Autor Zpráva
Tomexx
Profil
Spouštěl jsem tři portály s obdobným strukturou i obsahem. Zahrnují cca stovky až tisíce stránek. Dva z nich byly bez problémů a poměrně rychle zaindexovány seznamem, tak jak bylo očekáváno.

Třetí z nich se ale chová tak, jako kdyby na něj měl seznam nějakou averzi - přišel jednou a zaindexoval 7 stánek, a tento stav vydržel asi dva měsíce. Pravda, nyní přibylo dalších pár stránek a má jich 25, kdežto u těch dalších portálů stovky až tisíce. Děsím se toho, že další změna bude zas za dva měsíce...

Co se týře vlastností webů, je to opravdu hodně obdobné - odkazů na web není extrémně mnoho, ale po dřívějších zkušenostech dost na to, aby o webu věděl. Navíc je problém asi jinde, během těch dvou měsícu nepomohl přidávací formulář, kontrolní formulář, prostě nic.

Stalo se někdy někomu?
Může být třeba tím, že doménu dříve vlastnil někdo jiný s jinou prezentací, která nebyla průběžně aktualizována a seznam je "nařízený" podle ní?

Díky za tipy, zatim sem úmyslně nepíšu jméno domény, ale jestli ho chcete vědět konkrétně, řekněte...
Plaváček
Profil
Tomexx

Ano, mám stejný problém s jedním eshopem, postaveným standardně jako spousta mých jiných obchodů. Seznam k němu evidentně zaujal odmítavý postoj a zatím jsem nezjistil, v čem je problém. Jeden eshop mi před čtyřmi dny vypadl z indexu úplně. Kontrolní formulář také nepomohl.

Snad se tu Dušan Janovský objeví a přispěje radou nebo vysvětlením.
Tomexx
Profil
Ony by ty výsledky měly být cachovány, ale kdyby 14 dnů, tak dva měsíce jsou pořádná prodleva navíc....

Taky tak nějak čekám na Yuhůa, jestli to nějak osvětlí..

Protože je to průšvih - web má dávno prodávat, já vím že problém v něm není, ale klientovi nevysvětlím, že všude je zaindexován bez problémů, jen seznam se nějak vzpírá :(
Plaváček
Profil
Tomexx

Ano, čekám také na vyjádření. I proto, že poslední týden se výsledky vyhledávaní podivně rozházely. Uvidíme.
yyxxycyxc
Profil *
No jestli je to na domene com, tak jyxo se chovalo tak, ze tyhle domeny zaindexovalo, a pak vyplivlo, muselo se rucne napsat adminovy =), nevim jestli doted bere seznam vysledky z jyxa jen uz o tom neinformuje, nebo ma vlastni engine, nebo jyxo koupil, a tudiz pouziva jeho kody jen o tom opet neinformuje..
Inpocasi
Profil
Občas seznam zaindexuje ohromný počet stránek - mě včera najednou zaindexoval asi 100 stránek webu.
quinux
Profil
yyxxycyxc
Seznam má už hodně dlouho vlastní fulltext.

Plaváček
Nemůže to mít nějakou souvislost s nedávným prohlášením, že se bude spouštět nový fulltext seznamu? :)
Yuhů
Profil
No, to víte, robot Seznamu je vybíravý. Přijde na nový web, řekne si: hm, tady je to nějaké nové, počkám, jestli na to někdo odkazuje, a jestli moc ne, tak se do toho moc nepohrnu. Ještě zkusím, jestli se text stránek podobá sobě navzájem nebo nějakým jiným stránkám, které už znám. A jestli podobá, tak mám o důvod víc to tady moc nesbírat. A tak počká. Po čase se podívá podle podobné logiky znovu.
Yuhů
Profil
yyxxycyxc
ne, fakt už Jyxo nebereme a fakt jsme ho nekoupili ani nepoužíváme jeho engine.
Pavel Calta
Profil
Seznambot mi zaindexoval nejprve 14 stránek a to upozorňuji, že doména je používaná min. roky s tímto obsahem, ale byla penalizovaná kvůli duplicitě. po změně webu a odstranění duplicity zaindexoval 14 stránek poté jich bylo najednou jen 6 a po dalších 2 týdnech jich je již 45. Co je ale zvláštní, že zaindexoval X nedůležitých stránek ale hlavní stránku index.php zatím nezaindexoval.
PP
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0