« 1 2 »
Autor Zpráva
mirio
Profil
Ahoj,

12.1.2007 jsem spustil své stránky a čekal, kdy mě Google zaindexuje. Už je to pomalu 2 a půl měsíce a pořád nic. V čem může být problém?

O čem vím:
a) mám v adrese parametr id (ten nejhorší, co může být, horší už je snad jen search)
b) vím, že bych měl čekat, ale už je to tak dlouho!
c) určitě toho bude víc, ale já už nevím

Co jsem udělal proto, aby mě Google indexoval:
a) mám google sitemap
b) mám robots.txt
c) vedou na mě i nějaké zpětné odkazy
d) nemám žádné duplicitní stránky (nebo o nich aspoň nevím)
e) jsem registrován do Google webmaster tools a Google analytics
f) co můžu udělat dál?

Ještě pro úplnost dodám, že ke mě chodí Googlebot tak 500x měsíčně (zdroj AWStats).

Odkaz na mé stránky:
http://hovorka.biz/

Děkuju za vaše rady.

Mirio
Plaváček
Profil
mirio

Letmým pohledem jsem žádnou chybu nenašel (jaký je obsah souboru robots.txt?) Zkus Googlíka trochu načechrat zde: http://www.google.com/addurl/
mirio
Profil
Plaváček:

robots.txt:
User-agent: *
Disallow: /admin/
Disallow: /clanky/
Disallow: /zaloha/

Addurl už jsem zkoušel snad tisíckrát... :-(
Nox_lbc
Profil
Addurl už jsem zkoušel snad tisíckrát... :-(

Ajaj ;)
woric18
Profil
Zkus ještě tohle možná, pomuže.
User-agent: *
Disallow:
Disallow: /admin/
Disallow: /clanky/
Disallow: /zaloha/
Svajdlenka
Profil
Skus sa zaregistrovat do Google Webmaster Tools a dohodit sitemap pre Tvoje nove stranky. Zda sa mi, ze toto je asi najrychlejsi sposob, ako sa zaindexovat. Alebo druha moznost zaregistrovat sa na nejake forum s vysokym PR, do signature dat odkaz na Tvoje stranky. Mozem Ti doporucit napriklad
http://forums.digitalpoint.com
Sice v anglictine, ale mne to parkrat uz pomohlo. Add URL pre Google je blbost, dokonca som pocul ze stranky dohadzovane cez Add URL, su zaindexovane neskor, ako standardne nacitane stranky cez back linky na inych strankach.
mirio
Profil
Nox_lbc:
To bylo samozřejmě myšleno jako vtip, zkusil jsem to asi pětkrát... :-)

woric18:
Přidat "Disallow:"? V čem by to mělo pomoct?

Svajdlenka:
V Google Webmaster Tools zaregistrován jsem, psal jsem o tom u sebe i článek. Stejně tak jsem v Google Analytics (to ještě dopíšu do prvního postu). To fórum je samozřejmě taky možnost, ale já nechci vypadat jako post-hunter, jen kvůli zaindexování stránek. Ach jo...
habendorf
Profil
Je to divný, nevidím nic, co by mělo vadit.

<meta name="Robot" content="all"> imho je správně "robots", ale v tom na 100% problém není
mirio
Profil
habendorf:
Pravda, pravda! Opraveno. Ale v tomhle problém asi fakticky není... :-(
mirio
Profil
Teď jsem zkusil Yahoo backlink analyzer a našlo mi to 120 backlinků, což podle mě není úplně špatné na web, který je starý 2,5 měsíce nebo se mýlím?
marek_000
Profil *
PR treba kontrolovat jednou za 3-4 mesice. zaregistrovat treba web do vice katalogu / vyhledavacu. Ja jsem cekal na PR treba celych 7 mesicu, mel jsem PR0 a pak najednou PR4 .)))
mirio
Profil
Mě nejde o PR, jde mi indexování v Googlu. Ty linky jsem vyzkoušel jen tak, jestli na mě odněkud něco vede, aby měl Google o důvod více mě začít indexovat...
mirio
Profil
Tady jsem to vše ještě jednou shrnul...

http://hovorka.biz/clanek.php?id=28

..., takže pokud by ještě někdo měl nějaký nápad, ať se, prosím, vyjádří.

Díky všem.

Mirio
Marek Prokop
Profil
Mirio, 2-3 měsíce není zase tak dlouho. Googlu se zřejmě Váš web jeví jako typický spam, v čemž mu dost pomáháte vlobou TLD (na .biz jsem snad nic jiného než spam v životě neviděl), profilem zpětných odkazů (převažují fóra a komentáře) i typem obsahu (konjunkturální témata, o kterých píše několik milionů jiných bloggerů). Dost možná je v tom ještě něco dalšího, nemohu vyloučit ani nějaký technický problém -- tak podrobně jsem to nestudoval.

Buď ještě čekejte, nebo si opatřete nějaký opravdu silný odkaz.
mirio
Profil
Aha, takže to dokonce může být i doménou *.biz? To jste mě tedy moc nepotěšil a přiznám se, že o tom slyším poprvé... Myslíte si tedy, že doména *.biz je špatné (i když bylo ve chvíli registrace jediné) řešení?

K těm tématům - máte pravdu, mé stránky určitě nejsou a nebudou zásadním přínosem pro svět internetu. Píši pouze o čem se mi zrovna chce a ostatní blogy příliš nestuduji. Každopádně je mi jasné, že nepíši nic objevného.

