« 1 2 »
Autor Zpráva
Mustafa Ibrahim
Profil *
Považuje se prosím umístění klíčových slov, opatřených h1, do patičky ještě za čistou praktiku nebo je to již praktika hodná penalizace ze strany vyhledávače?

Jeden z konkurenčních webů tuto praktiku použil a rázem se před nás dostal ve výsledcích vyhledávání na Seznamu a koukal jsem, že si polepšil i na Googgle (ostatní nesleduji).

Osobně se mi tato praktika nelíbí a ani ji nehodlám používat (jinak bych to sem ani nepsal).

Díky za odpověď.
klik
Profil *
Je pouze na rozhodnutí tvůrce webu, kam si jaký nadpis umístí. Na pováženou by bylo, kdyby to byl skrytý text.
Mustafa Ibrahim
Profil *
Není skrytý - bohužel :)
Hm..., takže vytapetovat patičku klíčovými slovy psanými drobným fontem v odstínu, který nejde málem přečíst, opatřit patřičnou váhou h1 a je to. To SEO tedy není zase taková magie. ;)

Podobnou praktiku už jsem viděl i na jiném webu, tam to bylo to samé, jen slova nebyla v patičce, ale v postraním boxu - trošku nápadné, ale funkční. Tuším, že tam byla narvaná i klíčová slova konkurence - přímo názvy konkurenčních firem, to už mi zase tak fér nepřijde, nu což.

Jinak díky za reakci!
tiso
Mustafa Ibrahim - u vyhľadávačov to takto prejde, ale osobne by som to nepoužil...
Mustafa Ibrahim
Profil *
tiso - hm..., já též ne, ale celkem zamrzí ty hodiny strávené nad obsahem, optimalizací, budování nevím čeho a pak přijde diletant, naháže to do patičky s h1 a má vystaráno.

Zase tolik nebrečím - sedadilo nás to o jedno místo, ale je to povyneslo nejméně o 5.
A to jsem si bláhově myslel, že h1 je značka pro hlavní nadpis a né nástroj pro použití klíčových slov v patičce. :)
klik
Profil *
Mustafa Ibrahim
ale také se najdou lidé kterým se to nelíbí a dají to vědět na příslušné vyhledávače, aby oni sami rozhodli, jestli to již nazavání skrytým textem.
Mustafa Ibrahim
Profil *
klik - tak jako přečíst to jde v pohodě (světle šedá na o něco tmavším šedém pozadí), skrytý text to rozhodně není, jen jsem chtěl vědět, zda-li je to ještě normální praktika nebo to již smrdí.

Z vašich názorů jsem si udělal závěr, že opatřit h1čkou klíčová slova v patičce nebo kdekoliv jinde - je dovoleno.
Buď vymyslím protitah nebo se tomu budu muset přizpůsobit. :(

Nejsem žádný "webprofík", pouze spravuji svůj web a rozhlížím se kolem sebe - nespím. :)
MichalekII
Profil *
Mustafa Ibrahim no když dáš stížnost, nebo dotaz na administrátyry vyhledávačů tak ti třeba dají zapravdu a sejmou je, nebo ti zapravdu nedají a nestane se nic ... nic horšího se dopravdy stát nemůže ...
Mustafa Ibrahim
Profil *
MichalekII - tak takhle fakt ne, už za komančů jsem měl trojku z chování a v posudku poznámku o svém výroku, že nejsem žádnej komunista a práskač. :)

Psal jsem, že ten text není skrytý - šlo mi spíše o praktiku jako takovou.

Objevil jsem další web, který používá obdobnou záležitost - nemaj to sice v patičce nýbrž v levém boxu (dole), ale jinak je to dost podobné: kuchyne-oresi.cz
A včíl mudrujte - zařadit do svého repertoáru či nezařadit. :)
Výsledky webů, které zařadili hovoří pro ano - že by nová móda?!
Plaváček
Mustafa Ibrahim

Zeptej se sám sebe takto: má tento nečitelný - téměř skrytý - text význam, byť sebemenší, pro návštěvníka webu?
Mustafa Ibrahim
Profil *
Plaváček - odpovím si samozřejmě sám, když se to dobře zaobalí, tak želbohu má :(
Z čehož pramení, co není zakázáno - je dovoleno, škoda.

