Autor Zpráva
Superbobo75
Profil
Google neindexuje odkazy v javascript menu a zaindexuje pouze úvodní stranu + odkazy které jsou přímo v html. Jak mu podstrčit i ostatní odkazy na další stránky??? Napadlo mě, vložit nějak do stránek skrytou oblast kterou uvidí pouze např. google v ktere bude seznam těch odkazů, ale nevím přesně jak, a asi mi tu i poradíte zrušit úplně to menu a nahradit to jednodušším např v css. Jenomže to menu je nekolikaúrovňové a css dokáže pouze jednoúrovňové, což mi nevyhovuje, a na některé projekty se to moc nehodí. Přitom na mnoha stránkách se takové menu vyskytují, a přesto jsou zaindexovane i ostatní stránky, jak tedy na to?
Petra
Profil
+ Dát hlavní odkazy do <noscript>
+ Ještě lépe dát nějaké alternativní menu na každou stránku (třeba taková ta řádečka s pěti odkazy do hlavních sekcí)
+ V každé té sekci uvádět všechny odkazy na podkategorie
+ Prolinkovat obsah

Přitom na mnoha stránkách se takové menu vyskytují, a přesto jsou zaindexovane i ostatní stránky, jak tedy na to?
+ No podívat se jak to udělali oni ;-)
Anonymní
Profil *
Ale v css se dají udělat i víceúrovňová menu
Superbobo75
Profil
+ No podívat se jak to udělali oni ;-)

to mas pravdu :-) Nicmene je nejaka moznost vlozit skryte menu tak aby ho videl bud google nebo i clovek ktery ma stary prohlizec a nepodporuje mu css (to je doupresneni pozadavku na to google)

Ale v css se dají udělat i víceúrovňová menu

Ano, ale ze spatne podpory css ve vsech prohlizecich, to v podstate je jenom teoreticka vec, ktera prakticky nefunguje. Samozdrejme napriklad na pixyho strankach tam clanek o takovem menu najdes, ale je tam taky napsano to co rikam na zacatku, zatim proste nepouzitelne. Nebo se od te doby neco zmenilo?? Jestli ano, sem s tim.
Petra
Profil
Nicmene je nejaka moznost vlozit skryte menu tak aby ho videl bud google nebo i clovek...

To je právě ten <noscript>
Superbobo75
Profil
To je právě ten <noscript>

Ale tento tag se aktivuje pri vypnuti javascriptu, coz neni uplne ono co jsem myslel.

Asi si to sam komplikuji, ale zkusim ten pozadavek formulovat jeste jednou a presneji.

Mimo javascript, kterym mam vytvorene menu, snazim se aby stranky byly validni - samozdrejme tim ze tam je to menu, to neni prave zas tak uplne pravda - predevsim i pro cteci zarizeni atd. Jenze to menu mi to narusuje (+ par drobnosti, ale to je tim ze se to css teprve ucim plne pochopit), pri vypnuti css i javascriptu tam proste neni na co klikat v ramci dalsich stranek, coz je problem v teto chvili i pro ten google, ale i pro cloveka ktery proste nic nevidi. Ja jsem hlavne zapomel rict dulezitou vec, to menu je formatovane pres css. Viz stranky www.vozik.cz
Petra
Profil
Ale tento tag se aktivuje pri vypnuti javascriptu, coz neni uplne ono co jsem myslel.

Pak nechápu, o co jde. Google, resp. vyhledávač "má vypnutý javascript". Tedy "vidí", to co není v javascriptu a to, co je v <noscript>. Člověk, který má vypnutý javascript vidí totéž. Člověk, který má vypnuté CSS styly vidí tentýž obsah, pouze neformátovaný (tedy tak by to být mělo, pokud je to udělané správně).

Jinak co se uživatele týká, není chybou, pokud se nezobrazuje při vypnutém javascriptu rozbalovací menu (myslím tím, to rozbalování). Pokud se zobrazí hlavní menu, jen se při najetí myši nezobrazí, je to naprosto vpořádku. A není žádný problém to tak udělat, na tu hlavní úroveň prostě žádný javascript potřeba není, ta se dá vypsat normálně, ten javascript má být použit až jako reakce na událost onmouseover.

PS: Podle mne stejně člověk neprojíždí nějaký menu s víc než dvěma úrovněma, pokud neví přesně co chce. Osobně jsem pro zrušení takových menu :-)
habendorf
Profil
Superbobo75: A proč to neuděláš klasicky: <a href="nekam.html" onclick="location.href ='nekam.html'; return false">někam</a>

Odkaz bude fungovat s JS i bez JS, google to zaindexuje, v čem je vlastně problém?
Fred
Profil
habendorf Problém je v blbém výběru menu http://www.vozik.cz
Superbobo75 dej si tam něco přístupného a máš po problémech článek ,příklad víceúrovňového menu
Superbobo75
Profil
habendorf Problém je v blbém výběru menu http://www.vozik.cz
Superbobo75 dej si tam něco přístupného a máš po problémech článek ,příklad víceúrovňového menu


SUPER, naprosto super!

Dekuji vsem za napady, ten posledni je v podstate to nejlepsi! Fred - DEKUJI.
Karel
Profil
Ja bych dal dolu odkaz na mapu webu a par odkazu na hlavni stranky. Pokud Google zaindexuje mapu webu, tak pak projede sechny stranky. Tak to mam ja a menu v JS (AllWebMenus).
Yuhů
Profil
Nerad mudruju, ale dovolím si trochu mimo téma malý kvíz.

Co myslíte, kdo ignoruje rozbalovací menu víc?

a) googlebot
b) uživatel

b je správně. Některé verze Googlebota javascript interpretují. Znám ale dost uživatelů, kteří vůbec nepochopí, že něco je menu. Ostatně -- jsou zvyklí to, co není na bílém podkladu, ignorovat. Konec mudrování.

Řešením je tedy samozřejmě dát odkazy do hlavní části hlavní stránky VIDITELNĚ.
Superbobo75
Profil
b je správně. Některé verze Googlebota javascript interpretují. Znám ale dost uživatelů, kteří vůbec nepochopí, že něco je menu. Ostatně -- jsou zvyklí to, co není na bílém podkladu, ignorovat. Konec mudrování

Tohle me nikdy nenapadlo, z ceho tento kviz vychazi - to je tvuj osobni nazor, nebo to bylo nekde potvrzeno??? Ja osobne mam radsi ty rozbalovaci menu, ale to je muj osobni nazor - ne jako tvoric, ale jako uzivatel.
Yuhů
Profil
> to je tvuj osobni nazor, nebo to bylo nekde potvrzeno?

viděl jsem to mockrát při školeních a i na sobě. Pokud jsem na známé stránce, tak vím, jak menu funguje, ale na neznámých stárnkách většinou vůbec nevím, že se něco rozbalí. Ostatní lidé totéž. Ale ne, potvrzeno to nemám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0