Autor Zpráva
Vladosik
Profil
Ahoj. Nedavno jsem na webu zmenil adresy jednotlivych stranek, puvodne "slovoslovo.php" a nyni na "slovo-slovo.php"
Vyhledavace mi ale stale zobrazuji pouze adresy ve starem zneni "slovoslovo.php" a navstevnikovi se tak pri snaze odkaz otevrit zobrazi 404 error.

Jak dlouho bude trvat, nez si robot vsimne, ze adresy jsou jine?
Timy
Profil
Vladosik
Co takhle ty staré adresy přesměrovat na ty nové?
Vladosik
Profil
Timy
To myslis to mod_rewrite jak se tu porad resi? Tomu ja nerozumim...:-)

Byl bych radsi, kdyby si toho seznam a spol uz radsi vsimli. Vzdyt ten robot musi prece jasne videt, ze je na strance s novou adresou...
TCH
Profil
Tak tam dej třeba

Redirect 301 /css_eot.htm http://www.jakpsatweb.cz/css/css-eot-weft-font.html[/b] (do .htaccess )

To je trvalý přesměrování
Vladosik
Profil
Hm, ja verim, ale jak rikam, vubec tomu nerozumim. Ale tak co mi zbyva, je na case se to tedy naucit.

Nejakej navod krok po kroku jak to udelat by nebyl?:-)
Timy
Profil
Pokud těch stránek nemáš moc, můžeš to přepsat po jednom :-)

Napadá mě, že to asi ani jinak nepůjde, protože nevím, jak nějak systémově zapsat, aby mezi dvě slova vrazil server pomlčku, když ty slova nijak nerozliším.
Vladosik
Profil
Timy
Moc jich neni, jde o maximalne 15 stranek. Ale jak to teda udelat. Ja se v oboru presmerovani fakt nevyznam.
TCH
Profil
Podle tý šablony co jsem ti psal do souboru .htaccess takže třeba

Redirect 301 /slovoaslovob.html http://www.vladosik.cz/slovoa-slovob.php
Vladosik
Profil
TCH
Díky, navedl jsi mě správným směrem.
Marek Prokop
Profil
Jak dlouho bude trvat, nez si robot vsimne, ze adresy jsou jine?

Nikdy si nevšimne, že jsou adresy jiné. Nemá jak to poznat, když jste nenastavil přesměrování. Tak, jak jste to udělal (tj. bez přesměrování), to fakticky znamená, že jste staré stránky bez náhrady zrušil a vytvořil nové. Robot tedy časem zjistí, že staré stránky již neexistují a o něco později je vyřadí z indexu. Pak také asi někdy zaindexuje nové stránky. Nikdy ale nezjistí, že mezi těmi starými a novými je nějaká souvislost.
Vladosik
Profil
Marek Prokop
Děkuji, něco takového jsem chtěl vědět. Bylo chybou si myslet, že to robot pozná a jen místo "slovoslovo.php" začne zobrazovat "slovo-slovo.php". Nevím proč mě to vůbec napadlo.

Má otázka měla směřovat k tomu co jste napsal, tedy "Za jak dlouho robot vyřadí staré stránky z indexu".

Nyní jsem už nastavil přesměrování přes .htacces a vše perfektně funguje. Já se toho tak bál a ona stačila půlhodinka a jsem v obraze:-)
Marek Prokop
Profil
Za jak dlouho robot vyřadí staré stránky z indexu

Až se mu zachce. Seznam obvykle vyřazuje neexistující stránky hned, jakmile zjistí, že neexistují. Google většinou několikrát zkouší, zda stránka opravdu neexistuje. Podle toho, jak často roboty jednotlivé stránky navštěvovaly, může vyřazení trvat od pár dnů do několika měsíců.

Pokud už ale máte přesměrování nastavené, je jedno, jak brzy si robot všimne nových adres.
Vladosik
Profil
Ano, nyní už je to jedno.

Jinak nové adresy jsem mám udělané asi deset dní a Seznam zatím indexuje všechny, které tu starou adresu mají a žadnou z nových. Robot je u mě docela často.

Google překvapivě již jednu novou zaindexoval. Ale tam je to dáno tím, že předtím verzi se starou url neindexoval.

Děkuji vám za odpovědi, tak zas někdy:-)
yderf
Profil
mal by som ešte otázku k téme - som trochu v opačnej pozícii, keďže som web spustil bez mod_rewrite-u a teraz napr. google má naindexované predchádzajúce url, nové zatiaľ nie. Môžem predpokladať, že po nejakom čase (ako bolo povedané "kedy sa mu zachce"), sa budú zobrazovať nové url pred starými? (samozrejme, aj nové, aj staré fungujú, šlo o vytvorenie pekných url :-) )

web je nový, nie je veľa referalov na predchádzajúce stránky
Marek Prokop
Profil
Pokud fungují staré i nové adresy, jedná se o tzv. duplicitní obsah.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0