, zadam hledat slovo "cibule" a objevi se mi seznam, ktery naleznete na adrese:
http://www.google.cz/search?hl=cs&q=cibule&lr=

Pokud chci videt to, co vidi klucina, ktery prijde na Google.com ze Slovenska, pak staci v URL zmenit parametr "hl" z puvodni hodnoty "cs" na novou hodnotu "sk". V podstate tento parametr nam rika, v jakem ISO kodu jazyka me dane stranky zajimaji.

Doposavad vcelku pochopitelne. Google to indexuje pravdepodobne dle domeneveho jmena, dle content-language="KOD JAZYK", apod. apod.

---

Me ale zajima nasledujici !!! Mam projekt, ktery ma nekoliuk jazykovych verzi, kazda ma svuj "content-language" a svoji domenu.

Vedle toho ale existuje nadnarodni COM verze v anglictine, kterou chci, aby zahrnul do vysledku jakoby globalne. Ja jsem pouzil "content-language='en'", ale pripadne mi, ze weby, ktere ten content-language nepouzily jsou na tom lepe. Pokud zadam do google "hl=en", pak mi to funguje bajecne. A patricna konkurence je az za mnou. Pokud, ale prijdu treba z Cech "hl=cs", Slovenska "hl=sk" nebo odkudoliv jinud, tak konkurencni stranky v anglictine jsou vzdy hodne vysoko a moje anglicka verze daleko za nimi.

Pripadne mi, jako kdybych NEMEL ZADAVAT JAZYKOVOU VERZI v pripadech, kdy mam globalni verzi webu v anglictine, kterou bych chtel, aby bral v potaz Google jako to, ze je urcena pro cely svet.

Podle me v teto chvili content-language naopak skodi :-(
posral se feťák když dejchal čistý vzduc
Profil *
toi je moc složitý
Mistr
Profil
posral se feťák když dejchal čistý vzduc
Co takhle volit poněkud slušnější a předně duchaplnější své přezdívky?
skaj
Profil
Nejaky konstruktivni nazor by nebyl ????

Je to celkem zasadni vec pro me ...
Marek Prokop
Profil
Skaji, každý rozumný vyhledavač, mezi které Google určitě patří, content-language a podobná metadata zcela ignoruje.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0