Autor Zpráva
Fruiter
Profil *
Kdysi jsem si vytvořil představu, že pro kvalitní SEO není vhodné používat sytémy podobné pagerank.cz, pravděpodobně jsem tuhle domněnku získal z různých odpovědí z diskuzí, ze kterých jsem se nikdy nedočkal žádného pozitivního hodnocení. Nu, tak jsem pagerank nikdy nepoužil. Hromada těžce získaných kvalitních odkazů v pravidelných cyklech vynáší mnou optimalizované stránky až na 1. stránku výsledků, kde se vždy někde dole nenápadně chvíli krčí, aby si jí snad nikdo radši ani nevšiml, do chvíle než ji zase převálcuje nějaký nový pagerankový web a honba za zpětnými odkazy začíná znovu. Tak si říkám, neudělal jsem chybu, když jsem tak úspěšnou metodu zapověděl? Vzorek ke zkoumání máš velký a vidíš, že to skutečně funguje. Neradí ti SEO profíci ze známých SEO agentur jenom abys před nimi nezískal náskok, protože oni si přes svoji slovutnost nemůžou tzv. praSEO dovolit?
O co víc jsem byl překvapený, když jsem si přečetl článek od jedné z internet marketing agentur neslovutnějších -- Symbia, ve kterém je pagerank jako jedna z metod linkbuildingu naprosto samozřejmě uvedena -- http://www.symbio.cz/clanky/budovani-zpetnych-odkazu.html -- bod 5. cituji "Tyto služby umožňují zdarma (většinou je vyžadována pouze registrace) získat zpětné odkazy s poměrně vysokým hodnocením vyhledávačů."
Mám pouze jednu seriozní otázku na závěr:
Když už optimalizuju a počítám s linkbuildingem v míře, která se nemůže spoléhat pouze na odkazy z pageranku, nebylo by vhodné se tam tak či tak zaregistrovat, protože proč dávat prostor konkurenci, která mě díky němu válcuje?
Samo o sobě to přece nijak uškodit nemůže, ne?

Málem bych zapomněl, že toto platí pouze pro Seznam, s googlem, jsem s pozicemi spokojený nadmíru, bohužel přes jeho deklarovaný podíl na trhu vyhledávání 25% z něj nepříchází, přes výborné umístění, ani 5% návštěv.

Před půl rokem zde Yuhů psal, že jsou asi v polovině s prací na tom, aby Seznam nepřikládal takvou váhu hrubé síle zpětných odkazů, nechtěl by se s námi podělit o to, jak pokročili?

p.s. Poradit to, že optimalizace se může týkat tisíců slov a slovních spojení, nepotřebuji, vězte že je spousta oborů, kde je honba za několika málo výrazy pro obchodní úspěšnost naprosto nezbytná.
Marek Prokop
Kladete konkrétní otázku, takže nejprve vám odpovím na ni.

"Když už optimalizuju a počítám s linkbuildingem v míře, která se nemůže spoléhat pouze na odkazy z pageranku, nebylo by vhodné se tam tak či tak zaregistrovat, protože proč dávat prostor konkurenci, která mě díky němu válcuje?"

Klidně se do systému PageRank zaregistrujte, važte při tom ale dvě věci:

1) Na PageRank.cz musíte ze svých stránek viditelně odkázat. Jinými slovy musíte každému svému návštěvníkovi říci: "Přestaňte si prohlížet můj web a jděte se podívat na PageRank.cz, doporučuju vám to, stojí to za to." Pokud si nebudete připadat jako blbec (asi dost záleží na konkrétním kontextu), klidně to udělejte. Tohle je ovšem důvod, proč bych já PageRank.cz nikdy nepoužil, bez ohledu na nějaké white/black-hat SEO.

2) Existuje možnost, že vás za odkaz na PageRank.cz bude některý vyhledavač penalizovat. Google něčím takovým vyhrožuje neustále. Já osobně bych se tímhle důvodem netrápil, protože si nikým, ani vyhledavačem, nenechám mluvit do toho, kam smím či nesmím odkazovat, a navíc na tyhle "špatné sousedy" moc nevěřím.

Tolik odpověď na otázku, teď mi ještě dovolte pár poznámek k tomu ostatnímu, co jste napsal.

* "Hromada těžce získaných kvalitních odkazů v pravidelných cyklech vynáší mnou optimalizované stránky až na 1. stránku výsledků..." -- V jak konkurenčním oboru se pohybujete? Jste si jist, že ty odkazy jsou opravdu kvalitní? Skutečně kvalitních odkazů totiž většinou není potřeba "hromada". Stačí jich mít pár.

* "...do chvíle než ji zase převálcuje nějaký nový pagerankový web" -- Převálcuje vás *nový* pagerankový web, tj. mladý web, který zatím nepoužívá skoro nic jiného než PageRank.cz? V tom případě se zřejmě pohybujete ve velmi nekonkurenčním oboru a děláte nějaké zcela fatální chyby. Já si na žádný případ, kdy by nás předběhl jiný web díky užití PageRank.cz nevzpomínám.

* "Vzorek ke zkoumání máš velký a vidíš, že to skutečně funguje." -- A kde máte vzorek případů, kdy to nefunguje? I v případě, že máte dostatečně rozsáhlá data, děláte IMHO při práci s nimi klasickou chybu -- vybírate ze vzorku jen ta data, která potvrzují vaši hypotézu a nesnažíte se získat data, která ji nepotvrzují či dokonce vyvracejí.

* "článek od jedné z internet marketing agentur neslovutnějších -- Symbia" -- Symbio je opravdu jedna z nejlepších českých webdesignérských firem a na to, že to je webdesignérská firma, má mimořádně dobrý rozhled a cit pro internetový marketing. Jak to ale souvisí se SEO?

K celému tématu by toho šlo napsat mnohem víc, ale nechci vás zdržovat. Najděte si někde Yuhůův matematický rozklad nefunkčnosti PageRank.cz.
Railbot
Na pagerank jsem se před lety zaregistroval z mladické nerozvážnosti, odkaz na webu nemám už rok, dva a můj web stále v systému figuruje ačkoli jsem žádal o jeho odstranění. Bohužel. Tím chci říct, že ten odkaz na své stránce mít nemusíš, je to tak nějak jedno. Ale je to k ničemu, to každopádně,.
smajli
Railbot
stejná zkušenost, a že by to přinášelo nějaké pozitiva jsem si před tím nikdy nevšiml
Plaváček
Fruiter

nebylo by vhodné se tam tak či tak zaregistrovat, protože proč dávat prostor konkurenci, která mě díky němu válcuje?

Nebylo by to vhodné, celé je to podfuk a žádný viditelný výsledek ti to nepřinese. Myslím, že téma bylo i s matematickým důkazem dostatečně promrskáno zde:

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=13&topic=1 244
Igor
Profil *
Spis je zvlastni ze na pagerank.cz je umistena adsense reklama, neodporuje nahodou nejakym pravidlum?
Yuhů
> Před půl rokem zde Yuhů psal, že jsou asi v polovině s prací na tom,
> aby Seznam nepřikládal takvou váhu hrubé síle zpětných odkazů,
> nechtěl by se s námi podělit o to, jak pokročili?

nechtěl. Ale kdybyste znal moje kolegy, potvrdili by vám, že už skoro o ničem jiném nepřemýšlím
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.