Autor Zpráva
Knopi
Profil
Ahoj, nevěděl jsem kam toto téma zařadit, protože souvisí spíše s přístupností a použitelností. Protože se jedná o title, tak ho uvádím zde.

Například odkaz na hlavní stránku, který na webu slouží jako klikací logo (span, "obrázek" efektně překrývá text):

<h1><a href="/">Jarmila Loukotková<span title="Jarmila Loukotková - hlavní stránka"></span></a></h1>

Všiml jsem si, že většina lidí zapisuje title do spanu, přijde mi to zhlediska přístupnosti jako průšvih. Protože odkaz, pokud text nevystihuje jeho cíl - použijeme pro doplnění informací v title. Hlasové čtečky totiž umějí spolupracovat s odkazy a title. Podle mě by celá opičárna měla vypadat nějak takto:

<h1><a href="/" title="Jarmila Loukotková - hlavní stránka">Jarmila Loukotková<span></span></a></h1>

Takže, jak to je? Když bych to nechal jako většina, tak uživatelé v prohlížeči uvidí tooltip, ale myslím si, že tam není potřeba. Jaký na to máte názor?
Railbot
Profil
To dej třeba do obojího, když je pr otebe takové dilema :) Je to úplně šumák.
Marek Prokop
Profil
Šmarjá, Knopi, Vy jste si dělal nějaký reprezentativní průzkum, jak většina lidí používá title v odkazu na úvodní stránku? Mně ten podle Vás většinový způsob připadá úplně nesmyslný.

Zároveň mi ovšem připadá dost nesmyslné také uzavření textu, jehož účelem je odkázat na jinou stránku, do prvku H1.

Proč prostě neuděláte

<a href="/"><img ... alt="Jarmila Loukotková - hlavní stránka" /></a>

To by bylo nejpřístupnější, nejjednodušší a z hlediska SEO zcela OK.
Knopi
Profil
Railbot: Podle mě to není úplně od věci. Vem si, že na stránce budeš mít třeba 5 x odkaz (Jarmila Loukotková) a když si uživatel s hlasovou čtečkou zapne funkci, kde uvidí pouze odkazy - bez title u odkazu nepozná který kam vede..., to mi nepřijde jako šumák. :o)

Strčit title do obojího je, ale dobrý nápad. :o)
Knopi
Profil
Marek Prokop: Nedělal, snážím se o přístupnější variantu. Psal jsem, že se jedná o klikací logo. Text je skrytý pod obrázkem. Jedná se také o dekoraci, proto obrázek vkládám v css. Tvé řešení je naprosto vpořádku, ale držme se mého případu.
Railbot
Profil
Začínám tu cítit dalšího zapšklého páprdu :o)
Knopi
Profil
Railbot: Oh, díky. Omlouvám se, že myslím i na handicapované uživatele. Každopádně jsem to vyřešil a cítím, že je to tak správně. Takže páprda končí toto téma.
anonym
Profil *
Klikaci logo muze bejt jen nejakej div a anchor, logo je na vsech strankach stejne, smysl H1 je imho nadpis dane stranky :)) takze by v nem nemelo bejt logo ale neco specifickeho dane url
Kangoo
Profil *
pojmenujem věci pravým jménem, prostě se snažíš o podvádění a skrývat H1 , který bude obsahovat klíčová slova pod obrázek
Railbot
Profil
anonym
Klikací logo se běžné skládá z h1, anchoru a spanu. Žádný div k tomu není potřeba. Ten h1 je tam právě místo loga pro případ vypnutých stylů/obrázků. Logo bývá jako pozadí v CSS. Stručně vysvětleno.

Kangoo
Evidentně jsi zcela mimo mísu. Zjisti si, co je klikací logo a jak se dělá. Potom se nebudeš jevit nad skrýváním h1 pod obrázek.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0