Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Nazdar

jaký je rozdíl v Referring Source v google analytics mezi zdroji označenými [organic] [referral] a ještě [not set].
Nejsem z te nápovědy úplně nejchytřejší.
Když mi potom reffering source ukazuje třeba
google[organic]
google.cz[referral]
jaky je mezitim rozdil?

Dik
Yuhů
referral jsou odkazy, to jako že někdo klikne na normální odkaz
organic jsou přístupy z vyhledávačů.

Taky teď koukám, že mám přístupy označené jako google.cz a jsou to referrals. Například za březen jich mám 372 z celkem 380 tisíc návštěv (jak je počítá GA), takže méně než promile. Nevím, co to je, bude to nějaká chyba nebo možná přístupy do googlích archivů, nevím.
Marek Prokop
Všimnul jsem si toho už dřív a nedělá to jen pro Google.cz, ale i pro jiné Googly. Asi opravdu nějak rozlišuje hledání ve vyhledavači Google a prokliky z jiných aplikací. Těch je na doméně Google.com i Google.cz hodně.

Přístup přes googlí archivy se většinou loguje jen pod číselnou IP adresou.
Bruno Vox
Profil *
Mám pocit. že jsou to přístupy z adsense,...
Marek Prokop
Přístupy z AdSense jsou z domény googlesyndication.com.
Anonymní
Profil *
Já sem se ještě ptal i tady http://blog.dobryweb.cz/zaklady-prace-s-google-analytics-3-dil/
Dole, v diskuzi. Myslim, že ta odpověď je docela zajimavá, tak jestli chcete, tak se podivejte.
Marek Prokop
Čím je odpověď na blog.dobryweb.cz zajímavá resp. jiná, než co už zaznělo tady? Uniká mi něco?
Jarek Jesenský
Profil *
Chápu Vaše dotčení z odkazu na konkurenci, ale je to velmi jednoduché: tady nikdo neodpověděl na část dotazu s [not set], tam ano a to zajímavě, i když ne zcela vyčerpávajícím způsobem (netuším, jakou chybu mohu dělat, ani jak ji napravit).
Vladosik
Chápu Vaše dotčení z odkazu na konkurenci
To tady opravdu nikoho netrápí. Tato diskuze ani konkurenci nemá...
quinux
Vladosik
To tady opravdu nikoho netrápí. Tato diskuze ani konkurenci nemá...
Né konkurence diskuzi, ale konkurence vůči H1 (Marek Prokop) ;o)
Vladosik
quinux
Ach tak:-) Ale myslim ze to uzivatele Marek Prokop take netrapi. Osobne tu odpoved na Dobrý web také nepovažuji ničím za zajímavou...
Marek Prokop
Jarku, odkazy na konkurenci mi opravdu nevadí, ostatně sám na konkurenci docela často odkazuji. Problém je, že odkazovaný článek ani diskuse u něj problém nijak neřeší. Je ale dobře, že jste toto vlákno oživil, protože už jsem mezitím s kolegy přišel na to, v čem je problém. Záleží totiž na pořadí, v jakém jsou vyhledavače v poli uvedeny. Když je

_uOsr[sid]="seznam"; _uOkw[sid++]="q";
_uOsr[sid]="seznam"; _uOkw[sid++]="w";

na začátku, a teprve za tím ostatní vyhledavače, funguje to dobře a v klíčových slovech se (not set) neobjevuje, ani Search.com nekrade návštěvy Seznamu.
Vladosik
Marek Prokop
Hm, to už je zajímavější, já také děkuji za zprávu ohledně toho problému.
Jarek Jesenský
Profil *
Díky Marku za odpoveď, která věřím potěší vícero čtenářů :-). Až jednou rozklíčuji ty vzorce, budu se i já laik cítit lépe ;-).
Fujrer
Profil *
_uOsr[sid]="seznam"; _uOkw[sid++]="q";
_uOsr[sid]="seznam"; _uOkw[sid++]="w";

... záleží na pořadí v poli? V jakém? Myslíte v GA kódu? Myslel jsem, že není třeba tam toto už doplňovat.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.