Autor Zpráva
Mustafa Ibrahim
Profil *
:) zdá se mi, že Seznam pošteloval zase robota, byl jsem na klíčové slovo ve výsledcích hledání na druhém místě (dlouhodobě), ale přes noc jsem zaznamenal propad o několik pozic.
Nemám ono klíčové slovo v názvu domény a propadl jsem se právě za weby, které ho tam mají.
To je nepravedlivé - všichni nemužou mít přeci klíčové slovo v doménovém názvu. :)

Máte někdo obdobnou zkušenost?
Richi
Profil
Seznam "šteluje" robota více méne průbežne každý den, podle toho jak se Yuhů vyspinká :-)
tucko
Profil *
Ahoj, taky si myslim ze preferovat kdyz je to klicovy slovo v nazvu domeny taky neni vzdy spravny.. ale treba ten propad neni tim, celej internet neni jakoby nehybna kostra ale spis hybna masa.. kdyz se treba propadne v hodnoci web kterej na tebe odkazuje tak se propadnes i ty, uvidis jestli ten propad je dlouhodoby nebo muze jit i o neco docasnyho tezko rict..

Jinak bych si neplet robota a sluzbu vyhledavani protoze to jsou dve ruzne veci.. robot ti stranky projde ale vubec nad nima nepremejsli, ulozi je do databaze a pak ta sluzba kde se vyhledava (seznam.cz) tak to pak podle nejakyho algoritmu z ty databaze vyzvejka seradi a zobrazi.. je mozne ze se to zmenilo.. a jestli jo zkus zjistit pro je ted prvni nekdo jiny.. treba se nezmenilo nic ale ta tvoje konkurence si polepsila treba na zpetnych odkazech atd (jak jsem naznacil v prvnim odstavci)
Mustafa Ibrahim
Profil *
Richi
myslel jsem si to :)

tucko
treba se nezmenilo nic ale ta tvoje konkurence si polepsila treba na zpetnych odkazech

Vyloučeno, ty sou mrtví na spodek - navíc to mám neustále pod palcem, monitorovat se musí furt ;)
Nic se nezměnilo, jen evidentně seznamáckej algoritmus přitlačil na pilu a klíčový slovo v názvu domény.

No nic, budu muset přitlačit někde jinde nebo v klidu vytrímat - koukám, že se to už malinko zkorigovalo, není to sice 2. pozice, ale už jsem zase "zpátky" na 6. - žádný velký zemětřesení se tedy nekoná. ;)
tucko
Profil *
no jo tak to vis.. to neni jistota nikdy byt porad prilepenej na tom prnim miste... :)
Vít Dlouhý
Profil
Mustafa Ibrahim:

> evidentně seznamáckej algoritmus přitlačil na pilu a klíčový slovo v názvu domény.

Šel jsem v Seznamu před weby, které v názvu domény klíčové slovo mají (já ho tam nemám), ty důvody budou jistě jiné... ;-)
Mustafa Ibrahim
Profil *
tucko
jj, je to boj. Dobrý znamení je, že se při změnách algoritmů nepropadám nikterak hluboko - tak jsem to snad vzal za správnej konec.
Dělám to jen pro svůj firemní web, ale asi jsem nezvolil správnej obor, páč se furt nehrnou ty očekávaný milióny. Musím věřit. ;)
Mustafa Ibrahim
Profil *
Vít Dlouhý
tak tos mě nepotěšil :(
Naštěstí jsem zaznamenal i propad dalších webů, který mám dlouhodobě ve voku a taky nemají klíčové slovo v názvu domény.

Souhlasím, že faktorů je mnoho a nalézt vysvětlení - příčinu je spíš úkol pro Arabelu.
tucko
Profil *
páč se furt nehrnou ty očekávaný milióny. Musím věřit.

ja uz se taky snazim dlouho, hned miliony asi neprijdou nejdiv prsi po mensich kapkach.. ale preju ti aby ti to vyslo ty to zas prej me a uvidis jednou nam to vyjde.. ;)
Jan Rippl
Profil
Já jsem stále na první pozici v seznamu (i na Google.com). Spíš mě připadá, že se obsah stránky pomalu aktualizuje...
tucko
Profil *
Já jsem stále na první pozici v seznamu (i na Google.com). Spíš mě připadá, že se obsah stránky pomalu aktualizuje...

