« 1 2 »
Autor Zpráva
yyxxycyxc
Profil *
Jak je to podle vas s Google.us? Existuje jako takovy, a nam mimo usa se zobrazuje Google.com nebo Google.us neexistuje jako takovy?
quinux
Profil
yyxxycyxc
Když zadáš google.us a přesměruje tě to na google.com tak logicky existovat musí. Že to přesměrovává bude dáno nejspíše tím, že v americe IMHO jsou lidé zvyklejší na .com než na .us
yyxxycyxc
Profil *
To nevim jestli jsi dobre pochopil muj dotaz teda... Ja se neptal jestli existuje domena Google.us ta existuje a vraci redirect, ale ja se ptal jestli existuje primo portal Google.us jako treba Google.co.uk, nebo sluzba. Tak byl mysleny dotaz.

Jo presmerovava to, ale me, a je tam dost mozny ze na to Google pouziva Geo targetting, takze ja kdyz napisu www.google.com tak me to presmeruje na www.google.cz, american kdyz napise www.google.com tak ho to presmeruje na www.google.us a ja kdyz napisu www.google.us tak me to presmeruje na www.google.com, tak to muze byt. Ale nevim proc by to tak melo byt, jen u domeny us, a vsechny ostatni jako co.uk jsou pristupne odkudkoli.
quinux
Profil
yyxxycyxc
Pochopil a taky jsem to napsal google.us i američany (imho) přesměrovává na google.com, protože jsou zvyklí na weby pod .com a né pod .us

EDIT: pokud si to chceš ověřit najdi si nějakou free proxy z usa a zkus se připojit přes ní, pak uvidíš jestli přesměrovává nebo ne
yyxxycyxc
Profil *
jj to sem prave udelal s tou proxy, ale ma to stejny efekt jako bez ni, takze si myslim ze google pozna moji skutecnou adresu, opravdu by me zajimalo jak to teda je, ale jak to zjistim nevim
yyxxycyxc
Profil *
No webu na domene US existuje pres 50 milionu takze tezko rict jestli jsou zvykli na COM misto US domenu, akorat COM se vice pouziva v reklamach protoze to je nadnarodni domena no.
quinux
Profil
yyxxycyxc
ale ma to stejny efekt jako bez ni, takze si myslim ze google pozna moji skutecnou adresu
Těžko, pokud jsi teda neudělal něco špatně.

No webu na domene US existuje pres 50 milionu
No když je jich 300 miliónů a většina má na internet přístup tak se nediv, že jich už tolik skoupili ;o)

akorat COM se vice pouziva v reklamach protoze to je nadnarodni domena no
.com je původně commercial, tedy doména pro firmy. V dobách kdy jsi ještě nevěděl, že internet vůbec existuje a americké firmy nevěděly, že existuje ĆR kupovaly tyto domény aniž by kdy myslely, že dnes pod nima budou nabízet své produkt i nám ;o)
Marek Prokop
Profil
AFAIK se doména .us téměř nepoužívá a většina Američanů by zřejmě nevěděla, o co se jedná. V každém případě žádný Google.us neexistuje.
yyxxycyxc
Profil *
AFAIK se doména .us téměř nepoužívá a většina Američanů by zřejmě nevěděla, o co se jedná. V každém případě žádný Google.us neexistuje.

To snad ne? =D Vzdyt webu na domene us, je vic, nez na domene ru treba =D Ja myslim ze americani pouzivaj domenu us, jako svoji lokalni domenu, nemuzete ignorovat ty miliony domen, to proste nejde. Otazka ale je, jestli existuje Google.us, nektere indicie naznacuji ze ano, ale nemuzu si to nejak overit.

Nevim no, nektere prispevky v diskuzich na toto tema naznacuji ze Google.us neexistuje jine ze ano, nejlepsi by bylo znat nekoho ve statech ale to ja neznam.
habendorf
Profil
Žádný google.us neexistuje, jak se ostatně sám můžeš přesvědčit.
habendorf
Profil
Ostatně stačí se zeptat googlu :o)
yyxxycyxc
Profil *
Kdyby ale Google.us neexistoval tak by byli americani trochu znevyhodneny ne?

Vzdyt anglictina je svetovy jazyk, pouzivaji ji napriklad krom americanu i anglicani, a ted si predstav ze kdyz si otevres www.google.co.uk ze mas moznost zobrazit vysledky jen v UK. Ale american si teda otevre www.google.com a nema tim padem zadnou moznost jen zobrazit si stranky v US? Trochu divne ne? Samozjreme ze zkuseny uzivatel vi jak toho dosahnout pres nejake to nastaveni, ale k nejakemu nastaveni 99 procent obycejnych uzivatelu nikdy nedojde, a podle zmineneho pripadu Google.co.uk ci Google.ca proc oni maji prirozene na vyber onu variantu a american by mel byt teda znevyhodneny a musel vzdy koukat na vysledky z celeho sveta (nebo v pripade ze by google vracel vysledky podle IP by videl jen US misto aby zobrazoval cely svet)

