Autor Zpráva
CZepepe
Profil
Má někdo pls nějaký CZ link o fake PR, našel jsem jen v AN a tady na fóru taky nic....
Nox_lbc
Profil
Vypadá to, že se do ČR pojem "fake pagerank" ještě nedostal ... jediný řešení je počkat na překlad nebo si to přečíst v angličtině ...
CZepepe
Profil
AN bohužel neumím, tak se zeptám :

1.jak vzniká
2.k čemu je, když se dělá úmyslně
3.zda se dá s takovýmto PR něco dělat
4.za jakých podmínek se dá zachovat, jestli vůbec dá, nebo se automaticky po nějaké době zruší
5.jak se na něj tváří roboti
6.za fake se většinou dávají bany a blacklisty - jak je to v tomto případě

Ptám se, protože mám jednu doménu, která byla nasměrována rok na jinou a tím získala PR5.

Myslím, že to bude zajímat i ostatní, když už jsem to tady nakousnul ;-)
Pavel Calta
Profil
Co to vlastně je?
CZepepe
Profil
Pavel Calta
Zatím jsem se dozvěděl jen, že je "falešný, dočasný a nehodnotný a zmizí velmi rychle" ;-)

Ale našel jsem výborný free SEO tools, mj. i na zjištění fake pageranku

To tady fakt nikdo nic víc o tom neví ?
Werner
Profil
Nikdo nic neví, protože to nikdo nepotřebuje...

Jestli to dobře chápu, ten nástroj zobrazuje GTPR, "fake" je tam přidáno jen z legrace.
Nástroj má totiž následující účel - někdo ti nabídne odkaz a bude tvrdit, že jeho stránka má PR 10
a ty jim nebudeš hned věřit, a tak si to nejdřív ověříš tímto nástrojem a zjistíš, že udávaný rank je "fake", protože mají nulu,
Podobných nástrojů je na webu tuna,
česky třeba:
http://seo.webhosting-domeny.info/pagerank.php
CZepepe
Profil
Werner

Nikdo nic neví, protože to nikdo nepotřebuje...
To až tak pravdu nemáš...

Nástroj má totiž následující účel - někdo ti nabídne odkaz a bude tvrdit, že jeho stránka má PR 10
a ty jim nebudeš hned věřit, a tak si to nejdřív ověříš tímto nástrojem a zjistíš, že udávaný rank je "fake", protože mají nulu

Dobrá rada nad zlato ;-) To co popisuješ, je normální zjištění PR, které snad dnes zvládá každý. Fake Pagerank je PR, který se "jen tváří" že má nějaký PR

"fake" je tam přidáno jen z legrace
Jsi si s tím tak jist ?

Jeden příklad vydá za 1000 slov:
1. Zadej na zjištění fake pageranku doménu jakpsatweb.cz - výsledek This PageRank is Valid
2. Pak zadej doménu seoweb.cz - sice ti PR5 ukáže stejný, jako "Podobných nástrojů je na webu tuna", ale taky ti ukáže Invalid, tzn. fake PR což ti ty "Podobných nástrojů je na webu tuna" neukáží

A vovo tom to je ;-)
Timy
Profil
Werner
To co popisuješ není fake PageRank, ale lež :D

CZepepe
Ten pojem taky slyším poprvé, ale tipuji, že to může fungovat nějak takhle: máš stránku s PR5. Stačí jediná stránka webu. Tu přesměruješ na nějakou jinou doménu, třeba seoweb.cz. Google při obnovení Toolbar PR přenese PR5 na tu novou doménu. Nyní má seoweb.cz PR5 a přitom nemá jakýkolik zpětný odkaz. Původní přesměrování zrušíš a nikdo nic nepozná. Do dalšího obnovení Google Toolbar Pagerank se bude doména seoweb.cz tvářit, že má PR5. Po obnovení (cca tři měsíce) bude mít PR0, protože na seoweb.cz nevede žádný odkaz.

Ale nevím, jestli se zrovna tohle může označit jako Fake Pagerank. Ale IMHO by to, co jsem popisoval, mohlo jít a je to taky sviňárna.
Nox_lbc
Profil
http://www.seologs.com/pr-check/pagerank.html

Domain Names are big business these days, and Pagerank fraud is becoming a serious problem. When someone is offering a domain name for sale, they can artificially inflate the domain's PR. It is achieved when offending domains use a 301 or 302 redirects that point their sites to sites with a high Pagerank. This is a well known trick in the SEO (Search Engine Optimization) world, but people who aren't familiar with SEO are most likely to fall for this.

Doménové jména jsou v dnešních dnech velký byznys, a podvod s PageRankem začíná být vážný problém. Když někdo nabízí doménu k prodeji, může jí uměle "nafouknout" PageRank. Je to možné dosáhnout tím, že doména použije 301 nebo 302 přesměrování na jejich stránky s vysokým PageRankem. To je velmi známý trik v SEO světě, ale lidé, kteří nejsou zběhlý v SEO na to často "naletí" ...

P.S.: Snad tam nemám zásadní chyby ;)
CZepepe
Profil
JJ, 301 je přesně případ mé domény seoweb.cz - po roce přesměrování na web s PR5 "převzala" PR5 také. IMHO v překladu od Nox_lbc je to jasně vysvětleno... Proto jsem tohle vlákno založil, jelikož jsem ani já netušil, že něco takového existuje a myslím, že tato informace ušetří někomu spoustu problémů a možná i dost peněz... ;-)

BTW, stejně by mne zajímalo, jak by se při obnovení GTPR tvářil, kdybych do té doby stihnul na doménu udělat zpětné odkazy a kvalitní obsah, aspoň půlku by mohl nechat... ;-)
TradeCZ
Profil
Tak sem jen přidám odkaz na český testovač falešného pageranku (fake) na

http://www.czin.eu/fakepagerank/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0