A HáJedničky by si měli tedy co nejdříve opravit definici pro h1 ve své hlavičce:
"H1: značka jazyka HTML pro hlavní nadpis internetové stránky" - zmýlená neplatí :)
klik
Profil *
Mustafa Ibrahim
přinejmenším je tam stylovaný H1 s úmyslem jeho skrytí. Udělej to samý a uvidíš, že tě prásknou.
Vladosik
Mustafa Ibrahim
Ja bych v tomto pripade jednoznacne pouzil tento formular http://fulltext.seznam.cz/url.py/reportScreen a cekal co se stane... To je jako bych si nastyloval H1 na normalni odstavec a psal vsechno do nej:-) Jsou to nekale a nedovolene praktiky a pravda je na tve strane.

Zalovat se nema, ale hlasit se to musi...:-)

btw. Ted jsem ten formular pouzil napriklad i pro to, ze mi prisel email s jednou nabidkou (normalni spam), coz o to, normalne bych to nechal plavat. Ale kdyz tam drze napsal, ze muj email byl vzat z verejnych zdroju a proto mi pisou , namichlo me to (kruci cely internet je prece verejny, a to jeste neznamena, ze muzu posilat spam na vsechny adresy ktery najdu). Jim jsem odepsal a napsal jsem seznamu:-) Dnes mi z te firmy odepsali, ze se omlouvaji a uz mi nanapisou:-)))
Plaváček
Mustafa Ibrahim

Zbytečně přeceňuješ sílu nadpisu H1. Z webu kuchyne-oresi.cz čiší fakt, že optimalizaci dělali jacísi SEO šamani, kteří o skutečném SEO vědí prd.

Pokud ti mohu něco doporučit, jejich příkladu nenásleduj.
Mustafa Ibrahim
Profil *
Vy mě nahlodáváte kluci, lepší teplej bonz než falešný kamarádství, ale jedná se skutečně o nedovolenou praktiku?!

klik - "Je pouze na rozhodnutí tvůrce webu, kam si jaký nadpis umístí."
- to by se dalo i pochopit

Plaváček - ...má tento nečitelný - téměř skrytý - text význam, byť sebemenší, pro návštěvníka webu?
- to je dvousečný

Vladosik - To je jako bych si nastyloval H1 na normalni odstavec a psal vsechno do nej
- v tomhle příměru ta praktika jednoznačně smrdí

Na každém šprochu pravdy trochu... a teď babo raď. :)
Mustafa Ibrahim
Profil *
Plaváček - Z webu kuchyne-oresi.cz čiší fakt, že optimalizaci dělali jacísi SEO šamani, kteří o skutečném SEO vědí prd.

S tím nezbývá než souhlasit, ale co to dělá s výsledky (nejen na Google) je taky bez debat:
http://www.google.com/search?hl=cs&client=opera&rls=cz&q=kuchyn%C4%9B& btnG=Hledat&lr=

Síla H1 není jistě všemocná, ale na "vlastní oči" jsem viděl, jak vyšplhali vzhůru tím přidáním slov v h1 do patičky.
Mustafa Ibrahim
Profil *
Plaváček - Z webu kuchyne-oresi.cz čiší fakt, že optimalizaci dělali jacísi SEO šamani, kteří o skutečném SEO vědí prd.

