Autor Zpráva
Pajuc
Profil *
Zdravím,

zkusil by někdo vysvětlit, jak se H1 má vlastně používat. Mě připadá prazvláštní mít ho na stránce více než jednou, H1 beru tak nějak jako hlavní nadpis. Navíc nevím, zda je správné mít jeden a ten samý nadpis na každé stránce (vím jen, že je to běžná praxe uvádět název webu pod H1). A jak se na to tváří vyhledávače?
MichalekII
Profil *
vyhledávače se asi moc netváří ;-) páč nemají žádný ksicht

já H1 vidím jako nadpis 1. úrovně neznám žádný důvod proč ho nepoužít vícekrát jako třeba nadpis hlavních kapitol
AlešD
Profil
Pajuc:
řešilo se to třeba tady, hledej příspěvek Marka Prokopa.
Pajuc
Profil *
AlešD
já vím, právě kvůli tomu jsem založil tohle vlákno, nějak mi z toho nebylo jasné, k čemu h1 vlastně slouží, a z hlediska SEO už vůbec ne. Specifikace AFAIK také neurčuje, kde h1 být nesmí, apod.

MichalekII
já H1 vidím jako nadpis 1. úrovně neznám žádný důvod proč ho nepoužít vícekrát jako třeba nadpis hlavních kapitol
Jenže jak jsem si všiml, tak se používá většinou jinak, především jako název webu, což mi přijde nesmyslné.
centi
Profil
Pajuc
Nevidím problém v použití H1 ako názvu webu napríklad na hlavnej stránke. Sám to na blogu takto používam. Každá ďalšia podstránka (článok blogu) používa H1 už ako nadpis samotného článku a názov webu je už v HTML len obyčajný odkaz. Použitie je však na uvážení každého kódera.
AlešD
Profil
[b]Pajuc:[/b]
Trošku jsem nad tím uvažoval a mám následující teorii:

H1 jenom jednou:
<h1>Název knihy</h1>
<h2>kapitola 1</h2>
<p>text</p>
<h2>kapitola 2</h2>
<p>text</p> atd.
...

H1 víckrát:
<h1>článek 1</h1>
<h2>odstavec 1.1</h2>
<p>text</p>
<h2>odstavec 1.2</h2>
<p>text</p>

<h1>článek 2</h1>
<h2>odstavec 2.1</h2>
<p>text</p>
<h2>odstavec 2.2</h2>
<p>text</p>

ale klidně to můžu posunout o H níž a podle mě se vůbec nic nestane, i když H1 na stránce nebude vůbec. Prostě začínám od úrovně H2.
Petr Tichý
Profil
AlešD
Proč je mezi tagy <h2> a </h2> odstavec?
AlešD
Profil
jj, jako název toho odstavce, nwjak jsem se blbě vyjádřil :-), něco jako anotace
Vladosik
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=48945&foru m=3&page=-1
AlešD
Profil
Když to tak po sobě čtu, opět jsem všem názorně ukázal, jaký dokážu být vůl. Omluva všem. Jdu si léčit přepracovanost pivem.
Marek Prokop
Profil
Zkusil jsem se zeptat Googlu, jak používat nadpisy, a vida, našel mi tento sice šest let starý, ale v zásadě stále platný článek:

http://www.sovavsiti.cz/c01201.html
Pajuc
Profil *
Třeba H1.CZ používá h1 2X (viz třeba http://h1.cz/publikujeme). Jednou jako název webu. Podruhé jako nadpis stránky. Vám se to nezdá špatně (logicky, sémanticky)?

Někde se tvrdí, že uvádět (jednou) h1 má význam pro SEO. Pak zas někdo říká, že H1 pro SEO nemá žádný smysl. Nezlobte se, ale jsem z toho opravdu zmatený. Kde by mohla být pravda?
Railbot
Profil
Pajuc
Například pro Google má H1 podle všeho silný vliv. Jinde to bude podobné. Avšak nikde neni dáno, že h1 musí být jen jeden. Jak jsem již psal v sousendím tématu, imho záleží na logické struktuře webu a obsahu. Potom tam h1 může být třeba 3x, to je jedno. je možné, že se tím jeho význam zmenší, ale řekl bych, že jen nepatrně.
Timy
Profil
Já bych třeba řekl, že není důležité, kolik H1 máte na stránce, ale co je v nich napsáno. Pokud máte na stránce o morčatech tento nadpis <h1>Vítejte na mojí stránce!!!</h1>, nepomůže vám, ani kdybyste ho tam měli desetkrát.
Railbot
Profil
Zkrátka je podstatné v h1 mít slovo / frázi související s obsahem / tématem stránky, jinak je to k ničemu.
bukaj
Profil
možná trochu ot, ale myslíte, že je rozumné na stránkách mít v h1 jen nadpisy článků?
guest
Profil
mě by zajímalo jestli je něco špatného na tom, když nejprve použiju H2 a teprve pod ním je použit H1 ... z hlediska SEO by to mělo být jedno, ne?
Petr Tichý
Profil
když nejprve použiju H2 a teprve pod ním je použit H1
Podle mě je toto zcela špatně z hlediska sémantiky a logické struktury html stránky jakožto dokumentu.
Mustafa Ibrahim
Profil *
guest
Tak šoupni do H1 všechno a máš po starostech :)

Petr Tichý
Souhlasím... i když průkopníků, kteří jdou hlavou proti zdi, je stále neurékom. ;)
Railbot
Profil
Tak šoupni do H1 všechno a máš po starostech :)
Což potom h1 ztrácí jakýkoli význam.
Mustafa Ibrahim
Profil *
Railbot
..i tak by se to dalo říct ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0