« 1 2
Autor Zpráva
habendorf
Profil
YoSarin: Takže třeba meta keywords :o)
YoSarin
Profil
habendorf
Takže třeba meta keywords
To bych neoznačil za prvek na stránce ale za součást kódu. :-)
Mustafa Ibrahim
Profil *
No jo, jenže to je stále dvousečné - každá strana na to může mít jiný náhled a pokud tedy neexistují jasně definovaná pravidla, musel by pro vynesení rozsudku zasednout Nejvyšší soud nebo alespoň rada starších. :)

To, že "pro umístění neexistuje žádný jiný důvod" zajisté neobstojí, poněvadž jak všichni víme - důvod se vždycky najde.
Uf, to je zase polemika - někdo by to měl rozseknout.
YoSarin
Profil
Mustafa Ibrahim
No, k nejvyššímu soudu bych to nehnal. :)
Je na vyhledávačích jak k tomu budou přistupovat - každý může dle vlastních pravidel.
Mustafa Ibrahim
Profil *
Tak to jsem potřeboval slyšet..., nezbyde než se rozpomenout na svůj původ a dle místní tradice, každou podezřelou praktiku, řádně nahlásit. :)
Plaváček
Profil
Mustafa Ibrahim

Tak jinak. Doporučuji jako úvod ke skutečnému SEO tyto dva články:

http://www.lupa.cz/clanky/seo-spam-zneuzite-umeni/
http://www.lupa.cz/clanky/seo-a-praseo/

(a komentáře k nim včetně zajímavých linků).

Pokud se vrátíme k těm ořechovým kuchyním, tipnul bych si, že metoda, kterou zvolili, je klasické praSEO a je také ze strany vyhledávače snadno postižitelná a smrdí penalizací (pokud je nějaký dobrák práskne).
Plaváček
Profil
Mustafa Ibrahim

Jo, a ještě jeden bezva odkaz: http://www.vitdlouhy.cz/weblog/2004/07/seo-neni-veda.php
milan_hk
Profil *
Koukám na tu H1 u firmy oresi a je smutný, že už jim dochazí zajímavá kličová slova. Tak pišou do H1 i svoji konkurenci, která si myslím na českém trhu vypracovala svoji značku perfektně a to ne jen díky internetu. A proto má docela zajímavé přístupy i z vyhledávačů. Zjišťuju poslední dobou, že lidé optimalizujou své weby i na jméno konkurence nebo na jejich překlepy ve jménu. Každej přístup dobrej přístup.Atraktivní klíčová slova v každém oboru jsou omezená. A pěstovat si přístupy na jméně konkurence mě připadá ubohý.
Mustafa Ibrahim
Profil *
Děkuji Plaváčku! Poučného čtiva není nikdy dost.
Jak jsem již uvedl, nejsem žádný "weprofík" tj. neživím se prací ve vašem oboru, nýbrž se snažím v rámci svých možností starat o svůj firemní web. Základy jsem myslím již zvládl a chápu, že SEO se nedá oddělit od dalších důležitých věcí a hlavně, že je to nikdy nekončící běh.

Boj jednotlivce je občas velmi vyčerpávající, ale baví mě to a to mě drží nad vodou.
Na Seznamu, Googlu, Jyxu... se mi na, pro mě důležitá, klíčová slova daří okupovat přední pozice (zpravidla 1. - 5. místo), což myslím mohu v mém případě považovat za slušný výkon.
Tam kde se nedaří či potřebuji rychlejší efekt, doplňuji Sklikem a AdWordsem.

Protože vím, kolik za tím stojí práce a hlavně času, si vážím i každé rady či reakce člověka, jako jste Vy, který je jistě vytížen nad rámec toho, co jsou běžní lidé schopni vůbec pochopit.

Svůj dotaz jsem sem nepoložil s úmyslem někoho bonzovat, spíše mě zajímal názor fundovaných.
Možná došlo ke zbytečné zápletce (i když plodná diskuze je dobrá věc) a měl jsem svůj dotaz definovat jasně a stručně - tedy:

Je možno bez následků penalizace používat značku h1 pro účel, než ke kterému byla stvořena - hlavní nadpis internetové stránky, tj. je metoda viz. oresi nebo narvání klíčových slov opatřených touto značkou např. do patičky, již podvodná a penalizovatelná?

Bláhově jsem se domníval, že na takto formulovanou otázku mohu obdržet odpověď ano či ne, ale jak vidno, je tento problém poněkud širší. :)

Děkuji všem za reakce, jdu pokračovat ve svém vzdělávání a asi nebude od věci navštívit SEO kurz H1 nebo školení Dobrého webu.
Mustafa Ibrahim
Profil *
milan_hk - Tak pišou do H1 i svoji konkurenci...

