Autor Zpráva
killer
Profil
Chtěl bych se zeptat jak lze ideálně vyřešit soubory, které se includují do stránek, nejlépe pro seo.

Děláte to tak, že zakážete robotům indexovat tyto stránky přes robots.txt nebo jak? Aby mě zbytečně nežrali PageRank a stejně se po rozkliknutí lidi nikam nedostali.

Řešíte to tak nebo jinak?
Peca
Profil
Na includované soubory by snad neměly existovat žádné linky, takže ani roboti je nenajdou.
Petr Tichý
Profil
Na includované soubory by snad neměly existovat žádné linky, takže ani roboti je nenajdou.
Taky si myslím. Robot o nich ani neví.
killer
Profil
Takže pokud na nějaké soubory nebude odkaz, tak si je roboti nenajdou?
Inpocasi
Profil
Petr Tichý
roboti najdou i soubory, na které nevede odkaz (vlastní zkušenost)
Petr Tichý
Profil
Inpocasi
No je to možné.

Nicméně jsem to nikdy s includovanými soubory neřešil.
tiso
Profil

//-ochrana include suboru pred samostatným spustenim:
if(strpos($_SERVER["PHP_SELF"], ".inc.php")){
header("HTTP/1.1 403 Forbidden");
die("zakázaný prístup");
}
killer
Profil
tiso dotaz, kam se to vkládá ? :-)
Petr Tichý
Profil
tiso
Toto doporučuješ vložit do všech souborů, které slouží jenom k vložení, tedy ty s příponou ".inc.php"?
tiso
Profil
killer - na začiatok include suboru (connection.inc.php, sessions.inc.php, ...)

Petr Tichý - do všetkých ktoré sa nemajú samostatne spustiť, čo je väčšinou zmysel include súborov, čiže do všetkých...
Petr Tichý
Profil
tiso
Ale když budu mít třeba soubor connection.inc.php a v něm:

$server = "nejtajnejsi-server";
$user = "moje-nejtajnejsi-jmeno";
$password = "uplne-nejtajnejsi-heslo";

Tak se při jeho spuštění něco stane? Já předpokládám, že ne.

Zajímá mě to.
Inpocasi
Profil
Petr Tichý
Stane, zobrazí se prázdná bílá stránka
tiso
Profil
Inpocasi - nie tak celkom: http://tiso.wz.cz/tmp/conection.inc.php

Petr Tichý - stačí ako odpoveď?
MichalekII
Profil *
:-O óóóó někdo objevil nějakou věšteckou programovací techniku? jak může robot sehnat adresu souboru na který nevede žádný odkaz? je to někde popsáno, pošlete sem prosít odkaz na ten článek, moc mě to zajímá ...

tiso proč tak složitě co ty includované soubory uložit do adresáře který není z vebu přístupný, popřípadě do adresáře který pro přístup z webu chráněn heslem?
djlj
Profil
roboti najdou i soubory, na které nevede odkaz
Jak?
Inpocasi
Profil
djlj
Kdyby je nenašel tak jak by potom Google mohl indexovat weby - někde přece začít musí (ze začátku přece do indexu nepřidávali weby ručně, a ne na všechny weby vedl odkaz z Google)

Příklad si můžeš najít, nebudu ho uvádět neboť se jedná většinou o s tránky, které nemají spatřit cizího návštěvníka.
djlj
Profil
Inpocasi
?! Ja mam na vv1 stovky stranek, ktere jsou volne pristupne, avsak nikdo o nich nevi. V Googlu samozrejme nejsou. Jak by se podle tebe o nich robot dozvedel? Myslis, ze zkousi nahodna slova jako nazvy souboru, a to se vsemi moznymi priponami a tvary?

Ano, tak tam ze zacatku pridali rucne par webu (moje domnenka — nejak se zacit musi), coz v 90. letech nebyl zas takovy problem — tolik velkych webu zase nebylo. Dost zvlastni argument…

Prosim, posli tedy odkaz na stranku, jak uz psal nekdo prede mnou, kde je o tomto pojednavano.
Inpocasi
Profil
djlj
Najdi mi web, který odkazuje na tento dokument: http://www.meteopress.cz/data/standard.xml
V Google: http://www.google.cz/search?hl=cs&client=firefox-a&channel=s&rls=org.m %2Bozilla%3Acs%3Aofficial&q=site%3Ameteopress.cz+xml+advent&btnG=Hleda t&lr=
meca
Profil
djlj
Dříve například Google indexoval nikdy neodkazované stránky díky reklamám v Opeře. A nyní? Nevím.. napadá mě třeba Google Toolbar ;) Kdo ví.. -;)
tiso
Profil
MichalekII - súhlasím. Ja to radšej riešim v PHP, môžem sa na to spoľahnúť. Okrem toho v tom adresári mám aj obrázky a iné súbory ktoré prístupné byť musia.
djlj
Profil
Inpocasi
To mohl třeba někdo postnout na nějakým fóru, který má rel="nofollow". Každopádně tě nehodlám o ničem přesvědčovat, mysli si co chceš.
Ror
Profil *
djlj
Pokud má odkaz rel="nofollow" tak ho google ani nenavští (nezainedexuje) - prostě ho ignoruje

Mám pár stránek na které odkaz nevede a google je zaindexoval (jak to nevím), určitě to ale nejsou includované soubory (ty nemají hlavičku)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0