« 1 2 »
Autor Zpráva
ixi
Profil *
co vravite na toto?: http://www.seo.webnamiru.com/

trocha ma udivilo, ze pri SEO sa stale bavi ohladom niekolych tisicoch a tu je to vsetko ZDARMA

(cital som to tam kusok.. a celkom som nepochopil o co im ide.)
Taps
Profil
Určitě je to zajímavý projekt
Vladosik
Profil
ixi
Na to Ti odpovi urcite souki :-)))
souki
Profil
Vladosik
Volal mě někdo? :o) Jestli se tu ukáže ještě Richi, tak nás budou obviňovat, že to máme nacvičený :o)

ixi
Ofic. adresa je http://www.reklama-credit.info/ . Na té výše uvedené to jenom dočasně sídlí, protože to ještě nejede v plném provozu. Je to taková beta, ale bylo mi blbý, dávat tam 2.0 a zrcadlící se logo...
Ale teď vážně...

Princip jednoduchý...
- zadáš adresu svého webu
- vyjede ti asi ve 4 krocích základní analýza chyb z hlediska SEO spolu s radami jak to odstanit.
- v sekci FAQ máš lehký úvod do problematiky
Timy
Profil
souki
Projel jsem si svůj web tím nástrojem:

"Titulek <title....> Vaší stránky není na prvním místě v hlavičce <head> Vaší stránky. Doporučujeme z důvodu optimalizování pro vyhledávače aby byl umístěn na prvním místě ještě před ostatnímí meta tagy."
Nevím, jak moc ovlivňuje pozice titlu v kódu umístění ve vyhledávačích, ale docela určitě by se title neměl vyskytovat za meta tagem určující kódování stránky, protože by se pak v titlu mohly objevit obdélníky a otazníky.
souki
Profil
Timy
Dřív jsem měl stejný názor. Ale zkušenost mě naučila jinak... Tahle poučka platila pro prehistorické prohlížeče
Vladosik
Profil
ale docela určitě by se title neměl vyskytovat za meta tagem určující kódování stránky
nemel by se vyskytovat pred timto meta tagem, za nim je to spravne.

EDIT: Ovsem zas je pravda, ze jsem se v dnesni dobe nesetkal s tim, ze by se stranka nezobrazila nebo mela jine problemy...
Marek Prokop
Profil
Dřív jsem měl stejný názor. Ale zkušenost mě naučila jinak

Souki, to mne zajímá. Jaká zkušenost Vás naučila jinak?
souki
Profil
Marek Prokop
Jednoduchá. Ve věcech kterým nerozumím, jsem naivní a poddajný. Kolega, který má SEO na starost tohle prohlásil a ač jsem se cukal, tak jsem zkušebně dal title dopředu. Problémy se zobrazením žádné a pozice stoupají. Netvrdím, že je to zrovna umístěním title, ale asi to funguje, tak se tomu nebráním.
Marek Prokop
Profil
Kolega, který má SEO na starost tohle prohlásil...

Aha. Tak já tedy prozměnu prohlásím, že na umístění TITLE (v rámci HEAD samozřejmě) nezáleží. To máte teď docela problém... :-)
souki
Profil
Marek Prokop
A já se s vámi hádat nebudu :) Máš někde link na cokoliv důvěryhodného co by podložilo tvoje tvrzení?

(BTW je Vám všem jasné, jak velká prkotina to je? :o) )
Darth Nihilius
Profil
Netvrdím, že je to zrovna umístěním title, ale asi to funguje
Pravdepodobne to bude necim jinym, na umisteni <title> vyhledavace kaslou, coz je logicke.
souki
Profil
Darth Nihilius
na umisteni <title> vyhledavace kaslou, coz je logicke.
Můžeš to něčím podložit?
Darth Nihilius
Profil
Jiste. Jaky vyznam by to melo pro uzivatele, kdyby polohu title vyhledavace zohlednovaly? Jak poloha title vypovida o relevanci stranky? Tvrdim ze nijak. Vyhledavac ktery by zohlednoval v algoritmu takove veci by sel proti sve vlastni logice.
souki
Profil
Darth Nihilius
Je to první textová informace na stránce... Každopádně je to tvrzení proti tvrzení, chtělo by to nějaké podložení.
Ale zdá se mi to trochu OT. Je to opravdu detail. Pokud někdo přijde s něčím oficiálním, čím by potvrdil jedno nebo druhé, tak to můžeme změnit.
Timy
Profil
Juj, jsem se přepsal, samozřejmě jsem myslel za meta tagem :-)

souki
"Je to první textová informace na stránce... "
Jistě a zůstane to tak, ať už je title kdekoliv v headu. Druhá textová informace se totiž vyskytuje až v body.

