Autor Zpráva
Pendolíno
Profil *
Zdravím,

Zajímalo by mě toto:
Když mám na Mainpage iframe, sežere mi tento iframe část ranku? Totiž předá mainpage kus ranku taky tomuto iframe a klesne tím rank, který se předává zbylým odkazům?

Chtěl bych provést toto:
Odkazy na mainpage, které míří dovnitř mého webu a přitom jsou to nedůležité jednostránkové sekce chci dát do neindexovaného iframe, aby neužírali rank těm důležitým odkazů, které míří na hluboké a rozvětvené sekce. Takže místo abych mířil na 10 odkazů, z nichž je 5 "k ničemu" ale musí tam být, budu mířit na 5 odkazů a 1 iframe.

Co vy na to? Co si o tom myslíte?
Shadowwolf
Profil
Myslím si o tom, že je to cele blbost. Pokud by mělo být celé SEO jen o tom, že si každý spočítá rank tak by bylo o ničem. Možná ti to pomůže o několik málo míst, ale k čemu ti to bude? Radši si sežeň pár kvalitních externích linků dovnitř tvého webu, ne jen na homepage.
Pendolíno
Profil *
Díky,
To je celkem jasné. Ačkoli nejsem žádný SEO SEM profík, vím, že je to složitá, dlouhodobá záležitost a externí odkazy udělají mnohem více, ale chci to pojmout komplexně - tedy vč. validního webu dobré struktury atd..

Ale stejně si myslím, že to blbost není. když bude mít mainpage PR 6 a odkazuje na 12 stránek, tak na každou "pošle" 0,5 PR. Když bude mít ale PR 6 a bude mířit na 6 stránek, tak každé předá 1 PR a ty hlubší stránky budou mít větší vážnost a odkazovat zase zpět na mainpage. Tím nechci říct, že bych byl škrt na odkazy jinam, jen si myslím, že když odkaz na jiný web dám přímo na mainpage, "užere" tím celému mému webu - pakliže je to hluboký web.

Jen pro zajímavost:
Myslím si, že když mám 100 stránek zevnitř webu, které všechny míří na mainpage, ale zároveň každá z nich míří na 30 dalších stránek, je to jako by na mainpage vůbec nemířili.

Ale samozřejmě, největší lákadlo je kvalitní a čtivý aktualizovaný obsah. Zkrátka jsem jen perfekcionalista no :-)
Shadowwolf
Profil
řekněme, že kdyby to tak bylo tak by všichni používali frames:-))). Největší lákadlo je jeden link ze stránky s PR8-9
Pendolíno
Profil *
Právě, jsem průkopníkem nové finty, budu ve slovníku :-))
Lákadlo to je velké, ale když ta stránka odkazuje na 150 dalších stránek, tak už to přece taková výhra není ...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0