Autor Zpráva
Abigail
Profil *
Na několika svýh webech, jsem ve statistikách zistil záhadnou věc. Začaly mi chodit přístupy na nesmyslné klíčové slová, jako například "arquivolo", "pretranslatemessage api", "asm hex", "visio convert" a pod. Nikde na vebech se tyto slova nevyskytují, nikdo na ně takovým slovem neodkazuje a navíc při hledání v googlu na dotaz např "arquivolo" žádný můj web nenajde. Ani při zadání "site:dotyčnástránka.com arquivolo" nenajde žádný výsledek. Tyto stejná kl. slova se vyskytu jí ve statistikách mích webů, které jsou naprosto na sobě nezavislé, zpětné linky jsou z různých zdrojů, mezi sebou prolinkované nejsou, jsou na různých IP různých hostingů. Je mito naprostou záhadou. Netuší někdo co za tím může být??
Abigail
Profil *
Ted me ještě napadla taková trochu paranojdní myšlenka, nemůže to způsobovat nějaký robot? že by se jako tvářil jako přístup z google, a kvůli důvěryhodnosti nějak nafalšoval ty kl. slova. Protože jinak si neumím vysvětlit že ty kl. slova se vyskytují ty stejné ve statistikách několika webů, a přitom je vůbec neobsahují.
Marek Prokop
Profil
Pokud berete referrery ze serverových logů, může to být (a asi i je) nějaký robot. Zkuste paralelně měřit nějakým klientským systémem (třeba Google Analytics). V něm by roboty být neměly.
Abigail
Profil *
Beru je z logů (webalizer). Ale nejde mi do hlavy proč by nějaký robot tohle dělal?
Marek Prokop
Profil
Takhle se maskují spamboti, aby překonaly různé antispamové ochrany.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0