Autor Zpráva
Fabio1
Profil
Zdravím,
mám možnost získat zpětné odkazy z amerických stránek s koncovkou .edu a .gov. Jedná se o domény s vysokým PR (7-9).


Má to nějakou cenu pro českou stránku? A má cenu obecně získávat odkazy z cizojazyčných webů?

Díky za rady!
Fabio
quinux
Profil
Fabio1
Odkazy z webů .edu jsou co jsem slyšel velmi cenné a pokud tě to nebude nic stát tak být tebou do toho jdu. Ostatně každý odkaz se počítá ;o)

A má cenu obecně získávat odkazy z cizojazyčných webů
Samotného mě to zajímá, ale IMHO myslím, že to cenu má pokud tě to nebude nic "stát". Pokud bys měl za takovýto zpětný link platit tak to asi raději investuj do českého webu.
Fabio1
Profil
Ostatně každý odkaz se počítá ;o)

:-) tak to každopádně, ať už pozitivně, či negativně...

o tom, zda Google přikládá těmto TLDs větší váhu, nebo ne toho bylo popsáno už hodně. Matt Cutts z Google odmítá, že by jim Google dával větší váhu, než ostatním TLD, ale řada SEO expertů (Aaron Wall, SeoMOZ...) jsou přesvědčení, že se tak děje.

Jde mi spíš o to, jestli se nejedná o nějakou nekalou techniku SEO? Mít odkaz z amerického webu na česky psaný...

Je to celkem začátečnická otázka, ale informaci o tom jsem nikde nenašel.
quinux
Profil
Fabio1
Jde mi spíš o to, jestli se nejedná o nějakou nekalou techniku SEO
IMHO není. Myslím, že mám pár odkazů vedoucích z cizojazyčných webů a nemyslím si, že by mi to škodilo. ;o)
bures
Profil
A pak je tady ještě Seznam...
Fabio1
Profil
A pak je tady ještě Seznam...

Právě...tak jako tomu Google může dávat větší váhu, tak to Seznam může úplně ignorovat...


Snad nám poradí někdo zkušenější, třeba Marek Prokop, nebo Yuhů :-)
Yuhů
Profil
Pokud je stránka psaná anglicky, odkaz z ní Seznam ignoruje.
Marek Prokop
Profil
Fabio, když se ptáte přímo mě, rád Vám odpovím. Jsem si poměrně dost jistý, že Google zpětným odkazům z domén .edu a .gov obecně větší váhu nepřikládá.

Zajímavé je, že mne k tomuto závěru dovedl zcela stejný myšlenkový postup, jaký pány Walla a spol. dovedl k závěru opačnému -- analýza záměrů tvůrce vyhledavače. Důvodem, proč jsme stejným postupem dospěli k protichůdnému závěru, je jiné kulturní prostředí. Ani poměrně vzdělaný Američan si neumí představit, že existují i jiné země než USA, pokud si to náhodou představit umí, nenapadne ho, že v těch jiných zemích jsou také university a už vůbec netuší, že převážná většina světových universit doménu .edu vůbec nepoužívá.

Výše řečeným ovšem nijak nezpochybňuji, že některé konkrétní domény druhého řádu v TLD .gov či .edu (nabízí se např. whitehouse.gov či cia.gov) může mít Google nasazeny v základní sadě autoritativních webů, od kterých pak dále odvozuje důvěryhodnost zpětných odkazů (trust rank).

Mimochodem, získat zpětný odkaz z domény .edu bývá poměrně snadné a ani z .gov to není zas tak strašně těžké.
Fabio1
Profil
Děkují panu Prokopovi a Yuhů za objasnění celého problému! :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0