Autor Zpráva
Cream
Profil
zdravím
zajímalo by mě jakou váhu pro vyhledávač by mělo použití klíčových slov v adrese, tedy zde je příklad:
www.domena.cz/stranka-klicove-slovo

tedy za specifickou stránku by se dalo klíčové slovo.
Všem děkuji za názory
Casero
Profil
Cream
Co sem četl, tak docela velkou. A IMHO se tím nic neskazí, aspon má uživatel větší přehled, co na stránce může očekávat.
Cream
Profil
No jde mi o to, že stránky optimalizuji samozřejmě na více slov, ale řekněme, že jedno je hlavní, tedy stránka by byla:

www.domena.cz/stranka-klicove-slovo
www.domena.cz/stranka2-klicove-slovo
www.domena.cz/stranka3-klicove-slovo

mě to přijde trošku jako prasárna, ale zase na druhou stranu postih za to nehrozí pokud tam nebude 5 klíčových slov, tak ani pro návštěvníka by to nemělo být nějaké utrpení.
Zajímá mě váš názor na to, jak byste se se k tomu stavěli, jak z pohledu etického SEO a z pohledu zákazníka.
Railbot
Profil
Cream
Není lepší používat smysluplné názvy, které přesně vystihují obsah té či oné stránky? Mám za to, že uživatelé i vyhledávače to uvítají. Pokud ti někdo vleze na stránku s nějakým názvem, který je složn s klíčových slov, ale obsah tomu neodpovídá nebo naopak ten nadpis obsahu příliš neodpovídá, tak potom si můžeš být jist, že uživatelé odejdou. Nebudou ztrácet čas s webem, kde jsou názvy stránek prakticky zavádějící.
Marek Prokop
Profil
Creame, vy musíte těžce ujíždět na programování nebo na něčem ještě horším. Dokážete si představit, že většina lidí pojmenovává své soubory a složky ve stylu "nabídka pro Novák a syn.doc" a "fotky jirka 2006" a že jim to připadá naprosto normální a užitečné? Eliminujte diakritiku, doplňte pomlčky a máte ta nejpřirozenější URL, jaká mohou existovat. Barbarská, úchylná a tedy v jistém smyslu neetická jsou naopak URL ve stylu www.example.com/?id=123456.
Cream
Profil
Marek Prokop
Nepochopil jsem Vaší reakci, podle mého názoru zjevně nesouvisí s mou původní otázkou. O diakritice v adrese nepadlo ani slovo, zajímalo mě, zda je etické požít klíčová slova v adrese, zda to není prasárna když například na stránku, která se týká prodeje vepřů. tedy bude mít adresu www.nazev-firmy.cz/prodej-vepru-statek-prerov, kde prodej-vepru je konkretni stranka a statek-prerov je klíčové slovo, které uživatelé vyhledávají ve vyhledávačích.

Railbot
Zavádějící by to rozhodně nebylo.
Děkuji
Plaváček
Profil
Cream

www.nazev-firmy.cz/prodej-vepru-statek-prerov

Uvědomte si, že význam klíčového slova v názvu domény nebo URL je současnými vyhledávači čím dál víc potlačován a to včetně Seznamu, který jejich váhu docela nedávno také snížil (dočetl jsem se to v komentáři od Dušana Janovského někde na SEO konferenci). Jinak řečeno, pro vyhledávače je rozhodující faktický obsah stránky a s tím se dá dělat jediné. Nabídnout robotům totéž co lidem. Rozumně strukturovaný a logický text obsahující klíčová slova.

Pokud se týká vašeho dotazu k URL, považuji to za nesmysl. Obsahem stránky je přece text věnující se prodeji vepřů a pokud jsem na stránce Statku Přerov, proč to ještě mulionkrát (to jest mockrát) zdůrazňovat v URL? Adresa www.nazev-firmy/prodej-vepru mi přijde logická, pochopitelná, seriozní a ta nejlepší, kterou můžete zvolit.
Marek Prokop
Profil
Creame, myslím, že moje odpověď souvisela s Vaší původní otázkou, ale je možné, že jsem Vás buď špatně pochopil, nebo jsem to špatně napsal. Zkusím to tedy ještě jednou.

Část URL za doménou (prvním lomítkem) plní principiálně stejnou funkci, jako pojmenování složek a souborů v lokálním souborovém systému. Pokud určité informace pojmenujete stejně či podobně, jako by si je na svém lokálním disku pojmenovali běžní uživatelé, nebude na tom nic neetického. V jistém smyslu za neetické by naopak šlo považovat takové pojmenování, ze kterého běžný uživatel nemůže správně odhadnout, jaké informace dokument obsahuje.

Jestliže tedy dokument obsahuje informace o prodeji vepřů na statku v Přerově a uživatelé právě tyto informace hledají, je název prodej-vepru-statek-prerov naprosto v pořádku. Pokud uživatelé hledají souhrnné informace o statku v Přerově a dokument takové informace obsahuje, měl by se asi jmenovat jen statek-prerov. Pokud naopak obsahuje informace o prodeji vepřů určené lidem, které vůbec nezajímá, kde si vepře koupí, měl by se nejspíš jmenovat jen prodej-vepru.

Tím se dostáváme k tomu, proč jsem ve své první odpovědi narážel na programování. Myslím si totiž, že hledáte systémovou, univerzálně technicky pojatou odpověď tam, kde neexistuje. Tady nejde o to, zda se URL může skládat z nějakých obecných složek X a Y (ve vašem dotazu navíc nejasně pojmenovaných jako "stránka" a "klíčové slovo"). Jde o to, aby byla každá informace na webu pojmenována způsobem, který bude uživatelům pochopitelný, srozumitelný, pomůže jim tuto informaci nalézt, když ji hledají, a naopak sníží pravděpodobnost, že ji naleznou omylem, když hledají něco jiného.

To je ovšem podstata celého SEO, nejenom návrhu URL.
Cream
Profil
Plaváček
přesně tuto informaci jsem hledal, děkuji mockrát

Marek Prokop
Omlouvám se, předtím jsem nepochopil narážku na programování. Šlo mi také o to, aby to co napíšu do URI nebylo neetické, tedy spíše aby to nepůsobilo špatně na potencionální zákazníky.
Pharaoh
Profil *
aby to co napíšu do URI nebylo neetické
etické/neetické url je stejný nesmysl jako etická/neetická kliková hřídel.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0