Autor Zpráva
Ikarus
Profil
Ahoj mám dotaz.

Nemůžu na svým hostingu využívat mod rewrite, ale napadla mě možnost využití tý vlastnosti, že pokud zadám subdomenu, kterou nemam zrizenou, tak se automaticky zobrazi stranka hlavni domeny (jde to teoreticky do nekonecnyho radu).

A ted ten dotaz:

Kdyz budu teda delat podstranky - tzn mam hlavni stranku a
menu1
menu2
menu3 atd...

volili byste adresu
www.domena.net/menu1.php
www.domena.net/menu2.php
www.domena.net/menu3.php
s tim, ze tam budou dalsi podsekce tzn. www.domena.net/menu1.php?polozka1=neco&polozka2=neco

nebo
menu1.domena.net
menu2.domena.net
menu3.domena.net ...

a pak pripadne
polozka1.menu1.domena.net
polozka2.menu1.domena.net
nebo
menu1.domena.net/?polozka1=neco
menu1.domena.net/?polozka2=neco

Díky za názory.
Petra
Profil
No já bych volila adresy domena.net/menu1/. Dávat podstránky jednoho webu do různých subdomén mi přijde jako šílenost. Podstránky bych řešila jako domena.net/menu1/polozka1/. To je přece obyčejná adreářová struktura, na to žádné mod_rewrite potřeba není.

Jinak pokud toužím po něčem, co můj hostingnemá, uvažovala bych nejspíš o změně hostingu.
mat
Profil
jak říká Petra - není problém najít hosting, kde mod_rewrite je (resp. je možné editovat .htacces). Ale i tam, kde editace není možná, je možné domluvit si editace s poskytovatelem hostingu (tam, kde hostuji já, poskytovatel hostingu reaguje vzápětí a pravidla si ani nemusím vymýšlet já, stačí napsat, co chci - kde hostuji, zjistíš na mém webu v patičce...)
Ikarus
Profil
uznávám, že subdomény jsou šílenost. Jen jsem chtěl vědět, jestli to třeba nemá nějaký přednosti.

Jinak hosting vybírám hodně podle ceny...pro stránky, který jsou zcela neziskový nemá (pro mě) smysl platit hosting nad 500,- ročně.

Jinak stránky jsou generovaný dynamicky (tzn. běžná adresářová struktura bez mod_rewrite je pro mě nemyslitelná - pokud tedy nechci používat redirect pod chybou 404...).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0