Radíte tedy dále čekat? Stejně je to v podstatě to jediné, co ještě můžu dělat, že...
Smajchl
Profil *
Fakt nevim, kde ste přišli na to, že když má někdo doménu .biz, že je to spam a už vůbec nechápu, proč by to google neměl indexovat. 2-3 měsíce už je docela dlouho, ale googlu takovýhle věci trvaj dlouho, kdyť má nastarosti celej internet ;-)
Darth Nihilius
Profil
Mam nekolik domen .biz, ktere neobsahuji nic co by bylo zásadním přínosem pro svět internetu, a pritom maji PR6, Google s nimi zadny problem nema a indexuje kazdou zmenu cca do 3 dnu.
Marek Prokop
Profil
Netvrdil jsem, že cokoli na doméně .biz je automaticky spam. Jen je prostě na doménách .biz, .info apod. spamu velmi nadprůměrně vysoký podíl, takže Google může být (nevím, zda opravdu je) k těmto TLD adekvátně nadprůměrně nedůvěřivý. Zásadní praktický význam to ale asi nemá, protože Google je nedůvěřivý ke všem novým webům na mladých doménách druhého (a částečně o třetího) řádu. Jeho nedůvěru otupí jen čas (i několik měsíců) nebo autoritativní odkazy (pak stačí třeba jen pár dnů).
Smajchl
Profil *
Tam jde spis o to, ze tyhle domeny sou nejlevnejsi, ja mam nekolik .info a myslim si, ze zacinaj bejt docela popularni (hlavne kdyz se zvoli dobrej nazev)
Smajchl
Profil *
Jo ale fakt je ze ze zacatku to trva dlouho, nez si tech stranek google zacne vsimat (ja sem cekal asi 2-3 mesice) a pak priblizne stejnou dobu, nez sem mel PR1 a pak uz se vzdy cas od casu zvysil :-) a ty intervaly byly cim dal tim vetsi
mirio
Profil
Marek Prokop: Máte pravdu. Zřejmě jediným řešením, jak to urychlit je opravdu silný odkaz. Všechno ostatní už jsem totiž vyzkoušel...

Smajchl: O PR mi nejde, chci prostě jen to, aby mě Google konečně indexoval. Je to asi i o štěstí. Googlebot mě ale např. fascinuje v tom, že za 6 dní v dubnu už u mě byl více než 200x a pořád nic, je to poměrně frustrující, ale už jsem se s tím asi docela smířil, někdy to přijde. Snad...
Coudy87
Profil *
Moje rada zni:
Nainstaluj si do Internet Exploreru Google Toolbar - http://toolbar.google.com
a surfuj chvily na svych strankach...
mirio
Profil
Coudy87: No nevím, Coudy, ale tohle nefunguje určitě. I když se přiznám, že jsem to (čistě ze zouflaství) skutečně zkusil... :-)
mylan
Profil
Keď si nechám zobraziť hlavičky webu, tak index vracia správny status 200, ale jednotlivé články vracajú chybovú hlášku 302(Moved Temporarily). Nemôže byť problémom u google toto... Alebo vidím blbé hlavičky len ja?
Blesk
Profil *
Ahoj, koukám koukám a je to jasný .... prvním základem pro SEO je aby na každé stránce byl jen jeden tag H1 ... myslím že to bude tím ... taky jsem měl stejnou zkušenost :( [bohužel] ...
Marek Prokop
Profil
prvním základem pro SEO je aby na každé stránce byl jen jeden tag H1

Blesku, dělal jste si nějaký průzkum, na kolika stránkách zaindexovaných v Googlu je právě jeden tag H1? Myslíte, že jich je víc než pět procent?

(Kontrolní otázka: Kolik tagů H1 je na této stránce?)
AlešD
Profil
Na kontrolní dotaz odpověď zní: 0. Jinak, nevíte někdo, kde vzniklo (kdo vymyslel) pseudopravidlo jedno H1 na stránce ani o jedno méně, nebo více?
Marek Prokop
Profil
Pravidlo jednoho H1 na stránce pravděpodobně pochází z chybné interpretace doporučení W3C, které říká: "There are six levels of headings in HTML with H1 as the most important..." V angličtině se při této formulaci bohužel ztrácí mluvnické číslo, takže to spolu se superlativem svádí k výkladu "jeden nejdůležitější".

Ještě zajímavější ovšem je, kde vznikl mýtus, že je H1 důležité pro SEO. Moje soukromá teorie je, že SEO experti (kteří, mimochodem, HTML obvykle moc neumějí) odjakživa zdůrazňovali důležitost hlavního nadpisu a pak se toho chytl nějaký kodér a dospěl ke zkratu hlavní nadpis = H1. Od té doby se tento mýtus lavinovitě šíří, takže už dospěl i do letošních Fishkinových Ranking Factors.

Pikantní je, že se letos pár respondentů vyjádřilo, že už je to méně významný faktor než dřív, ačkoli v předešlé verzi samostatně vůbec nebyl. Psychologie myšlenkových zkratů pod vlivem masových mýtů je půvabná :-)
mirio
Profil
mylan: To je zvláštní. Nemůže to být tím, že mám nastavené přesměrování na adresu bez www?

Blesk: Tohle je mýtus, pár článků už jsem na toto téma četl, ale všechny vařily z vody.

Marek Prokop: Přesně, jak píšete v první odstavci. Třetí odstavec je k pousmání... :-)
AlešD
Profil
Marek Prokop:

díky za obšírné (a vtipné vysvětlení), myslel jsem si to.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0