To jsem tu ani neřešil a je to dle mého nazoru již z jiného soudku. Možná se mýlím, ale optimalizovat na klíčová slova konkurence (tj. používat jejich obchodní názvy) už bude spíš pomalu protiprávní krok né? Toto už by měl asi spíš řešit copyright nebo tak něco.
Plaváček
Profil
Mustafa Ibrahim

Je možno bez následků penalizace používat značku h1 pro účel, než ke kterému byla stvořena - hlavní nadpis internetové stránky, tj. je metoda viz. oresi nebo narvání klíčových slov opatřených touto značkou např. do patičky, již podvodná a penalizovatelná?

Především není pravda, že H1 musí nutně sloužit jako hlavní nadpis internetové stránky. I tato problematika je trochu složitější.

Pokud se týká odpovědi na tvou otázku - odpověděl jsem ti, že dle mého soudu je tato technika za hranicí čestného SEO a myslím, že kluci ze Seznamu.cz by podobnou praktiku netolerovali a web by nějakou penalizaci slíznul (chytil jsem penalizaci za mnohem menší a mnou nezaviněný prohřešek, ale to mám v plánu blognout, tak až někdy příště).

U Google nevím, nemohu mluvit za ně, ale mám zkušenosti, že na podobné SEO machrovinky (texty jenom pro vyhledávač bez souvislosti s obsahem) jsou také dost hákliví.

Nehledě na fakt, že ze sémantického hlediska je takovéto zneužití hájedničky na pováženou (představte si postiženého uživatele, kterému čtečka na každé stránce předčitá zvýšeným hlasem nesouvislý seznam klíčových slov).

Čímž se dostáváme k úvodu. Dělejte stránky pro lidi, ne pro vyhledávače a ušetříte si spoustu zbytečných starostí.
Mustafa Ibrahim
Profil *
Plaváček - Dělejte stránky pro lidi, ne pro vyhledávače a ušetříte si spoustu zbytečných starostí.

Rozumím, snažím se a ještě jednou děkuji.
smajli
Profil
A mějte na paměti, že vyhledávače chtějí nabízet svým uživatelům jen to nejlepší.
Mustafa Ibrahim
Profil *
smajli - ...vyhledávače chtějí nabízet svým uživatelům jen to nejlepší.

jj... a o peníze jde až v první řadě ;)
Darth Nihilius
Profil
To je jako bych si nastyloval H1 na normalni odstavec a psal vsechno do nej:-)
A kdo ti brání to tak udělat? Jsou to tvoje stranky a zadne SEs ti nemaji co prikazovat co tam smis nebo nesmis mit... Otazkou je jestli ti to nejak pomuze.

Jsou to nekale a nedovolene praktiky a pravda je na tve strane.
Nic takoveho jako nedovolena nebo nekala praktika v SEO neexistuje. Existují pouze praktiky co fungují a ty co ne. A to co tady nekteri tak horlive bonzujete je to druhe.
smajli
Profil
Darth Nihilius
To už ale diskutuješ o něčem jiném.
Vladosik
Profil
Darth Nihilius
A kdo ti brání to tak udělat? Jsou to tvoje stranky a zadne SEs ti nemaji co prikazovat co tam smis nebo nesmis mit...
Brani mi v tom moje ucta, nesnazit se takto vnucovat neco vyhledavacum. Brani mi v tom admini Seznamu, Googlu a dalsich, kteri by pak prestali moji stranku indexovat... Udelat to muzu, na co vyhledavace ze...ale musel bych se stydet sam za sebe...

Nic takoveho jako nedovolena nebo nekala praktika v SEO neexistuje. Existují pouze praktiky co fungují a ty co ne.
S tim proste nesouhlasim. Nesouhlasim s nicim co jsi ted napsal. Ani se mi to nechce uz moc komentovat.
Darth Nihilius
Profil
A kdo ti brání to tak udělat? Jsou to tvoje stranky a zadne SEs ti nemaji co prikazovat co tam smis nebo nesmis mit...
Brani mi v tom moje ucta, nesnazit se takto vnucovat neco vyhledavacum. Brani mi v tom admini Seznamu, Googlu a dalsich, kteri by pak prestali moji stranku indexovat... Udelat to muzu, na co vyhledavace ze...ale musel bych se stydet sam za sebe...

Nic takoveho jako nedovolena nebo nekala praktika v SEO neexistuje. Existují pouze praktiky co fungují a ty co ne.
S tim proste nesouhlasim. Nesouhlasim s nicim co jsi ted napsal. Ani se mi to nechce uz moc komentovat.


