Autor Zpráva
org
Profil *
Vít Dlouhý

napsal jsem proc nechci uvest sva dila v teto diskuzi a ani pro nekoho soukrome z diskuze.

jiank koukam na nuvio.cz na detaily prezentace Proofreading.cz (u toho je napsano co vse se udelalo.)

a treba toto: Optimalizace pro vyhledávače NE (pritom zakladni odkazy v menu webu je docela oka tj http://www.prezentace.cz/sluzby/jazykova-korektura/

takze dle meho nazoru SEO jako takove bylo provedeno zakladni ale nekompletni (coz je v mem pripade ono "lepsi tj. vice solidne propracovane")
quinux
Profil
org
Víš co to jsou onpage a offpage faktory? Hezké URL nejsou jen SEO, to spadá i do přístupnosti a použitelnosti. Tenhle základ má být v ceně a né zvlášť. SEO to je analýza, registrace do katalogů, budování zpětných odkazů a různé další optimalizace.
Vít Dlouhý
Profil
org: Důvody jsi uvedl tyto:

1.) Nechtěl jsi ze sebe udělat lamu kvůli svým názorům na "konkurenci"
2.) Nechtěl jsi, aby to viděli kolegové nebo klienti

Stále nechápu, ale nechme to raději vyšumět...

Ad Proofreading: Nepovažuji hezké adresy za důkaz nějaké "základní" optimalizace, konkrétně v tomto případě to generuje WordPress a programátora to stálo dvě kliknutí. Není to žádný nadstandard, je to prostě přirozená součást - chtěl jsem, aby uživatelé měli jednodušší navigaci. Nějaký vyhledávač v klidu pustím z hlavy, pro něj by beztak takováhle URL byla takřka k ničemu.
org
Profil *
ano vim co je on a co offpage faktory.

kazdopadne je videt, ze kazdy vime o SEO sve a sve i propagujeme :) takze vysledek je takovy, ze kazdy urcuje cenu na tvorbu webu dle sveho uvazeni a nebo dle toho co vse tam udela atd. nekdo seo nedela a nedela ani hezka URL. Nkedo dela neco jedno z toho a nekdo dela vsechno.

jak jsem psal - delim klienty dle toho co potrebuji a to co zaplati to i maji :) proc take pracovat hodne za malo penez kdyz muzete vyhovet jak sobe tak i klientu ve vsem.

kdyz za rok prijde a rekne, premyslel jsem si rok a chci eshop - oka. bude eshop a bude i timpadem SEO a hezka URL a za vice penez az tehdy se budu starat o web velce peclive. v opacnem pripade ne .)
org
Profil *
Vít Dlouhý

presne tyto duvody jak jsi uvedl. proste nekteri jsou velke borci a nekteri se takto nechovaji a nabizi opravdu to co po nich vyzaduje klent.

k cemu je mi jednoducha navigace kdyz klikam na nadpis odkazu ? prece nebudu vytukavat z hlavy http://www.prezentace.cz/sluzby/jazykova-korektura/

dela se to spise pro vyhledavace - alespon tak se to vsude resi mezi lidmi co porad mluvi o spravne tvorbe webu a Optimalizaci.
Railbot
Profil
org
Takže jakmile se nejedná rovnou o web velikoati e-shopu, tak nemá cenu se hodně věcmi zabývat. Zajímavé. S takovým přístupem k tvorbě bych se asi také zdráhal dát do placu nějakou svou práci.
org
Profil *
quinux

Hezké URL nejsou jen SEO, to spadá i do přístupnosti a použitelnosti.

prave proto, ze to je i SEO tak o tom pisu jako o zakladnim SEO (bez dalsich jakychkoliv analyz atd)


jinak v cem je ta pouzitelnost v hezkem URL nevim... muze mi nekdo vysvetlit tent pojem u hezke URL ? (ja to spise beru jako SEO s tim ze vyhledavac indexuje web a prochazi odkazy a dle nazvu odkazu take tyto odkazy bere jako klicova slova)
org
Profil *
Railbot

psal jsem ti 3 druhy klientu a 3 zpusoby tvorby webu :) jak a co v predesle diskuzi....
Vít Dlouhý
Profil
Já si třeba rád umáznu "/jazykova-korektura" a skočím do nadřazené sekce... jsem punitčkář a za dvě kliknutí v adminu mi to stojí.
Krásně to může suplovat drobečkovou navigaci, pokud není přítomná.

Mezi lidmi (a zvlášť v SEO) se řeší - papouškuje - velká řada bludů.
org
Profil *
Vít Dlouhý

a na zaklade tech bludu od velkych lidi se odviji vsechny pravidla SEO
Vít Dlouhý
Profil
...a vznikají názory, jako jsou ty tvé :-)
org
Profil *
rozhodne nejsem zadny Velky clovek a nejsem profesional. takze bohuzel mozna poznamka, ze vznikaji bludy jako ty me neni moc na miste. co ty na to ? treba to vsechno v CR vznika na zaklade neceho jako je H1 atd atd (vetsich firem) ne ze bych H1 odsuzoval )delaji svou praci urcite perfektne), nebo jim zavidel, ale jen tak na okraj...
quinux
Profil
org
jinak v cem je ta pouzitelnost v hezkem URL nevim
Tak napsal ti to už Vít Dlouhý, že prostě jednoduše kousek odmaže a dostane se o úroveň výš (to by s parametry v url šlo jen obtížně). Dále když někomu pošlu přes icq nebo v mailu takovou adresu, tak hned ví kám to směřuje (když mu k tomu nic nenapíšu) atp.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0