Autor Zpráva
Bruno Vox
Profil *
Zdravím, jaká doména Vám z hlediska SEO příjde lepší?

1) www.panenkove-kocarky.cz

nebo

2) www.kocarky-pro-panenky.cz

dík za radu
Petr Tichý
Profil
Myslím, že o malý kousíček bude lepší 2). (imho)
Marek Prokop
Profil
Obě vypadají hrozně.
Bruno Vox
Profil *
Marek Prokop Co by jsi tedy doporučoval?
Plaváček
Profil
Bruno Vox

Obě jsou katastrofa. Z hlediska SEO je nejdůležitější obsah a slušné zpětné odkazy. Na názvu domény až tak nesejde.
Bruno Vox
Profil *
No dobře, obě domény již vlastním. Poradíte, kterou použít jako hlavní a kterou přesměrovávat?
Marek Prokop
Profil
Co by jsi tedy doporučoval?

Vymyslet průměrně dobré doménové jméno mi obvykle zabere tak 10-15 hodin čistého času. To je trochu nad rámec této diskuse :-)
Bruno Vox
Profil *
Marek Prokop jasný.

Můžete mi ještě odpovědět na mou předchozí otázku?
Aleš Janda
Profil
Vybral bych jamko hlavní tu druhou variantu. Termín "panenkový kočárek" totiž nevím co znamená, takže mi to musí chvíli šrotovat než mi to dojde. Ale co je to "kočárek pro panenky" vím hned :-)
ronnie
Profil
Plaváček: Na názvu domény až tak nesejde.

Platí to globálně? Nebo jen pro Google?

Nedávno jsem dělal eshop, který měl podobné zaměření, jako klíčová slova z nabízených názvu. Majitel eshopu byl SEO student a uváděl nám, že chce hlavně x klíčové slovo v doméně, jinak je to jedno. Doména sice zněla blbě, ale je pravda, že okamžitě po spuštění se eshop dostal na první místo v Seznamu a 4. byl v Google (nebylo to samozřejmě jen zásluhou domény). Z google denně nepříjde ani 5% uživatelů, všechno chodí ze Seznamu. Drtivá většina zákazníků jsou maminy, které ani nevědí, že něco jako Google existuje, pro ně Seznam.cz + Internet Explorer = internet.

Nejsem SEO expert, ale slyšel jsem, že klíčová slova v URL na Seznamu dělají divy...možná jsou to ale jen fámy:)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0