To je asi jako kdyz si predstavis ze mi i slovaci mluvime cesky, ale slovaci na Google.sk maji moznost zobrazit jen stranky ze slovenska, a my na nasim domacim webu Google.Com by sme museli koukat ve vysledkach jak na weby z ceska, tak na weby ze slovenska.
quinux
Profil
yyxxycyxc
Kdyby ale Google.us neexistoval tak by byli americani trochu znevyhodneny ne?
Proč? Od toho je .com a IP ze států.

nema tim padem zadnou moznost jen zobrazit si stranky v US
Podle IP a taky je tu možnost zadat site:.us
Railbot
Profil
yyxxycyxc
Vzdyt anglictina je svetovy jazyk, pouzivaji ji napriklad krom americanu i anglicani
...a lidé v dalších více než 150 zemích světa, ano :)

Jinak bude to asi tak, protože google.us neexistuje :)
yyxxycyxc
Profil *
quinux me pripada ze vubec nechapes o co jde, Podle IP a taky je tu možnost zadat site:.us To site: us je samozrejme nepouzitelny, vubec nejde o domenu us ale jde o to, ze existuje treba domena com, ktera je fyzicky smerovana nekde do australie, nebo do britanie, ale american chce videt jen napriklad weby ktere jsou fyzicky v usa chapes? Od toho je volba "hledat pouze weby v UK/Canada" podle pouziteho enginu .co.uk nebo .ca a proste nemuzu pochopit proc bud tato varianta neexistuje na google.com kdyz je to domaci web americanu, nebo proc tedy neesituje google.us ktery by tuto variantu nabizel jako ty zminene
quinux
Profil
yyxxycyxc
ze existuje treba domena com, ktera je fyzicky smerovana nekde do australie
Znám spousty australských webů, které jsou fyzicky v USA. Podle toho rozlišovat nemůžeš.

d toho je volba "hledat pouze weby v UK/Canada" podle pouziteho enginu .co.uk nebo .ca
Což je v podstatě to samé jako site:.us
yyxxycyxc
Profil *
Znám spousty australských webů, které jsou fyzicky v USA. Podle toho rozlišovat nemůžeš.

Hm ale v tom pripade tyto weby zajima US trh a ne australsky, a zarucene se nezobrazi v google.com.au kdyz da australan moznost "hledat pouze weby z australie"

Což je v podstatě to samé jako site:.us
Nehorazny nesmysl
ceflapoyd
Profil
http://www.google.cz/search?hl=cs&q=site%3Agoogle.us&btnG=Hledat&lr= :)
Marek Prokop
Profil
yyxxycyxc, proč se ptáte, když pak odpovědi nevěříte? Google.us zkrátka neexistuje.

To, že existují miliony registrovaných domén v doméně .us, vůbec nic nevypovídá o tom, zda Američané doménu .us používají. Pár projektů, keré využívají v doménovém jménu význam slova us, samozřejmě nepočítám, stejně jako nepočítám pár (milionů) zoufalců, kteří nesehnali vhodnou doménu com.

Důvody jsou historické. Američané považují .com za svou doménu (gov, edu a mil jejich opravdu jsou) a do nedávna to i odpovídalo realitě -- nejméně 9 z 10 stránek v doméně .com bylo amerických. Možná to dokonce platí stále.

Mimochodem, jestli jste někdy viděl mapu USA, pak je vám asi jasné, že omezení vyhledávání jen na weby v USA by mělo zřetelně menší praktický význam než omezení třeba na Velkou Británii nebo Norsko. Přesto s vámi souhlasím, že je zajímavé, že Američané tuhle možnost nemají. Asi s tím umějí žít.
yyxxycyxc
Profil *
Mimochodem, jestli jste někdy viděl mapu USA, pak je vám asi jasné, že omezení vyhledávání jen na weby v USA by mělo zřetelně menší praktický význam než omezení třeba na Velkou Británii nebo Norsko.

Toto je zajimavy nazor, mezi radky jsem vycetl to co jste mel na mysli, ze USA je gigant oproti UK a z toho se odvodit, ze americke weby budou dominovat svetu takze neni potreba tridit jen weby z usa, to je mozna pravda.

Přesto s vámi souhlasím, že je zajímavé, že Američané tuhle možnost nemají. Asi s tím umějí žít.

To je otazka, stejne se mi zda divne ze tu moznost nemaji (nemyslim Google.us ale hledat jen v US trebaze na Google.com) Ted bych fakt chtel byt v americe a otevrit ten google.com abych vedel co se mi otevre =) neda mi to spat tohle =)
Marek Prokop
Profil
Ano, USA jsou gigant, ale nemyslel jsem to tak, že budou dominovat světu. Myslel jsem to prostě jen tak, že to je příliš veliká země na to, aby mělo smysl omezovat na ni hledání. Bylo by to podobné, jako kdyby si Evropané mohli omezit hledání jen na Evropu.

