« 1 2 3 »
Autor Zpráva
souki
Profil
Před nedávnem jsme uvedli do provozu web http://www.vymena-odkazu.com/ . Slouží k automatické výměně odkazů mezi uživateli. Narozdíl od podobných systému je ale výměna přímá a není třeba odkazovat na stránky systému. Tudíž používání služby nemůže být vyhodnoceno jako nekalá praktika (jak bylo zmíněno v jiném neoficiálním vláknu). Určen je jak pro začátečníky (odkazy se vyměňují na základě kategorie) tak pro pokročilé (partnery lze vybrat ručně z katalogu)
Hlavní výhoda oproti manuální výměně je v tom, že je neustále kontrolováno, zda partner má odkazy skutečně umístěné na webu. Efekt je přitom stejný.

Poprosil bych vás o nějakou konstruktivní kritiku. Berte prosím na vědomí, že jde o službu zdarma. Nikdo po nikom nic nechce a cílem je pomoct.

P.S.: Alternativní anglická verze: http://www.free-link-exchange.info/
meca
Profil
Inu, nehledě na šílený, nepřehledný a zvracení hodný design je služba vceklu zajímavá. Jen mi tam dost chybý nějaký... popis, návod, pár slov o službě či něco takového.

Nedávno jsem se registroval, tak jsem ohromě zvědavej, co to bude dělat ;) Jo, PS, potvrzovací mail mi uvízl ve složce SPAM; třeba by s tim něco šlo udělat...
souki
Profil
meca
Design je v pořadí... Nebyla to priorita :)

Můžeš mi prosím napsat na info(točeňák)vymena-odkazu.com detaily ohledně toho mailu? Jaký poskytovatel a podobně? Ideálně přiložit do přílohy ten mail, ať se podívám jaká to byla verze. Dík :)
Vladosik
Profil
souki
Hm, ten popis by to chtelo. Ja treba vubec nevedel, ze musim na stranky nejaky kdo umistovat. Registroval jsem stranky do katalogu a tohle se mi v tom uplne ztratilo. Hned to napravim a skript na stranky umistim:-)
souki
Profil
Vladosik
A já myslel, že skočení po registraci do stránky s kódy pro vložení bude dostatečně jasné...

Anketní otázka: Čtete email s ověřovacím kódem? Zajímalo by mě, zda to stačí vložit do něj...
Vladosik
Profil
souki
Bud jsem se vubec neprihlasil nebo jestli me to prihlasilo automaticky (napamatuji si), tak jsem se ihned odhlasil... Kodu jsem si vsiml pozdeji, ale vzhledem k tomu ze nikde na webu jsem nenasel informaci, ze je nutnost tento kod na stranky dat, tak proc bych ho tam daval ze?:-)

Ano ten email samozrejme vzdy ctu. Jinak po kliknuti na nej se mi otevrela prazdna stranka, chtelo by to aspon nejakou informaci, ze registrace byla uspesne dokoncena.
meca
Profil
souki
Tak jsem ti ho přeposlal...

Ad otázka: Nečtu. ;)
llook
Profil
Spíš bych přidal nějaký jednoduchý úvod ve stylu 3 kroky k blogu na Blogger.com (ten obdélník "Create a blog in 3 easy steps"). Prostě něco, co několika málo slovy vysvětlí co a jak.

