Autor Zpráva
qiuck
Profil
Vím že pozice ve vyhledávání v různých vyhledávačích je závislá na počtu tzv. back linků (recipročních odkazů, které nejsou uvedeny někde v databázi ale jsou viditelné přímo z webu.
Asi většina z nás zkoušela pagerank.cz apod. ale to prostě nefunguje a dává to vždy více prostoru pouze tomu, kdo poskytuje tuto službu.
Nebylo by vhodné už konečně se dohodnout například tím že si budeme vyměňovat všichni odkazy navzájem například pomocí automatického ukládání stránky link.html do rootu svého webu, která by obsahovala linky všech kteří se toho zúčastní, bez nutnosti využívat služeb třetích stran?
souki
Profil
Potřebuješ ale udržovat odkazy tematické... Takže takhle by to nešlo. A tím, že si uděláš vlastní pagerank.cz si nijak nepomůžeš
qiuck
Profil
No mně je jasné, že to musí být tématické okruhy ale tak to holt nebude jen link.html ale link01.html..... to bychom přece každý obětovali těch pár bajtů co to zabere na disku
souki
Profil
Ale pak máš stejný systém jako je pagerank.cz a v čem sis teda pomohl?
qiuck
Profil
Jak mám stejný systém? Já mám na mysli kdy si tyto stránky uloží každý z nás do svého vlastního root na webu bez jakéhokoliv prostředníka jako je pagerank.cz
souki
Profil
Pokud jde o technickou stránku, tak bych spíš udělal systém podobný pagerank.cz, ale s exportem - tzn žádné odkazování na zprostředkovatele.... jenže z toho pak jaksi zprostředkovatel nic nemá....

To co ty navrhuješ je obyčejné manuální vyměňování zpětných linků..
qiuck
Profil
No právě o to se mi jedná nevyužívat žádného zprostředkovatele, tak aby link byl veden vždy přímo mezi partnery takového systému a je mi zcela jedno že z toho žádný zprostředkovatel nic nemá :-)
Tohle je diskuse, takže jsem tím chtěl jen rozproudit diskusi na podobné téma.
Mně osobně je jasné, že zprostředkovatel chce vydělat hlavně pro sebe, přece to nebude dělat zadarmo, ale myslím si že tady je hodně chytrých lidí, kteří by přišli na to jak si takové manuální "plně automatizované" výměny linků vyměňovat, aby z toho neměl prospěch nikdo jiný než uživatelé
qiuck
Profil
Už mám prostě dost podobných systémů ,které se snaží si rozšířit databázi a skoro nic neposkytují zpět. Já osobně bych se toho rád zúčastnil pokud se v diskusi přijde na to jak to udělat.
souki
Profil
Technicky vyřešit to není vůbec problém...
qiuck
Profil
Dobře no a co nám tedy brání něco podobného udělat?
Já vím, že to bude pro někoho práce, kterou od ostatních nedostane zaplacenu, ale vždyť je plno jiných dobrých projektů na netu, které byly vytvořeny týmem ochotných lidí udělat něco zadarmo. (sice tahle slova zavání skoro komunismem :-) ale věř mi že nebyly tak myšleny)
souki
Profil
qiuck
Můžeš se mi ozvat na ICQ?
qiuck
Profil
Už tam čekám
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0