Hlavne Google je na tom mnohem hur nez byval ja treba jsem ochotny verit tomu ze ta pomnala aktualizace toolbarovskyho PR neni ucel ale proste technicky nedostatek.. je potreba si uvedomit ze kazdy proces ma nejaky hranice neco proste mozne je a neco uz je skoro nemozne, je snadne pocitat do 10 ale hur se uz pocita treba do 10 000, a ja mam takovej pocit ze za poslednich par let se pocet stranek na internetu minimalne zdesetinasobil.. vypocitat nekolika miliardam stranek novej PR byt toolbarovskej nebo skutecnej treba kazdych 7 dni si myslim ze je treba tezky ukol mozna casove nemozny nevim, ja nejsem zase genius pres matematiku abych si to dokazal predstavit, ale umim si predstavit ze nejaky veci se proste v nejakym case proste udelat nedaji
Mustafa Ibrahim
Profil *
tucko
ale preju ti aby ti to vyslo ty to zas prej me a uvidis jednou nam to vyjde

ale jo, to je v pohodě - já to přeji vesměs každému, kdo není ovcí, chce v životě něčeho dosáhnout a je ochoten tomu něco obětovat.
Jen mám místy pocit, že to žere tolik času, že bych potřeboval nafukovací den nebo raději rovnou deset životů. :)

njn, i vyhledávače mají své dny ;)
Yuhů
Profil
Mustafo Ibrahime,
klesat a stoupat ve vyhledávačích budeš, co budou hory čnít nad oceány. To je život.
A můžu tě uklidnit, váha klíčového slova v doméně se nezměnila, je stále nulová.

Richi,
vyhledávání Seznamu opravdu nezávisí na mém spánku. To by byl jeden zoufalej chaos (psáno ve tři hodiny v noci). A obecně na mně ten fulltext závisí mnohem méně, než se domníváš.
Mustafa Ibrahim
Profil *
Yuhů
Děkuji za odpověď.
jj, život je boj :)
Shadowwolf
Profil
Mustafa Ibrahim: taky jsem v jednu chvíli ze zoufalství uvažoval stejným směrem a přemýšlel, že doménu s klíčovými slovy koupím za každou cenu. 4 měsíce jsem z toho pomalu nespal a pak najednou to přišlo a web se usadil na první stránce vyhledávání. Btw. taky jsem před pár dny zaznamenal posum o pár míst nahoru a klíčová slova v doméně stále nemám.
Richi
Profil
Richi,
vyhledávání Seznamu opravdu nezávisí na mém spánku. To by byl jeden zoufalej chaos (psáno ve tři hodiny v noci). A obecně na mně ten fulltext závisí mnohem méně, než se domníváš.


to byl vtip chlape :-)
Railbot
Profil
to byl vtip chlape :-)
Pro člověka, který ve 3 ráno nespí nic moc :))
Knafour
Profil *
Tady ctu ze vaha klicoveho slova v domene je nulova. Mam tomu rozumet ze hlavni vaha je az za lomitkem v nazvu domeny? To je tedy dobry hokej - pak abych prepsal odkazy ve tvaru www.jouda.cz/jouda > takze uz davno neplati ze kdyz chci byt nejvetsi jouda na svete tak si koupim domenu www.jouda.cz - hmm to je divny k cemu pak ty domeny jsou...

Jinak jak pisete - seznam opravdu meni vahy co chvilku az jej podeziram z toho ze se tim snazi rozmelnit svoji dominantni pozici - coz je na jednu stranu dobre na druhou pro nektere spatne. Z logiky vyplyva ze cim castejsi zmeny budou > tim vice shopu si urve svuj kus trhu.

No ja mam v tomhle stesti - po upgradu kodu webu a zamichani karet se mi na zada lepi shop ktery mi komplet ukradl texty :-) jo zivot je boj...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0