Autor Zpráva
Drilly
Profil *
Mám příklad: je relativně slušná poptávka, je silná konkurence, mám odhodlání a nemám moc peněz v kapse, které bych chtěl investovat třeba do Sklik, Etargetu či jiné placené reklamy. Jsem shopen postavit a dostat lidi na web jenom díky Seo?
Casero
Profil
Drilly
Ano.
Vladosik
Profil
Casero
Neodpovídal bych tak jednoznačně

Drilly
Tohle mi docela přípomína mojí situaci, kdy se podílím na tvorbě obchodu. Reklamy nepoužíváme a snažíme se spoléhat na SEO, ikdyž neříkám že "super skvěle". Nevím co přesně pro Tebe znamená "relativně slušná poptávka", ale my nabízíme zatím PC sortiment a luxusní domácí kina a dostat tam lidi, ba co víc prodat je úkol velmi, ale opravdu velmi těžký...
anonym
Profil *
Lze pokud je na danem webu dostatecne unikatni obsah a jedna se o ne prilis konkurencni prostredi. Napriklad eshopy s PC jsou opravdu vysoce konkurencni prostredni s malo unikatnim obsahem.
klik
Profil *
Z mého pohledu coby zákazníka jsem ochoten prolistovat tak čtyči až deset stránek výsledků hledání, když hledám nějaký výrobek. Do vyhledávače se snažím zadat pokud možno co nejpřesnější název zboží např. "domácí kino SONY EP-123" a pak vybírám z výsledků především ty firmy u kterých je mnou zadaný kompletní název. Dokáže mě vytočit, když mi vyjede firma "domácí kino SONY" a o dva řádky níže "myčka EP-123". Z vybraných firem si udělám obraz o cenách, a o firmách. A nakupuji.
souki
Profil
klik
Tak to by mě nebavilo... já osobně kouknu na první stránku výsledků, bleskově sjedu kdo má nejhezčí titulek a popisek. Vlezu na obchod a když má hnusnou grafiku, rámy nebo podobně tak jdu jinam. Zkontroluji cenu a objednám :)
Drilly
Profil *
souki to mě taky né. Já projud pouze první stranu, když nenajdu tak až pak další. Konkrétně se mi jedná o prodej dětských autosedaček.
Marek Prokop
Profil
Drilly, copak o to, podstatnou část návštěvnosti elektronického obchodu opravdu jde získat jen pomocí SEO, jenže:

1) Buď sám SEO velmi dobře ovládáte, ale pak byste se takto asi neptal, nebo

2) zaplatíte za SEO někomu jinému, ale pak Vás to zpočátku bude stát víc a vložené náklady se Vám zřejmě vrátí o něco později, než kdybyste použil PPC reklamu ve vyhledavačích (Sklik, AdWords).
Bruno Vox
Profil *
Drilly brácha má šanci už jen tím, že je odhodlanej. A se seo? To spolu nějak zvládneme. Viď Michale.
meca
Profil
Navíc internetové obchody mají tu výhodu, že tu existuje snad miliarda a půl nejrůznějších katalogů obchodů a srovnávačů cen, díky nimž jde získat mnoho návštěvníků (a zákazníků) zcela zdarma... Kéž by si to jednou obchody uvědomily ;)))
Petr Tichý
Profil
meca
A lidé zakládající internetové obchody mají tu výhodu, že je tu mrtě lidí, kteří je rádi (a zdarma) odkážou na ten jistě nejlepší katalog a srovnávač cen :o)
quinux
Profil
meca
Kéž by si to jednou obchody uvědomily
Ony si to obchody uvědomují, ale provozovatelům těchto katalogů mnohdy trvá dlouho než je vůbec zařadí. Nemluvě o tom, že některé unikátní portály vyžadůjí svůj vlastní formát XML exportu.
meca
Profil
Petr Tichý
Na ten nejlepší katalog a srovnávač cen? Taky bych chtěl jednou takovej mít... Jen tak na takové to domácí - hraní -;)

quinux
> provozovatelům těchto katalogů mnohdy trvá dlouho než je vůbec zařadí

Pošli mi odkaz a za tři minuty seš zařazenej ;)

> některé unikátní portály vyžadůjí svůj vlastní formát XML exportu.

To si nemyslím. IMHO tu po čechách kolují pouze dva různé exporty, které jsou si dost podobné... Kdoví, zda vlastně nejsou stejné ;)
Petr Tichý
Profil
Na ten nejlepší katalog a srovnávač cen? Taky bych chtěl jednou takovej mít... Jen tak na takové to domácí - hraní -;)
Jistě. Všichni víme ;)
meca
Profil
Petr Tichý
-;)
quinux
Profil
meca
Pošli mi odkaz a za tři minuty seš zařazenej
Do tvého katalogu asi těžko ;o) Neříkám, že u všech to trvá dlouho.


To si nemyslím. IMHO tu po čechách kolují pouze dva různé exporty, které jsou si dost podobné... Kdoví, zda vlastně nejsou stejné
Kolují hlavní dva nejčastější XML formáty: seznam/jyxo a centrum (a stejné nejsou tím si můžeš být jist)
Pak jsem narazil ještě na minimálně dva katalogy, které požadovaly odlišný formát (bohužel si již nevzpomenu na adresu)

Je, ale pravda, že ti rozumnější tvůrci těchto služeb se drží nejčastěji seznam/jyxo formátu :)
meca
Profil
quinux
No, tak přiznávám, že není úplně stejný, ale je fakt, že Centrum tam má sic více tagů (categorytext a kdoví jaký pytloviny), ale dá se použít i pro Seznam, tudíž ta odlišnost není zas tak markantní.

> Do tvého katalogu asi těžko ;o)

Tak se vsadíme. Pošli mi obchod s elektrikou (resp. jeho výstup) a já ho do tří minut přidám ;)
quinux
Profil
meca
Tak se vsadíme. Pošli mi obchod s elektrikou (resp. jeho výstup) a já ho do tří minut přidám
Tak, kdybych měl obchod s elektrem tak už u tebe asi sem, ale cizí obchody ti tam posílat nebudu :-D
anoa
Profil *
meca to mě zajímá napiš více info. Jak můžu přidat svůj shop do takového sytému.
meca
Profil
anoa
Inu, není to žádná věda - ba spíš naopak...

Ve výše uvedeném odkazu si najdeš katalogy internetových obchodů a tam jednoduše tvůj shop registuješ. Z nepochopitelných důvodů jsou tyto katalogy celkem navštěvované, tudíž ti tam chodí návštěvníci a všechno je většínou ok...

Pak si ale najdeš "vyhledávače zboží", kde už to je trochu složitější v tom, že musíš mít XML výstup o kterém získáš víc informací na jednotlivejch "vyhledávačů" ... S ním se pak registruješ a návštěvníci ti v kvantech chodí na jednotlivý produkty.

To vše zdarma, tudíž se má cenu registrovat minimálně ve všech zmíněných službách... I v těch s malým PR. I v těch s "černým" pozadím... -;)

PS: Neví někdo, jaká je tak přibližně konverze z takovýchto služeb?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0