Autor Zpráva
Lipo
Profil *
Ahojte, prosím Vás o radu, či nějaký link. Hodí se mi cokoliv.

Chtěl bych si na stránkách vytvořit vlastní Hlídač pozic ve vyhledávačích. Tzn. něco podobného jako na např. http://www.i-asap.net Nástroj Position Report. Prostě jde o věc, která vás informuje o aktuálních pozicích vašich stránek ve vyhledávačích. Zajímají mě pozice hlavně v českých vyhledávačích.

Hledal jsem cca 2 dny na Googlu jestli tam na nějaký ten script narazím, ale blbě se to hledá. Byl bych vám vděčný. Díky
nomura
Profil *
naprogramuj si ho v php :) mysql a cron přijde taky vhod
Karel Dytrych
Profil
Je to trivialni. Zrovna nedavno jsem to psal: http://seo-servis.cz/
Nejvic casu zabere asi zjistovani parametru apod. Kdyz budes potrebovat poradit, tak zkus napsat. Co by te mohlo zajimat jsou funkce CURL a preg_match_all.
Lipo
Profil *
Tak samozřejmě, že jsem měl na mysli přesně PHP + MySQL + Cron. Ale potřeboval bych nějak popíchnout. Pro Vás je to třeba triviální věc, bohužel mě nenapadá jak to zkombinovat. Curl jsem doposud nepoužil. Abych se přiznal, tak jsem ani z manuálu moc nepochytil k čemu CURL fce jsou. Tipoval bych ale, že zřejmě k pročítání nebo ke sledování obsahu z cizích serverů, ale to vážně teď hádám.
souki
Profil
Lipo
zřejmě k pročítání nebo ke sledování obsahu z cizích serverů
Přesně tak
Lipo
Profil *
Děkuju. Zatím jsem dostal dohromady kód, který mi vyhodí celkový počet stránek vyhovující kritériům hledané fráze.

Mám tam použity teda curl funkce a fci preg_match. Pokoušel jsem se z toho nějak vycházet, zkoušel jsem i to preg_match_all, ale asi nesprávně používám regulérní výrazy.

preg_match mi vybere jedinou (a zřejmě i unikátní) frázi z načtené stránky. Z té pak vyčte počet vyhovujících stránek. Když jsem ale aplikoval trošku pozměněný, ale v principu stejný kód na výsledky vyhledávání a pokoušel se identifikovat podle nějakého klíče url stránky, pro kterou chci vyhotovit Position Report, tak mi ten výběr vyhodil celou stránku vyhledávače, ale pouze od prvního znaku, který vyhovoval regulérnímu výrazu po poslední. => v jedné proměnné jsem měl všech např. 10 nalezených odkazů vyhledávačem.

Nechápu jak je možné, že výrazu "
(<a href="(.*)" title="...)
" odpovídá celý ten výčet výsledků. Nebo mám pro to preg_match_all použít větší část kódu vyhledávače, než jen <a href..., aby se to mělo čeho chytit?
Karel Dytrych
Profil
S Cronem to uz je takove crawlovani, vykradani db.... Kdyz je to na primy pozadavek uzivatele tak je to teda imho korektnejsi.
souki
Profil
Lipo
A nešlo nějak v Googlu přes Custom search docílit získání výsledků hledání v XML?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0