"Pokud někdo přijde s něčím oficiálním, čím by potvrdil jedno nebo druhé, tak to můžeme změnit."
Můj názor je, že uživateli je srdečně jedno, jestli je title před první nebo za čtvrtým meta tagem, takže to bude nejspíš jedno i vyhledávači.
Darth Nihilius
Profil
No oficialne by se k tomu musel vyjadrit Yuhuu (za seznam) vsechno ostatni jsou jen empiricke zkusenosti a dohady. Jako ostatne cele SEO.
DJ Miky
Profil
Je to první textová informace na stránce...

Když to dáte až za definici kódování, tak to také pořád bude první textová informace, nebo ne?
Dero
Profil
A já se s vámi hádat nebudu :) Máš někde link na cokoliv důvěryhodného co by podložilo tvoje tvrzení?

Odpovím zatím za Marka, ačkoliv nepochybuji, že přijde a odpoví sám.

Já bych jako argument uvedl zdravý rozum. Jsem tvůrce vyhledávacího algoritmu. Dostanu od svého poslušného crawleru HTML stránku. Co udělám, pokud chci ovážit klíčová slova v <title>? Vezmu HTML parser a rozsekám dokument na část HEAD a část BODY, v části HEAD si najdu uzel <title>, existuje-li, a ovážím jednotlivá klíčová slova. Pokud <title> nenajdu, žádnou váhu nepředám. Pokud najdu víc než jeden, předám jen exponenciálně klesající část váhy s počtem titulků poslednímu či prvnímu z nich. Pokud najdu titulek v BODY, předám taky jen určitý zlomek váhy.

Tak, a teď: proč bych měl zjišťovat, na kolikátém místě se ten titulek v rámci hlavičky vyskytoval? Proč bych měl zjišťovat, na jakém místě se vyskytoval kterýkoliv prvek, který se v hlavičce může vyskytnout? Pořadí META informací je pro mě naprosto nedůležité. Styly a skripty mě jako vyhledávač nezajímají dokonce vůbec. Proč tedy něco takového vůbec zjišťovat?

Jaký benefit či alespoň rozdíl pro uživatele má uvedení prvku <title> na prvním místě v hlavičce? Je-li odpověď "žádný", potom jsem přesvědčen, že neexistuje důvod, aby vyhledávače takový zápis jakkoliv ovlivňoval. Ba co víc, aby vyhledávače vůbec něco takového zjišťovaly.
souki
Profil
Dero
V podstatě souhlasím. Ale dalo by se usuzovat i tak, že nadpis H1 v patičce bude mít taky nižší váhu než na prvním místě stránky.
Taky by se dalo usuzovat, že title na prvním místě je přístupnější než za interními styly a pod.
S tím parserem bych byl asi opatrnější. Většina webu je v nevalidním HTML a ten se parsuje těžko...
Marek Prokop
Profil
Odpovím zatím za Marka, ačkoliv nepochybuji, že přijde a odpoví sám.

Dero, děkuju, lépe než ty bych to nenapsal. Takže už nepřijdu a neodpovím.
Dero
Profil
V podstatě souhlasím. Ale dalo by se usuzovat i tak, že nadpis H1 v patičce bude mít taky nižší váhu než na prvním místě stránky.

Ano, pokud mluvíme o obsahové části webu, pak souhlasím, že například H1 před ukončovací značkou </body> bude mít nižší váhu než H1 po otevírací značce <body>. Struktura obsahové části dokumentu je totiž důležitá z hlediska přístupnosti dokumentu. Autoři vyhledávačů samozřejmě vědí, co dokáže CSS, ale to je nemusí vůbec zajímat, pokud totéž nevědí textové prohlížeče a některé hlasové syntetizátory.

Ještě nějakou dobu bude prezentační vrstva dokumentu vyhledávači opomíjena.