Teď vlastně člověk ani nevidí důvod, proč by měl vyplnit ten registrační formulář. Není tam nikde zřejmé, co tím získá a co naopak on bude muset udělat.
souki
Profil
Přidal jsem na hlavní stránku "Tři kroky". Myslíte, že to takhle bude dostatečné?
scareface
Profil
Zaregistroval som si dva weby, použil som 2 rôzne maily, ale žiaden mail mi neprišiel. Prvý mi zrejme odfajčil antispamový filter, ako druhy mail som použil schránku na zozname, tam som si to našiel v kolónke spam.
YoSarin
Profil
souki
Mi ten mail v pohodě dorazil. :)
Ale uvítal bych možnost mít ten export třeba v XML, nebo pole proměnných - abych si to mohl do kódu vložit jak je mi libo. :)
souki
Profil
scareface
Díky za upozornění. Díky informací od meca už byla chyba nalezena a během zítřka to bude napraveno.
souki
Profil
YoSarin
Čekal jsem, kdy s tím někdo přijde :) XML možné je, případně se ozvi na ICQ. Ale pokud bychom se drželi stávající verze - jaký formát výpisu ti chybí?
meca
Profil
souki
Japonci ti už zamotali hlavu...
YoSarin
Profil
souki
No, ono jde jen o takový můj móres... :-) Nastylovat si to můžu podle svých potřeb i teď :)
Richi
Profil
Poprosil bych vás o nějakou konstruktivní kritiku. Berte prosím na vědomí, že jde o službu zdarma. Nikdo po nikom nic nechce a cílem je pomoct.

Ehm, kritika je jen jedna, takové služby jsu pro weby nebezpečné viz:
Ban pro můj web a používání podobné služby: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=15019&foru m=13&page=-1 - (sám velký Yuhů :-) šéf vývoje Fulltextu Seznamu takové služby odsuzuje a nedoporučuje)
a nebyl jsem sám: http://madinblack.com/spot/Spamovat-se-nevyplaci-pane-SEO-konzulant.mi b
nebo http://seo-sem.robertnemec.com/webdesign-reklama-vyrazen/
klik
Profil *
souki
Já to vidím jako link farmu a nic jinýho.
YoSarin
Profil
klik
Já to vidím jako link farmu a nic jinýho.
Hmm... linkfarma je místo kde jsou na jedné stránce stovky odkazů, ne?
Tady server zjistí související stránky z odpovídajících kategorií a na ty vám pošle odkaz. Linkfarmu bych v tom nehledal - není tam...
klik
Profil *
YoSarin

a co si mám myslet o tomto:

Google PageRank domény http://www.vymena-odkazu.com je 0
V systému je 3076 webů, které mají lepší Google PageRank než Vy.
S PR7 - 1 %, PR6 - 2 %, PR5 - 11 %, PR4 - 35 %, PR3 - 32 %, PR2 - 9 %, PR1 - 3 %
Na Váš web podle Google odkazuje 0 dalších webů - s námi na Vás může odkazovat až 3390 dalších
Gekon
Profil
klik
Kristepane... přečti si ještě jednou, co ti odpověděl YoSarin.
souki
Profil
klik, Richi
Pánové... Poprosil bych Vás nejprve o prostudování principu služby, než se budete pouštět do jejího nesmyslného hanění...
Nejde o žádnou nekalou praktiku. V samé podstatě jde o nástroj, který hlídá, zda na vás partnerský web skutečně odkazuje podle dohody. A nevím o způsobu, jak by vyhledávač zjistil, zda tento nástroj používáte.
klik
Profil *
ten výpis co jsem pastoval je nečitelný nebo co? jak na mě bude odkazovat 3390 webů legálně?
víte, že to samé propaguje pageran k.cz ?
Vladosik
Profil
klik
mě bude odkazovat 3390 webů legálně
Slovo legálně bych sem netahal a nema s timto nic spolecneho... Navic neni receno ze bude odkazovat 3390 odkazu ale "az 3390 odkazu".

Ale kazdopadne je tento web sporny.

Ty to stale nechapes a asi to ani nepochopis, protoze princip je zde popsany a ty se stejnak zeptas na takovou vec... Radsi uz se na nic neptej...
praseo
Profil *
Je to každopádně umělé zvyšování zpětných odkazů jen pro to abys oklamal vyhledávače takže nepovolená technika => BAN ... To samé měli jednu dobu na webu webdesign-reklama akorát od anglického provozovatele a dostali ban (http://madinblack.com/spot/Spamovat-se-nevyplaci-pane-SEO-konzulant.m ib)

Ruce pryč od toho.
Vladosik
Profil
a dostali ban
Pokud vim a co jsem vysledoval, tak konkretne oni zadny ban nedostali.
souki
Profil
klik
3390 webů na Tebe může odkazovat spíše teoreticky.. Například pokud budeš v systému dlouho, budeš mít vysoký PR, odkazy umístíš na titulní stranu v plné grafice nebo se prostě s každým dohodneš. Faktorů je opravdu hodně.

