Autor Zpráva
Charles
Profil *
- Mám web A kde nabízím určité své služby.
- Nyní jsem na subdoméně webu A (nastroj.A.cz), spustil web druhý pouze s volně přístupnými nástroji.
- Zakoupil jsem přímo doménu druhého řádu tedy nastroj.cz

Z hlediska přínosu pro oba weby je lepší mít společnou doménu a provozovat je pod jedním webem tedy se subdoménou, nebo každý zvlášť se vzájemnými odkazy?
Jak by se rozděloval PR kdybych měl z nastroj.cz trvalé přesměrování na nastoj.A.cz na úrovni DNS (HTTP/1.1 301 Moved Permanently)?
Je dobré prezentovat a odkazovat na doménu, která stejně nakonec přesměruje na skutečné místo?

Zvolil bych subdoménu, myslím že by měla největší přínos pro web A, a o to mi jde.

Děkuji za Vaše názory.
DoubleThink
Profil *
Jak by se rozděloval PR kdybych měl z nastroj.cz trvalé přesměrování na nastoj.A.cz na úrovni DNS (HTTP/1.1 301 Moved Permanently)?
Nijak - celý by se přenesl na druhou doménu.

Je dobré prezentovat a odkazovat na doménu, která stejně nakonec přesměruje na skutečné místo?
Záleží na tobě. Propagované aktualne.cz se taky směřuje na aktualne.centrum.cz.

Zvolil bych subdoménu, myslím že by měla největší přínos pro web A, a o to mi jde.
Z logiky věci bych nástroje webu A dal do jeho subdomény - kromě této logické výhody je to taky levnější (zadarmo).
Marek Prokop
Z hlediska přínosu pro oba weby je lepší mít společnou doménu a provozovat je pod jedním webem tedy se subdoménou, nebo každý zvlášť se vzájemnými odkazy?

Na to neexistuje universální odpověď. Někdy je lepší to, jindy ono. Soustředění se na jeden web/doménu je vhodnější asi o něco častěji než rozdělení na více webů.

Nijak.

Není to dobré.
Charles
Profil *
Děkuji za přínosné odpovědi, škoda že neexistuje jednoznačná odpověď...

Ale když si to převedu třeba na české portály, tak je mi také sympatičtější:
seznam.cz, mapy.cz, novinky.cz
oproti
centrum.cz, supermapy.centrum.cz, aktualne.centrum.cz

Když umístím ten nástroj na subdoménu webu, jehož úvodní stránka má PR 4 a doména je stará přes 2 roky, tak to pomůže vyhledatelnosti nástroje, oproti úplně nové doméně bez zpětných odkazů, že?
Darth Nihilius
Když umístím ten nástroj na subdoménu webu, jehož úvodní stránka má PR 4 a doména je stará přes 2 roky, tak to pomůže vyhledatelnosti nástroje, oproti úplně nové doméně bez zpětných odkazů, že?

ne
Charles
Profil *

ne

Jakto?
Darth Nihilius
Jakto?
Kdyby to takhle fungovalo, byly by na prvnich mistech vyhledavani stranky na subdomenach freehostu, jejichz domeny 2 radu jsou vetsinou hodne stare a maji vysoky pagerank. Coz se nedeje.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.