Tvuj problem
Vladosik
Profil
Tvuj problem
Nikoliv, moje ucta;-)
Mustafa Ibrahim
Profil *
Darth Nihilius
Nic takoveho jako nedovolena nebo nekala praktika v SEO neexistuje.

japato? http://www.jakpsatweb.cz/clanky/podvodne-seo-techniky.html
Darth Nihilius
Profil
Nic takoveho jako nedovolena nebo nekala praktika v SEO neexistuje.

japato? http://www.jakpsatweb.cz/clanky/podvodne-seo-techniky.html[/i]

Je to proste. SE nema zadnou pravomoc mi cokoliv zakazovat, prikazovat, nedej boze mne do neceho nutit. Ja si mohu na sve stranky dat COKOLIV, pokud to neodporuje platnym zakonum. To jestli to bude nebo nebude SE indexovat, je zcela jeho vec, ja ho k nicemu nenutim. Pokud zaindexuje neco, co je pro uzivatele bezcenne, a vykopnou to na 1. misto v SERP neni to muj problem, ale problem programatoru SE, kteri nedokazou naprogramovat poradny aldoritmus.
Darth Nihilius
Profil
vyresil jsem tvoje dilema jestli prasknout nebo ne a seznamu jsem to jiz napsal... Ted jeste google

Doufam ze ti to zvedlo tu tvou "uctu" a bude se ti lip usinat (a nezapomen jeste na yahoo a msn)
Z podobnych "lidi" je mi na bliti....
Mustafa Ibrahim
Profil *
Darth Nihilius

Z právního hlediska máš zřejmě pravdu, realita je ovšem malinko jiná - prostě existují určitá pravidla, která je dobré respektovat.

Máš to něco jako standardy W3C, taky je nemusíš respektovat, ale půjdeš hlavou proti zdi a nejspíš ji neprorazíš, volba je samozřejmě na tobě.
Vladosik
Profil
Darth Nihilius
Chces snad rici ze nejsem clovek? Tve nazory jsou ubohe, sji zakoplexovany chudak, co na to rici jineho!! Cetl jsem Tve predchozi prispevky a vypada to ze nic jineho, nez to co tu meles, ani psat neumis.

Tobe je ze me na bliti, me je Te lito, ikdyz si to ani nezaslouzis.Ja si mohu na sve stranky dat COKOLIV, pokud to neodporuje platnym zakonum. To jestli to bude nebo nebude SE indexovat, je zcela jeho vec, ja ho k nicemu nenutim.

Tak to tak delej, myslim ze u Tebe bude opravdu jedno, co si na stranky das. Verim, ze i tak budou urcite velmi uspesne. Az priste budu delat web, asi si od Tebe necham poradit, myslim ze firma, ktere bude web patrit, bude z tvych praktik primo nadsena:-D
tiso
Profil
Vladosik - kľud, nevieš stráviť názor niekoho druhého? Názor ako názor. Tie urážky sú zbytočné... Výsledok je jasný: ak chceš mať zaindexovanú stránku, tak sa musíš správať tak ako vyhľadávače pískajú. A nezmení sa to kým budeš slabší ako oni, potom by si si mohol diktovať pravidlá ty. Druhá vec je prínos tých stránok pre ľudí, ten často nezodpovedá umiestneniu vo vyhľadávačoch.
Vladosik
Profil
tiso
Jestli se nekdo se mnou bavi a napise Z podobnych "lidi" je mi na bliti...., neberu to jako nazor nekoho jineho, ale urazku me osoby. Tim ze lidi dal do uvozovek naznacil, ze me nepovazuje za cloveka, coz me proste urazi a ja se branim.

Bavim se o tom co pise o SEO uz nechci, je mi jasne ze chce byt jen zajimavy a odlisovat se od nas, od "lidi z kterych mu je na bliti".

Edit: A jeste, neboj ja jsem klidnej, na tomto foru me zatim nikdo nevytocil (jen ty, kdyz jsem zde zacinal a mel jeste jinou prezdivku, nasi dikuzi pak moderator smazal:-)) )
tiso
Profil
Vladosik - tak to sorry, aspoň takto dodatočne...
S tým názorom som myslel názor z 17.4.2007 22:13:39, nie "lidi" a podobne.
Viem že je ľahšie na urážku odpovedať urážkou, ale pokiaľ sa dá snaž sa neznížiť na úroveň toho kto začal.
Marek Prokop
Profil
Přátelé, protože se vlákno zvrhává v osobní útoky, zavírám ho. Na závěr ale ještě tři věcné poznámky pro původního tazatele Mustafu:

1) Z toho, že někdo nějakou techniku použije se zjevným úmyslem "ošidit" vyhledavač, nejde vyvozovat, že taková technika má na vyhledavače nějaký vliv. Ve skutečnosti ho mnohem častěji nemá, než má.

2) Ze změny pozice ve vyhledavači je velmi těžké až nemožné vyvodit, čím byla způsobena. Obvykle to nejde ani u vlastní stránky a u cizí už vůbec ne.

3) Chybné použití HTML prvku H1 je velmi časté a velmi často přitom není motivováno snahou získat výhodu ve vyhledavačích. Kdyby vyhledavače penalizovaly každé chybné použití H1, zmizel by z nich mj. třeba celý Interval.cz (kromě své úvodní stránky) a před pár lety i slavný vzor čistoty kódu A List Apart (měl v H1 v patičce upozornění o přístupnosti).
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0