Autor Zpráva
walker
Profil
Chci si dát stránku na server, ale potřeboval byh už asi jen jednu věc. Jak to udělat, aby moje stránka byla nalezitelná nejen pod absolutní adresou, ale třeba jedním slovem např. přes Seznam. Vám zkušeným to určitě připadá jako samozřemnost. Díky za jakoukoli radu.
llook
Profil
Pro začátek si stránku zaregistruj do katalogů - viz http://jakpsatweb.cz/katalogy.htm . Přinejmenším Seznam, Centrum a Atlas.

Ale s tím vyhledáváním přes jedno slovo je to těžší. Pokud je to hodně konkurenční slovo (třeba "sex" nebo "Ládová"), tak to lze velmi těžko. Pro méně konkurenční slova stačí obvykle základy SEO:
- klíčová slova uvést v titulku (<title>), nadpisu první úrovně (<h1>) - ten by měl být na stránce pouze jeden, párkrát i v textu, případně i v adrese stránky (pochopitelně bez interpunkce).
- titulek ani nadpis by neměl být příliš dlouhý.
- pomáhá i množství odkazů z jiných stránek a text těch odkazů. To se týká i vhodné volby názvu stránky při registraci do katalogu - ten název bude tvořit text odkazu na tvé stránky.
- psát stránky přístupné pro vyhledávač - tedy tak, aby vše důležité bylo dostupné v HTML. Pokud bude například navigace řešená javascriptem nebo budou stránky ve flashy, tak to vyhledávače moc neocení.
- vždy v odkazech uvádět pro stejné stránky stejnou adresu - "http://host/path" je pro vyhledávač jiná adresa než "http://host/path/index.html".
- pokudmožno umístit stránky na serveru s názvem končícím na ".cz". Třeba jako "sweb.cz" nebo "wz.cz". Seznam totiž zahraniční a generické TLD znevýhodňuje.
- nepoužívat nekalé praktiky, jako je neviditelný text s klíčovými slovy nebo odkazové farmy - to vyhledávače dost postihují!
Doufám že jsem nic důležitého nevynechal.
VitaZ
Profil
A taky vytvoř zajímavý obsah, aby k tobě lidi chodili a odkazovali na tebe.
A podle mě není moc dobré optimalizovat jen na jedno slovo. Moje stránky jsou na slovo "pes" momentálně první v Jyxu a třetí v Google a stejně přes slovo "pes" ke mně moc lidí nechodí, tedy v poměru k celkovému počtu návštěv. Denně cca 1000 návštěv a jen pár přes "pes". Chodí totiž přes spoustu jiných příbuzných slov a slovních spojení z oboru.
Statistiky k vidění zde:
http://www.toplist.cz/stat/60078
Yuhů
Profil
Výše uvedené rady se hodí na Google a na Jyxo, ale ne na Atlas, Centrum a Seznam.

Jestli chceš být k nalezení v Seznamu, tak se ještě musíš zadat se do Seznamu s co nejvíce výskyty klíčového slova v popisku. A pak se modlit, aby tě tam zadali.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0