Autor Zpráva
Gokce
Profil
Pratele prosim o radu. O SEO zatim vim velmi malo. Udelal jsem pro nekoho stranku www.steriledreams.com . Zaregistroval jsem ji do vyhledavace google. Stale ji ale nemuze najit. Klient na me tlaci abych s tim neco delal. Muzete to prosim nekdo zkouknout jestli to neni spatne napsane? Moc xhtml kodu tam neni, je to kombinovane s Flash animacema, ale neni to cele Flash...

konecna verze stranky je k shlednuti na http://web.telecom.cz/kundera/rudinska10/index.html

Diky, Diky Gokce
Iškuda
Profil
To za jak dlouho tě navštíví robot od googlu asi moc neovlivníš, může to být týden, měsíc...
Darth Nihilius
Profil
Zaregistroval jsem ji do vyhledavace google

Registrovat stranky do google je zbytecne. Google si je najde sam, cim vic a silnejsich backlinku mas, tim driv.
smajli
Profil
Možná ještě jedna rada, zaregistrovat ji do Google Analytics.
J
Profil *
Kromě sbírky klíčových slov, nacpaných i "neviditelně" do h1, a kromě menu nejsou na stránce žádné texty, to se vyhledávačům nemusí líbit.
Davex
Profil
ale neni to cele Flash...
Nedělej stránky ve Flashi, nezneužívej nadpisy, doplň pořádný obsah a zařiď si zpětné odkazy. V této podobě budou stránky (nejen) pro vyhledávače nezajímavé.
Marek Prokop
Profil
Gokce, obávám se, že to je špatně napsané. Jakýkoli běžný HTTP klient tam vidí jen pár desítek slov, která dohromady nedávají žádný smysl. Já jako živý uživatel tam dokonce vidím ještě méně. Kdybych se dožil doby, kdy takové stránky budu nacházet v Googlu, byl bych docela nešťastný.

Zkuste místo toho udělat web a bude to v pořádku.
Gokce
Profil
Velmi děkuji všem za poskytnuté rady a názory. Já se domnívám, že obsahu tam je dost. Obrázky, texty, holt to je většinou ve Flashi. http://web.telecom.cz/kundera/rudinska10/index.html

Dá se tedy shrnout, že stránky které budou dávat smysl http klientum musi mit hodně nadpisů, textů a nestavět základ na Flashi?
Marek Prokop
Profil
Flash nesmíte počítat. Klidně tam být může, ale jen jako něco navíc nad základním obsahem. Když nepočítám navigaci, vypadá indexovatelný obsah na stránce, kterou odkazujete, v současnosti takto:

Libuse, Rudinska, Jehan, Harney, Film by Jehan S. Harney and Libuse Rudinska, steriledreams, steriledreams.com, FILM, sterilizace, Czech women, Kundera, sterilization, Roma, rmov, cikni, Human Rights, Prague, Women's rights, Czech Republic, documentary, Minority, Sterile Dreams, Human Rights Groups, Human Rights organizations, women, abuse, reproduction, Public Defender of Rights, Ombudsman, illegal, healthcare, racism, discrimination, investigation, democracy
LIBUSE RUDINSKA


Na ostatních stránkách je to stejné nebo velmi podobné. Vám to dává nějaký smysl?

Další věc je, že snažit se budovat a optimalizovat web na adrese úplně jiné a nota bene již neexistující firmy mi připadá značně nerozvážné.
habendorf
Profil
Další věc je, že snažit se budovat a optimalizovat web na adrese úplně jiné a nota bene již neexistující firmy mi připadá značně nerozvážné.

To je pravda, ale mám pro to pochopení. Jde o to, že tehdejší Telecom dával k ADSL asi 20MB prostoru pro web, sám jsem svůj úplně první výtvor měl (a vlastně dodnes mám) na podobné adrese :o). Ovšem indexaci googlem taková adresa samozřejmě vůbec nevadí.

V tomto případě jde skutečně o to, že vyhledávače nemají co indexovat.
Gokce
Profil
Adresu té neexistující firmy používám jen k prezentaci rozdělaných projektů. Ukazuji tam klientům co jsem pro ně vytvořil. Většinou před tím, než si zaregistrují doménu atd... . Stránka samozřejme veřejně poběží na www.steriledreams.com

Rozhodl jsem se po konzultaci s Vámi na titulní stránku kolem středového boxu přidat nějaký ten nadpis a text se srozumitelným obsahem.

Díky....
Gokce
Profil
Nebude vyhledávačům vadit, když tam vložím hodně textů a nadpisů a ve stylech poté použiji třeba tento předpis: p {text-indent: -9999px;} ??
Davex
Profil
Pokud by z toho měli uživatelé nějaký užitek, tak by to bylo v pořádku. Pokud to má sloužit pouze k oklamání vyhledávačů, tak to v pořádku není.

Pokud uživatelé ten text neuvidí, tak to může vadit uživatelům i vyhledávačům.
Railbot
Profil
Gokce
Vyhledávače neprochází CSS, nečtou ho, nezajímá je to...neumí to. Podstatné je samotné html potažmo obsah stránky.
habendorf
Profil
Adresu té neexistující firmy používám jen k prezentaci rozdělaných projektů. Ukazuji tam klientům co jsem pro ně vytvořil. Většinou před tím, než si zaregistrují doménu atd... .

Tak na to velkýho majzla. Co z toho plyne - duplicita obsahu, nežádoucí zaindexování pracovní verze. Také využívám web pro pracovní verze projektů, ale mám to za http autentifikací.
Gokce
Profil
habendorfe
vysvetli mi prosím co znamená http autentifikace.
Ď.
nightfish
Profil
Gokce
stfg
habendorf
Profil
Gokce: ... a takhle to pak vypadá v praxi: http://projects.1-webdesign.cz/inpol/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0