Taky by se dalo usuzovat, že title na prvním místě je přístupnější než za interními styly a pod.

Proč? Jak definice či nedefinice interních stylů ovlivní uživatele? Tomu se přeci zobrazí <title> pokaždé stejně. I čtečka ho přečte vždy stejně. I textový prohlížeč ho vidí stejně.

S tím parserem bych byl asi opatrnější. Většina webu je v nevalidním HTML a ten se parsuje těžko...

Zrovna kostru dokumentu bych parserem prohnal a provedl dekapitaci (oddělení HEAD od BODY). To smysl dává a pro něco takového jsou jasně definovaná striktní pravidla. Samotnou hlavičku bych se taky nebál parsovat. Jen u obsahové části bych kombinoval parser s regulárními výrazy.


Marek Prokop:

Dero, děkuju, lépe než ty bych to nenapsal. Takže už nepřijdu a neodpovím.

Já děkuji. Ale mohl bys zase někdy přijít, Marku. Máme tu i jiná témata. ;o)
Richi
Profil
Timy
Dřív jsem měl stejný názor. Ale zkušenost mě naučila jinak... Tahle poučka platila pro prehistorické prohlížeče

Jednoduchá. Ve věcech kterým nerozumím, jsem naivní a poddajný. Kolega, který má SEO na starost tohle prohlásil

Hm to je tak když nekdo kdo nerozumí SEO provozuje "SEO nástroj zadarmo" :-)
souki
Profil
Richi
Obvykle se na projektech podílí více lidí. Bývá zvykem, že se každý věnuje části, které opravdu rozumí. Já jsem programátor, tak programuji. SEO ovládám jen tak rekreačně, protože to nepotřebuji. Mám na to lidi. Pro mě je tenhle projekt pouze "parsování" cizích dokumentů a vyhodnocování podle určitých parametrů, které mi někdo dal. Připomíná mi to argument, že programátor přece musí umět opravit počítač.
Pokud ty jsi všeuměl, který ovládá naprosto všechno, rád Tě zaměstnám, ale dost o tom pochybuji.
Richi
Profil
Pokud ty jsi všeuměl, který ovládá naprosto všechno, rád Tě zaměstnám, ale dost o tom pochybuji.

A kolik nabízíš?

SEO ovládám jen tak rekreačně, protože to nepotřebuji.
Tak proč se tady snažíš vysvětlovat neco nekomu o SEO? Proč nepošleš radši "kolegu"? :-)
souki
Profil
Richi
Já nikomu nevysvětluji jak funguje SEO. Otázka zněla jak funguje ten web. Což náhodou vím, protože jsem to programoval. Pokud někdo touží po konzultaci v oblasti SEO, na webu jsou uvedeny kontakty.

Tvůj přístup je ale vážně unikátní. Někdo nabídne lidem možnost, zkontrolovat si základní věci SEO a Tobě vadí, že to stránku rovnou nedostane na první pozici a ještě neuvaří kafe.

A kolik nabízíš?
Nejprve budeš muset ukázat několik svých projektů a prokázat svou odbornost ;)
Str4wberry
Profil
Registrací zde získáváte kromě jiného i pravidelný newsletter email, ve kterém se vždy dozvíte, jak na tom právě z hlediska[...]

Odkaz vede na http://seo.webnamiru.com/Pihlaseni => Not Found. A ještě něco -- zkusil jsem analyzovat svůj web a:

Vaše stránka nemá titulek
Do hlavičky stránky si vložte tag
<title> Text Vašeho titulku </title>
Titulek by mě být výstižný a odpovídat obsahu webu
http://wipmiranda.xf.cz
.


Avšask na webu pochopitelně title je.
souki
Profil
Str4wberry
Díky za upozornění. Parser si nerozuměl s hlavičkou xhtml+xml . Již je to opraveno
Richi
Profil
Nejprve budeš muset ukázat několik svých projektů a prokázat svou odbornost ;)
předem upozornuju že za částku nižší než 6 ciferné číslo nevstávám ani z postele, máš na to?
souki
Profil
Richi
Ano. Pokud Tvoje schopnosti mají tuto hodnotu, tak klidně. Ale silně o tom pochybuji. Pokud si ale potřebuješ nějak naleštit ego, použij raději MSN soukiii(zavináč)gmail.com ať tady nepůsobíš OT
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0