Ještě jeden detail, možná ne nepodstatný. Placené odkazy AdWords jdou v USA cílit na jednotlivé státy, jednotlivá velká města a někde (třeba v NYC) ještě přesněji. To má za následek, že při hledání lokálních služeb (restaurace, autoservis apod.) dostane Američan často lepší výsledky v placených odkazech než v přirozeném hledání. Zřejmě je to stav, který vyhovuje jak Googlu, tak uživatelům.

Mimochodem, mně možnost omezit výsledky hledání na zemi nikdy nechyběla a pochybuju, že by byla nějak často využívaná. V referrerech ji skoro nevídám. Uživatelé asi mnohem častěji upřesní dotaz tak, aby v něm místní určení bylo.
YoSarin
Profil
habendorf
Ostatně stačí se zeptat googlu :o)
Ano a stejně tak se můžeme zeptat na Google.cz ;)
quinux
Profil
yyxxycyxc
Hm ale v tom pripade tyto weby zajima US trh a ne australsky
To není vůbec pravda.

a zarucene se nezobrazi v google.com.au kdyz da australan moznost "hledat pouze weby z australie
To nevím nezkoušel jsem. Pokud, ale vycházím z tvé logiky tak zobrazí.

Nehorazny nesmysl
Nevím, jak google při zaškrtnutí "hledat weby pouze česky" postupuje. Z tvých příspěvků však usuzuji, že si myslíš, že to znamená hledání pod doménou .cz (co.uk, .ca, com.au) v tom případě, je site:.ca atp. to samé.
YoSarin
Profil
quinux
Jen tak tipuju - google IMHO při zaškrtnutí "weby jen česky" vyhledává podle fyzického umístění serveru - do českého vyhledávání občas propadnou weby .de s německými texty (pravděpodobně hosting u nás), nebo i třeba "české" .net domény.
Pak mi ale přijde že jsou selkem v nevýhodě uživatelé hostingu forpsi (myslím) který má servery mimo čechy (prosím vás, jestli se pletu, vyveďte mě z omylu - jen jsem to někde četl, nevím ani kde...) - ty se pak v tomhle vyhledávání asi neobjeví...
yyxxycyxc
Profil *
Myslel jsem to prostě jen tak, že to je příliš veliká země na to, aby mělo smysl omezovat na ni hledání.

1) A proc se omezuje hledani jen na Canadu (google.ca "Search pages from Canada")? (mimochodem podobne velika zeme, coz narusuje vas argument o "velikosti zeme")
2) Proc se omezuje hledani jen na Australii (google.com.au "Search pages from Australia")?

Atd

Mimochodem, mně možnost omezit výsledky hledání na zemi nikdy nechyběla

Tomu se nedivim, zijete v Ceske republice, kde se hovori jazykem, ktery pouziva jen Ceska republika.

No myslim ze nema smysl zde trikrat prekrucovat jednu frazi, popripade debatovat nad nesmyslama ktery se tykaji uplne jineho tematu, probrali jsme Google.us zrejme neexistuje.
yyxxycyxc
Profil *
Jen tak tipuju - google IMHO při zaškrtnutí "weby jen česky" vyhledává podle fyzického umístění serveru - do českého vyhledávání občas propadnou weby .de s německými texty (pravděpodobně hosting u nás), nebo i třeba "české" .net domény.
Pak mi ale přijde že jsou selkem v nevýhodě uživatelé hostingu forpsi (myslím) který má servery mimo čechy (prosím vás, jestli se pletu, vyveďte mě z omylu - jen jsem to někde četl, nevím ani kde...) - ty se pak v tomhle vyhledávání asi neobjeví...


YoSarin presne tak, toto jsem zde nekolikrat opakoval quinux to nechape
YoSarin
Profil
mimochodem podobne velika zeme, coz narusuje vas argument o "velikosti zeme"
heh, až na to, že USA mají skoro 300 mil. obyvatel, kdežto "Canada" jen 33 miliónů. Což asi podstatnější než rozloha.
quinux
Profil
yyxxycyxc
toto jsem zde nekolikrat opakoval
Jak jsem psal, vycházel jsem z tvé logiky. Tvá logika sice ze začátku nakopla IP, ale především ses zmiňoval o způsobu podle TLD.

Jen tak tipuju - google IMHO při zaškrtnutí "weby jen česky" vyhledává podle fyzického umístění serveru
Je to možné, ale nemyslím si, že je to jediné kritérium. Ovšem nevím jestli je schopen vůbec někdo tohle s jistotou říct.
Timy
Profil
YoSarin
Já bych si spíš tipl, že hledá pouze weby, jenž jsou psány českou řečí. A občas se to prostě na 100% nepovede.
YoSarin
Profil
Timy
To nevím, to by do výsledků asi hodně často padaly i slovenské weby, které jsou přeci jen podobnější než němčina, ale to se až tak často nevidí...
Respektive já to tak často nevidím :)
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0