Autor Zpráva
zeroorez
Profil
Co je lepsi pro vyhledavace

domena.cz/neco

nebo

domena.cz/neco.html
nebo
domena.cz/neco.htm


vyhlavace maj radsi minus

takze delat

nazev_nejaky_tehle je saptne
nazev-nejaky-tehle lepe?

ze
Marek Prokop
Profil
Čím kratší URL, tím lépe, takže domena.cz/neco je lepší než domena.cz/neco.html.

Bezpečné oddělovače slov v URL jsou tečka, lomítko a mínus ( . / - ).
Nox_lbc
Profil
vyhlavace maj radsi minus

Já se přikláním k podtržítku ...
Richi
Profil
vyhlavace maj radsi minus

Já se přikláním k podtržítku ...


no a to je právě špatně ...
souki
Profil
Já se přikláním k podtržítku ...
Kdesi jsem se dočetl, že seznam žere jenom minus. Podrtržítka jsou možná špatně i podle specifikace
Martin Kuželka
Profil
Ne, pokud se nepletu, tak právě Seznam jako jeden z mála žere i podtržítka.
souki
Profil
Martin Kuželka
Tuším, že jsem to vyčetl tady http://www.osklivy-sup.cz/seo-skoleni.php nebo v nějaké podobné recenzi na školení Seznamu
Timy
Profil
Nemohl by už Google umět rozpoznat slovo i bez těch pomlček, i když URL tvoří více slov? Nebo jak si mám vysvětlit třeba tohle? http://www.google.com/search?q=top
DoubleThink
Profil *
Podrtržítka jsou možná špatně i podle specifikace
Které? Podle RFC 1630 určitě ne.

Celý problém bych neviděl tak černě - Nevýhoda podtržítek v názvech souborů je jenom ta, že ji Google nevnímá/nevmímal jako oddělovač slov. Výraz tedy byl nalezen, ale s menší důležitostí (jen jako část slova).

Hádal bych, že dnes už může být situace úplně jiná.
Marek Prokop
Profil
Nejsou-li slova oddělena některým oddělovačem, který vyhledavač zná, nemůže je nalézt, protože si je neuloží do indexu. Přitom je jedno, zda se jedná o slova v URL nebo kdekoli jinde. Teoreticky by samozřejmě šlo, aby vyhledavač při indexování do indexu uložil i veškeré existující podřetězce indexovaného textu, ale to by přineslo jen smrtící nároky na výkon a užitek by z toho nebyl prakticky žádný.
DoubleThink
Profil *
Nejsou-li slova oddělena některým oddělovačem, který vyhledavač zná, nemůže je nalézt, protože si je neuloží do indexu

Tvrdíš, že crawler ukládá jen známé slova? Nesmysl.
Ukládají se samozřejmě celé stránky (Google Archive je toho naprosto jasným důkazem).

Ve vyhledávání jsou pak slova shodná s hledaným výrazem samozřejmě zvýhodněna. Naopak slova, vyhovující jen z části (což může být případ adresy s podrtžítky, které engine, imho chybně, nepovažuje za hranici slov), mají potom menší význam.
zeroorez
Profil
A je lepsi
neco.html nebo neco/

google ma radsi statiske stranky takze neco.php/dalsi=?nic je nanic ze


ale pouzit

.html aby si ymsle zetoje sobor?
gwh
Profil
zeroorez

Cituji Marka Prokopa:
Čím kratší URL, tím lépe, takže domena.cz/neco je lepší než domena.cz/neco.html.
DJ Miky
Profil
google ma radsi statiske stranky takze neco.php/dalsi=?nic je nanic ze

Ne, to jen Google nenáviděl stránky s parametrem id, ale to už se tuším změnilo.
Marek Prokop
Profil
DobleThinku, netvrdím, že crawler ukládá jen známá slova? Psal jsem o indexu a indexování, což není totéž jako archiv vyhledávače a crawlování. Než příště použiješ slovo "nesmysl", prostuduj si aspoň základy fungování fulltextového vyhledavače :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0