Za používání pagerank.cz nejspíše můžeš dostat nějaký postih, ale při našem principu těžko.

Nikdo tě nenutí službu používat. Původně jsem vše dělal pro vlastní potřebu, když jsem mě už nebavilo neustále kontrolovat umístění zpětných odkazů. Sebralo to poměrně dost času a neočekávám za to žádnou odměnu. Umístěná reklama nepokryje ani hosting.
Vlákno jsem založil, abych se o nástroj podělil a dal ostatním možnost vznést zlepšovací návrhy. Doufám, že ve výsledku bude projekt dopilován do dokonalé podoby a bude všem ulehčovat práci.
Berte to třeba jako jistou formu OpenSource, kdy každý může ovlivnit výsledek. Zveřejni kódy je však nemožné, protože by bylo možné začít páchat podvody. Těm se nám zatím daří úspěšně bránit.
souki
Profil
praseo
Po stopadesáté a naposledy... Jsou dvě možnosti.. Využívat automatické výměny na nebo manuální. Při manuální j jedinou činností systém kontrola, zda jsou odkazy umístěné. Potom teoreticky ještě třetí možnost v lákání partnerů. Nemusíte se mailem dohadovat o výměně odkazu, ale kdo přijde na web, tak si jen klikne, že chce vzájmeně vyměnit odkaz. Jednoduché a účelné...
Richi
Profil
Pánové... Poprosil bych Vás nejprve o prostudování principu služby, než se budete pouštět do jejího nesmyslného hanění...

já nehaním službu, já varuju potencionální uživatele že se vystavují riziku zabanování webu od vyhledáváčů když budou tvuj web využívat ... princip je stejný jako na všech podobných výmených službách pro odkazy - umělé zvyšování PR a Sranku = praseo

A nevím o způsobu, jak by vyhledávač zjistil, zda tento nástroj používáte.

strašně jednoduchý ... jednou vyhledávač zjistí a uzná že tvoje služba je praseo a zabanuje všechny weby které jej používají a pak můžou jít všichni akorát brečet a nadávat a pak zde budou vypisovat že oni nic neudělali a že nevedeli že to je nekalá praktika ...

já je jen varuju, je na každém zda se rozhodne ji využívat nebo ne :-)

Hezký den ...
Richi
Profil
souky trochu schýza psát za dvě osoby ne? http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=48290&foru m=13&page=-1 :-)))
souki
Profil
Richi
Účast v katalogu je dobrovolná. Kód vepsaný do stránek je obyčejné HTML. Díky našemu principu dokonce perfektně zapadá do designu. Nevím proč by měl někdo dostat ban za to, že si hlídá, zda dohodnutá výměna odkazů s partnerským webem skutečně probíhá podle pravidel...

Ad sousední vlákno: Skutečně nejsem macka123. Na diskusi se pohybuji relativně dlouho a nemám takové praktiky zapotřebí. Že ležeš ostatně může snadno potvrdit moderátor podle IP.

Opravdu mi je líto lidí, kteří si dokáží naprosto nepodloženě stěžovat na službu zadarmo.

Naposledy:

Hlídání dodržování dohodnuté výměny odkazů nebo usnadnění práce při výměně s partnerem nemůže být vyhledávačem vyhodnoceno jako nekalá technika. Pokud chceš mít opravdu jistotu, že nedostaneš ban od google, tak ti asi nezbude, než si stránky vypálit na CD a schovat pod postel.
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0