Autor Zpráva
JiK
Profil *
zdravim,
chystam zmenu pripon a struktury mych stranek (skok z roku 1996 do 2005:D) s tim ze pripony nebudou .htm ale .html resp .php a zaroven chci zmenit i strukturu a tim i URL casti stranek...
Jak neprijit o stare odkazy respektive vysvetlit robotum i lidem, ze maji hledat jine URL a jinou priponu?

Hostuju na free pipni, nemuzu pouzit mod rewrite ale zase je tech stranek 10-15 takze muzu rucne prepisovat. Jak dostanu do html hlavicky neco jako trvale presunuto....po par mesicich ty stare prazdne hlavicky asi smazu....

diky
Oswald
Profil
Pokud máš možnost upravovat chybovou stránku 404, tak to jde poměrně lehce:

Nečekaný potenciál chybové 404 stránky.
Petra
Profil
Pokud se nic nezměnilo, tak na free PIPNI mod_rewrite použít jde. V tomhle případě mi to přijde jako šikovná možnost.
Marty
Profil
Mělo by to jít, koukal jsem se na nabídku služeb a položka: Změna stránek 401, 403, 404, 406 a 500
tam je v nabídce uvedena.
JiK
Profil *
Tak jsem to otestoval. Nevim kde udelali chybu soudruzi z NDR, nevim kde ji mam ja.
udelal jsem soubor 404.phtml a do nej vlozil nasledujici

<?php

$pozadovany = $_SERVER["REQUEST_URI"];
if ($pozadovany == '/111.html') {
header('HTTP/1.1 301 Moved Permanently');
header('Location: htttp://root.cz');
die('<html> … Dokument byl přesunut na … </html>');
}
else {
die('<html> … Chyba 404 … </html>');
}

?>

A nefunguje to. poradite mi proc???
JiK
Profil *
pri zadani pozadavku na cokoli jineho mi to tu chybu vyhodnoti spravne, a vyzvraci chyba 404, kdyz zadam 111.html, nestane se nic...upozornuju, ze phpcku vubec nerozumim
Marty
Profil
header('Location: htttp://root.cz');
Máš správně nastavej .htaccess ?
Yuhů
Profil
Já tohle přesměrování přes 404 považuju za docela prasárnu. Na přesměrování je mod_alias, v naprosté nouzi pak mod_rewrite.

> A nefunguje to. poradite mi proc???

a funguje ti aspoň to, že když do té stránky 404.phtml dáš "ahoj" a napíšeš nesmyslnou adresu, že se to ahoj objeví?
JiK
Profil *
jak mod alias tak mod rewrite mi na pipni nefunguje.
jak jsem psal, kdyz dam neco doopravdy neexistuje, tak se objevi to, co je psano v else{}...
Kráťa
Profil
Já to u svého webu udělal tak, že jsem změnil přípony všech souborů, potom v PSPadu dal vyhledat řetězec .htm" a zaměnit za .html" v celém adresáři, kde mám na HDD webové stránky, čímž jsem zprovoznil odkazy a znovu vše nahrál na web.
Funguje to bezva.
Martin Kuželka
Profil
Kráťo, tady jde taky o to, abys neztratil již vytvořené zpětné odkazy...
Kráťa
Profil
No dyk. V dokumentech jsou odkazy typu <a href="soubor.htm">soubor</a> a tím nahrazováním se to přepíše na <a href="soubor.html">soubor</a>
Nebo si ještě sedím na vedení? :-)
Martin Kuželka
Profil
Zpětné odkazy existují i z jiných webů...
SEO natvrdo
Profil *
normalne, ne? si hacknes vsechny ty cizi weby, ne? a pak v nich PSPadem zmenis ty odkazy na upravenou verzi toho tveho webu, ne?

Taky muzes udelat nejakyho cerva, ne? A ten se bude sam sirit a nahrazovat vude kde najde soubor.htm na soubor.html jak psal krata, ne?
Kráťa
Profil
hi hi hi hi hi jdu hacknout naší chladničku :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0