S tím nezbývá než souhlasit, ale co to dělá s výsledky (nejen na Google) je taky bez debat:
http://www.google.com/search?hl=cs&client=opera&rls=cz&q=kuchyn%C4%9B& btnG=Hledat&lr=

Síla H1 není jistě všemocná, ale na "vlastní oči" jsem viděl, jak vyšplhali vzhůru tím přidáním slov v h1 do patičky.
Mustafa Ibrahim
Profil *
Omlouvám se za repete, nějak se to kouslo a rázem je to tady dvojmo. :(
venca163
Mustafa Ibrahim
z mého pohledu je to, co dělá kuchyne-oresi.cz, podvodná technika...prostě mají na každý stránce celý odstavec textu uzavřený v h1 plný klíčových slov (i třídu, kterou dali tomuto h1 nazvali "keywords")...opravdu fikaně to nadepsali "U nás najdete:"...vliv na vyhledávače je dle mě přinejmenším značný
Vladosik
Mustafa Ibrahim
Muj nazor hned co jsem si precetl prvni prispevek. Nadpis H1 ma semanticky jasne dane, pro co a kdy se ma pouzivat. A v tomto pripade neni proste pouzit spravne. To co se v tom boxu dole nachazi neni zadny nadpis, ale cilena optimalizace pro vyhledavace a to je to, co pise seznam:

"Na webu se objevují stránky cíleně a podvodně optimalizované pro vyhledávače, které uživatelům nepřinášejí žádnou hodnotu. Takové stránky označujeme jako spam."

Protoze me toto samotneho zajima, vyresil jsem tvoje dilema jestli prasknout nebo ne a seznamu jsem to jiz napsal... Ted jeste google:-)
Mustafa Ibrahim
Profil *
venca163 - jj, tak nějak to vidím taky, jen mě teď trošku mrzí, že jsem do toho zatáhl kuchyne-oresi.cz, páč ty nejsou vůbec mým kamenem úrazu - půjčil jsem si je pouze jako příklad.
Pardon kluci.
Railbot
vyresil jsem tvoje dilema jestli prasknout nebo ne a seznamu jsem to jiz napsal... Ted jeste google:-)
pravý Čech se nikdy nezapře, práskná kde na koho, i když se ho to netýká, ale hlavně, že může bonzovat...
Tím se nezastávám žádných pochybných SEO technik a jejich autorů, ale pokud to není tvá věc a může ti to být s klidem úplně jedno...
Vladosik
Railbot
Neni mi to jedno. Oroduju za cistsi internet:-))
Mustafa Ibrahim
Profil *
Railbot - ale pokud to není tvá věc a může ti to být s klidem úplně jedno...

no..., ono zase když se tohle "rčení" převede do reálného života, tak to pak dopadá tak, že dva vejři kopou těhotnou ženu do břicha a kolemjdoucí otáčej hlavu na druhou stranu.

Čímž neříkám, že není lepší se držet hesla neznám, nemám, nevidím, neslyším, ale...
Railbot
Mustafa Ibrahim
Jenže já jsem nepsal nic o přenášení do reálného světa. Ale i tak, ty se lidem divíš? Dnes nevíš, kdo na tebe vytáhne pistoli a udělá ti díru do hlavy. Určitě všichni známe ten populární případ, kdy to za bílého dne v centru hlavního města podobně skončilo. A jak se říká, hrdinů jsou plné hřbitovy. Bohužel. Krutá realita. Konec OT.
smajli
SEO marketing bude mít problémy
Mustafa Ibrahim
Profil *
smajli - SEO marketing bude mít problémy

až tak?
YoSarin
<OT>
Plaváček
optimalizaci dělali jacísi SEO šamani
Že by ono "Huhle, huhle, huhle, dostanem tě Google"? ;)
</OT>
K tématu - obecně pod podvodnou praktikou chápu cokoli, co je určené primárně pro vyhledávač a ne pro uživatele - čiliže IMHO je to podvodná praktika.
Mustafa Ibrahim
Profil *
SEOPRPOV?
Na první pohled to tak vypadá... :)

Jsou někde k nahlédnutí jasně definovaná pravidla, co je již považováno za podvodnou praktiku?
YoSarin
obecně pod podvodnou praktikou chápu cokoli, co je určené primárně pro vyhledávač a ne pro uživatele
To je nepřesné - třeba google site map by pak byla taky podvodná praktika - tak to přeformuluju:
Obecně pod podvodnou praktikou chápu jakýkoli prvek na stránce, jehož obsah je určen primárně pro vyhledávač a pro jehož umístění neexistuje žádný jiný důvod
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.