Autor Zpráva
Tomas K
Profil *
Ahoj vsichni, chtel jsem se zeptat na to, jestli nekdo nahodou nevi, jak funguji katalogy odkazu (kam se clovek muze zaregistrovat zdarma) po strance financni? Z ceho je financovan jejich provoz? Z ceho maji penize protovozovatele?? apod. Mozna vam to prijde jako blbej dotaz, ale zajimalo by me to, protoze si rozhodne nemyslim, ze by to jako delali vsichni vsechno zadarmo...to by to predpokladam nedelali.

PS: Nemyslim zamozrejme giganty jako je seznam, atlas, centrum....apod. Ale proste mensi katalogy, jako trebas nejake z tohoto seznamu: http://registraceodkazu.cz/start/view.php?cisloclanku=2006021301

Dekuji za vysvetleni Tom
meca
Profil
Inu, pokud katalog dosáhne 30 000 zobrazení za měsíc, je (většinou) ihned "postižen" reklamou od eTarget, která je většinou nerozpoznatelná od přirozených stránek v katalogu. A tak lidé klikají, klikají a sem tam (nejspíše nechtěně) kliknou i na eTarget, z čehož má majitel peníze...

Ale jsou jistě i vyjímky, které to dělají zadarmo. Nebo mají jiný reklamní systém...
Richi
Profil
Tomas K
Provoz takového katalogu stojí pár stovek ročně, když někdo něco takového začne dělat myslí si že na tom zbohatne, později zjistí že na katalogu se už v dnešní době nedá zbohatnout (vím to sám ... provozuji http://www.1000webu.com/ :-) ) tak tam většinou prdne nějakou reklamu a ty slušnejší alespon občas schvalují nové odkazy, většinou to ale po roku - dvou zruší a najdou si jinou zábavu :-)
MichalekII
Profil *
Richi no také provozuji katalog (už asi 6 let) a finačně je v kladných číslech, tedy na zbohatnutí to není. Ovšem i katalog je web jako každý jiný, chce to kvaliní obsah, schůdný vzhled a nepřehnat to s reklanou. U kvalitního katalogu IMHO nejde jen schválit odkazy a myslet si, že jsem udělal maximu, odkazy je u katalogu nutné kontrolovat průběžně, tím si udrříte procento fake odkazů na slušné úrovni a lidé váš katalog skutečně používají (negenerujete jak já říkám jalovou návštěvnost) a tím pádem je i slušný proklik na reklamy --> zisk
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0